Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nauka z przytupem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-01-2011 10:48Kuba Śruba (3184 punktów)Nauka z przytupem
Ocena 6 na 6
Od czasu sławnego zdjęcia Einsteina z językiem nauka nie kojarzy się raczej z ponurakami w laboratorium, chociaż mit ezoterycznego świata nauki nadal istnieje i ma pewne uzasadnienie w rzeczywistości. Bardzo mnie cieszy organizowany corocznie Festiwal Nauki, gdy uczelnie i instytuty otwierają swoje podwoje dla mas.

Do rzeczy: znalazłem ciekawe zestawienie piosenek naukowych na
blogu Wired Science, szczególnie podoba mi się LHC rap.

Idąc po linkach odkryłem też wspaniały zespół They Might Be Giants, który śpiewa na tematy naukowe. Polecam szczególnie piosenkę o Słońcu (TMBG) albo utwór promujący myślenie naukowe "Put it on Test"(TMBG)

Może znacie jakieś inne, zabawne, "naukowe" piosenki?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
>Może znacie jakieś inne, zabawne, "naukowe" piosenki?

Science Groove

Szczególnie polecam:

Sense and Context
Hooray For NMR Spectroscopy!
VaeSapiens (237 punktów)

>Hooray For NMR Spectroscopy!

    Trzeba być mocno zakręcony, aby o spinach jądrowych śpiewać. But I like it.
Paweł Urbanek (22 punktów)
>Od czasu sławnego zdjęcia Einsteina z językiem

...i Feynmana grającego na bongo

>Może znacie jakieś inne, zabawne, "naukowe" piosenki?

Jeszcze jedna piosenka o Słońcu.
No i dodatkowo, może nie zabawne, ale na pewno warte obejrzenia Rationalist Anthem oraz cały cykl Symphony of Science.
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Ja bym troszkę obok tematu zaproponował zajrzenie do Centrum Nauki Kopernik. Tak się składa, że niedawno je odwiedziłem i wrażenia mam jak najlepsze (cztery godziny zabawy, a i tak nie było siły na "Teatr Robotów", może dlatego, że godzinę stało się w kolejce).

Pozdrawiam

W końcu wypoczęty
13-01-2011 21:45 
 Ocena 2 na 2
Appenzeller (3118 punktów)
>Ja bym troszkę obok tematu zaproponował zajrzenie do Centrum Nauki Kopernik.
A mnie miło posłyszeć, bo moja córka ma z tym do czynienia. Nepotystycznie chwalę i także polecam.


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Amol (692 punktów)
>Od czasu sławnego zdjęcia Einsteina z językiem nauka nie kojarzy się raczej z ponurakami w

Dokładnie.Wolałbym żeby moje dzieci słuchały tego typu piosenki niż "Abba Ojcze",czy "(...)taki mały taki duży może świętym być."
Madman (7811 punktów)
>Może znacie jakieś inne, zabawne, "naukowe" piosenki?
Twórczość Tima Minchina zazwyczaj nawiązuje do ateizmu, ewolucji, racjonalizmu. Krytykuje fanatyzm religijny, pseudonaukę, medycynę alternatywną, itp.
Na YT jest sporo filmików z polskimi napisami.
Kuba Śruba (3184 punktów)
>Twórczość Tima Minchina zazwyczaj nawiązuje do ateizmu, ewolucji, racjonalizmu.
Dzięki, znam i lubię, już wrzucałem linki do jego piosenek na Forum - przy różnych okazjach

Klasycznym jest to, co zdrowe; romantycznym jest to, co chore. - Goethe

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365