Racjonalista - Strona głównaDo treści
KK na Łysym czyli kolorowa Kobieta na Księżycu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
10-11-2021 11:47MaxGolonko3 (3459 punktów)KK na Łysym czyli kolorowa Kobieta na Księżycu
NASA przesuwa termin lądowania na Księżycu na 2025 rok.

Za opóźnienie obwiniono proces sądowy dotyczący wyboru dostawcy lądownika księżycowego agencji
(ostatecznie będzie zbudowany przez SpaceX),
oraz opóźnienia z kapsułą Orion, która ma latać z astronautami na orbitę księżycową.

Orion wykorzystuje tę samą podstawową konfigurację, co moduł dowodzenia i obsługi Apollo (CSM),
który jako pierwszy zabrał astronautów na Księżyc, ale ze zwiększoną średnicą,
zaktualizowanym systemem ochrony termicznej i wieloma innymi nowoczesnymi technologiami.
Jest zaprojektowany przez Lockheed Martin i European Service Module, a produkowany przez Airbus Defence and Space.
Jest zdolny do utrzymania sześcioosobowej załogi nawet do 21 dni bez dokowania po wsparcie.

System napędowy bazujący na SLS wyśle kapsułę Oriona z astronautami w okolice Księżyca.

W sposób, który nie został jeszcze w pełni wyjaśniony,

zadokuje ona do lądownika (czyli statku kosmicznego firmy SpaceX)
który następnie poniesie astronautów na powierzchnię i przywiezie z powrotem.

Założenia są takie że tym razem ma po powierzchni Księżyca stąpać Kobieta oraz osoba nie biała.

www.nytime(*)09/science/nasa-moon-2025.html

Siema
Max (ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)kosmicznie
>Założenia są takie że tym razem ma po powierzchni Księżyca stąpać Kobieta oraz osoba nie biała.

Słowem, patologia zwyrodniałem politycznej poprawności sięgnęła...kosmicznych proporcji.
10-11-2021 14:53 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: kosmicznie
>Słowem, patologia zwyrodniałem politycznej poprawności sięgnęła...kosmicznych proporcji.
Coś na temat patologii? Maxiu przypilnuj by ten manipulant ładnie wyszedł na tle kosmosu

Zwracam uwagę - na screenie na samym dole tez jest moja odpowiedź, której w wątku Arminiusa już nie ma.

[Załącznik]
10-11-2021 16:51 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Słowem, patologia zwyrodniałem politycznej poprawności sięgnęła...kosmicznych proporcji.
Armi, kabotyński cenzorze, przypomnij sobie jak piętnowałeś cenzurę. Przypomnę ci za każdym razem gdy będziesz coś bredził o zdublowanej etyce.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365