> I dyskusja z człowiekiem, który zna z 5 języków ma najlepsze studia jakie tylko można mieć a ja absolwent liceum nie miałaby raczej sensu. Posiadanie dokumentów na rozum nie świadczy jeszcze o tym, że ów posiadacz ten rozum faktycznie posiada... > Ukończyłem już szkołę a nie mam jak go nagrać pon. moja osoba mu bardzo przeszkadza ze względu na wiedzę jaką o nim posiadam.Przypomniał mi się taki artykuł z portalu Onet pod tytułem: Wiedza, która zabija ...  W przypadku bycia świadkiem przestępstwa można zachować się na trzy sposoby: 1. Udawać, że się nic nie widziało i przejść obok jakby nigdy nic, 2. Postępować zgodnie z prawem. Ale w odniesieniu do cytowanego artykułu to raczej walka z wiatrakami a i jeszcze można za to oberwać...  3. Załatwić sprawę "prywatnie", ale dobitnie i jednoznacznie  Pierwszą postawę stosuje spora część społeczeństwa - tzw. martwica społeczna. Druga zasada jest "zabójcza" głównie dla tych co chcą coś zrobić zgodnie z prawem . . .  W przypadku próby walki z KK można jeszcze zostać wyklętym z Ambony - nadal stosowane przez księży w małych parafiach jako metoda zastraszania i znęcania się nad nieposłusznymi "owieczkami"... Trzecie rozwiązanie było stosowane jak dobrze pamiętam w latach dwudziestych ubiegłego wieku w USA skutecznie. Tamte działania podaje się jako początki funkcjonowania mafii w USA... Być może stare metody powrócą ponownie do łask...  Pozdrawiam
Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja. *---*Trudi Canavan*---*
|