Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szukając prawdy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
03-11-2007 15:18Mindewicz (143 punktów)Szukając prawdy
Ocena 1 na 1
Głęboka rzeka
Wzburzona rzeka
Zachłanna bestia
Umysł człowieka

Cztery naciągnięte struny
Cztery wysłużone struny
Gra na nich symfonie
Umysł

Nagle pękła pierwsza
Naiwność dziewicza
Podejrzliwość się wkradła
Część złego oblicza

Druga zdążyła odegrać
Z trzecią po jednej nucie
Tak krótko zabrzmiały
Miłość i współczucie

Wtem czwartej jak brzytwy
Cherlawy umysł dopadł
Próbuje odegrać
Z nadziei nie opadł

Kropla potu płynie
Napełnia się rzeka
Fala niesie symfonię
Z ostatniej struny człowieka

Trudna to melodia!
Nuty jakie podłe!

i pękła ostatnia...
Obłęd! obłęd...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

@ffe?
Tylko nauka do prawdy klucz.
Się ortografii, poeto, ucz!
03-11-2007 18:12 
 Ocena 2 na 2
Mindewicz (143 punktów)
Ach! na twarzy wstyd uformowany
Poetą się zwący na błędzie złapany
Nie mylić go jednak z kimś kto śmie zaprzeczyć
Już chwyta podręcznik by swe wady leczyć

Bartosz Piotr Mindewicz
04-11-2007 00:27 
 Ocena 2 na 2
IQ955 (2355 punktów)
>Ach! na twarzy wstyd uformowany
>Poetą się zwący na błędzie złapany
>Nie mylić go jednak z kimś kto śmie zaprzeczyć
>Już chwyta podręcznik by swe wady leczyć.

Epigramat ten krytyczny
Mądrej rady nam użycza;
Dydaktyczny, oraz śliczny
Niby bajki Jachowicza.

Chcesz zabłysnąć na tym forum
Lecz uniknąć ambarasu -
Nim ogłosisz swe utwory
Za podręcznik łap - ZAWCZASU!


Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
03-11-2007 20:33 
 Ocena 1 na 1
DawidKarolkievitz (984 punktów)
>Tylko nauka do prawdy klucz.
>Się ortografii, poeto, ucz!

Ortografii poeta się szybko nauczy
pytanie, komu następnemu @ffe dokuczy?

Henryk zawsze ma rację, ponieważ tak mówi list, a list jest prawdziwy ponieważ Henryk go podyktował, ponieważ tak mówi list.
Thorvoy (6588 punktów)
"Podejżliwość" i "nadzieji" budzą we mnie morrrdercze instynkty.

Przy okazji: o czymś takim jak "rytm", kolega słyszał?
Mindewicz (143 punktów)
>"Podejżliwość" i "nadzieji" budzą we mnie morrrdercze instynkty.
>Przy okazji: o czymś takim jak "rytm", kolega słyszał?

Owszem słyszałem, o 'wierszu niereguralnym' również. Chyba, że znowu się mylę i wychodzi na to, że jestem mocno niedouczony.

Za ortografię, którą sprawdziłem niestety po fakcie już przeprosiłem.

Bartosz Piotr Mindewicz
Thorvoy (6588 punktów)
Się kolega nie myli, niemniej w wielu wierszach odejście od rytmu mocno razi.

Zresztą, ja tam się nie znam. Poezji (nie licząc nielicznych przypadków) nie trawię i nie lubię, choć skrajną grafomanię jeszcze czasem wyczuć potrafię.
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

   Prócz rytmów są jeszcze rymy, zwane częstochowskimi. Lepiej by może bez nich...
   Strasznie skomplikowana ta poezja! (Czytaj: każda).
Bonzo9997 (313 punktów)
A mi się ten wiersz naprawdę podoba.
Z chęcią przeczytałbym jego dopracowaną i poprawioną formę.
Bo ta wersja na moje oko pisana i publikowana była na szybko,
pod wpływem ulotnej weny.

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Kiedyś próbowałem Firefoksa, ma dość wygodny słownik, sprawdza na bieżąco. Ponoć Internet Explorer też może tu służyć słownikiem, ale głowy nie dam. Nie sprawdzałem. Sam siedzę głównie na Operze, nie ma ona chyba możliwości sprawdzania ortografii ale awaryjnie korzystam z tego słownika.

Gdzieś tam za firewallem musi być inny, lepszy świat...
04-11-2007 08:40 
 Ocena 1 na 1
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Ps. Kiedyś próbowałem Firefoksa, ma dość wygodny słownik, sprawdza na bieżąco. Ponoć Internet Explorer też może tu służyć słownikiem, ale głowy nie dam.

   Spróbuję sformułować swoją prawdę: Windows XP Professional + zapora sieciowa SP2 i SP3, Mozilla Firefox jako wyszukiwarka, NOD 32 jako antywirus, Spyboot jako antyszpieg, CCleaner jako czyściciel pamięciowych śmieci, AdBlock + FilterSet jako ochrona przeciwreklamowa - i święty spokój. Absolutny!

   Firefox ma prawie doskonały słownik, działa automatycznie, można go zresztą odpowiednio ustawić, np. na indywidualny styl pisania. Explorer - to wylęgarnia robactwa, trzy razy dziennie alarm wirusowy, brr!

   Polecam święty spokój.
05-11-2007 10:19 
 Ocena 1 na 1
Bonzo9997 (313 punktów)
   W sumie na laptopie mam podobnie:
Win XP pro +SP2 - potraktowany wstępnie xp-AntiSpy, Kerio Personal Firewall(wersja free),
Avira AntiVir (darmowy, ultralekki antywir, cenne na badziewnych laptopach), przeglądarka i e-mail klient - Opera, odpluskwiacz - Spybot-Search&Destroy, porządki - CCleaner.

Co 2-3 miesiące: Power Defragmenter, Ad-Aware, jakiś antywir online, w razie potrzeby:Process Explorer.

Poza Windowsem wsio darmowe, myka na tym Amilo Pro z jakimś tam Duronem 1.5 GHz od ponad dwóch lat, stabilnie i bez reinstalacji.

Fakt, Internet Explorer to proszenie się o infekcję.
Firefox mi osobiście jakoś nie leży, choć lepszy o niebo od IE.

>Explorer - to wylęgarnia robactwa, trzy razy dziennie alarm wirusowy, brr!
Niech no się Osnowa dowie że po stronach z pornolami łazisz, punkty zjadą ci do zera w kwadrans, nawet bez wsparcia studentów! Czym cię przy tym obrzuca pominę milczeniem.

>   Polecam święty spokój.
Poproszę raz, na wynos. Gwarancję podbić od razu.

Ghe, he, he!

Pozdrawiam serdecznie.

Gdzieś tam za firewallem musi być inny, lepszy świat...
05-11-2007 22:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
   Serwer - Ubuntu 7.04
   Laptop - debian 4.0

   Na obu takie wodotryski sobie odpuściłem. Systemy plików nie wymagają defragmentacji. Wirusów na Linuxa raczej niewiele, z resztą trzeba idioty, żeby zainfekować taki system, jeśli już, to ClamAV, dostępny także pod Windows. Firewall jest w jądrze. Przeglądarka - FireFox/IceWeasel 2 + FlashBlock, Noscript.

   Aktualny uptime (czas pracy od ostatniego uruchomienia systemu):
22:18:18 up 73 days, 3:16, 1 user, load average: 2.38, 1.15, 0.79


   goodbye-microsoft.com/
Bonzo9997 (313 punktów)
Wodzu, nie masz wyjścia.
Przy takim zainteresowaniu forumowiczów musisz napisać ostateczną wersję tego dzieła.

Pozdrawiam serdecznie i czekam cierpliwie.

Gdzieś tam za firewallem musi być inny, lepszy świat...
IQ955 (2355 punktów)
>Wodzu, nie masz wyjścia.
>Przy takim zainteresowaniu forumowiczów musisz napisać ostateczną wersję tego dzieła.
Dobry pomysł. To byłoby chyba bardzo pouczające. Dla wszystkich...

Pozdrowienia,

IQ955. [Marek Czeszek]
05-11-2007 18:10 
 Ocena 1 na 1
Mindewicz (143 punktów)
>>Wodzu, nie masz wyjścia.
>>Przy takim zainteresowaniu forumowiczów musisz napisać ostateczną wersję tego dzieła.
>Dobry pomysł. To byłoby chyba bardzo pouczające. Dla wszystkich...
>
Pozdrowienia,

>IQ955. [Marek Czeszek]

Tak, pozaliczam tylko wszystko w szkole i biore się do pracy.

Bartosz Piotr Mindewicz

Wróć do listy wątków działu Kultura

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365