Racjonalista - Strona głównaDo treści
przemoc w literaturze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
24-12-2004 16:17Lachryma (64 punktów)przemoc w literaturze
jak wyżej
proszę o przykłady książek, w których rysuje się wyraźny motyw przemocy. w sumie moze to być przemoc o podłożu wojennym (przykładowo "potop") lub też innego typu.
może inaczej- jestem tegoroczną maturzystką, która na ustną z polaka wybrała sobie temat o przemocy w literaturze i sztuce.
w sumie mam już pewną koncepcję, mianowicie chcę ukazać przemoc z różnych perspektyw-poprzez porównianie. czyli zestawienie np już wcześniej wspomnianego "potopu" ze "zbrodnią i karą" (inny typ przemocy). ale wolałabym jednak nie ograniczać się tylko do tych typowych lektur szkolnych.
dlatego proszę o pomoc; propozycję książek, gdzie to przemoc jest ukazana w różny sposób.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

inhet (1073 punktów)
Leopold Tyrmand "Zły"
George Orwell "Rok 1984"
Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"
Jest zresztą kupa innych, może więc powiedz dokładniej, jakiego typu przemoc masz na myśli. Może tylko fizyczną?
Lachryma (64 punktów)
>Jest zresztą kupa innych, może więc powiedz dokładniej, jakiego typu przemoc masz na myśli. Może tylko fizyczną?
niekoniecznie tylko fizyczną
mam "ocenić różne aspekty tego zjawiska", dlatego tym bardziej nie chcę ograniczać sie tylko do przemocy jednego typu. chcę pokazać właśnie różnice w sposobie przedstawienia tego problemu na danych przykładach.

Drobner
Będę 'tendencyjny": po prostu wykorzystaj .............. Biblię ..........!!
Na KAŻDEJ stronie tej 'literatury' znajdziesz do woli przejawów tematu, z którym się mierzysz. Oczywiście przejawów przemocy Jahwe i jego gorliwych wyznawców. Nic to, że w teraźniejszym szkolnictwie to trochę nieprawomyślne. Ale przecież to 'fakty' .....
Marek1
>w sumie mam już pewną koncepcję, mianowicie chcę ukazać
>przemoc z różnych perspektyw-poprzez porównianie. czyli
>zestawienie np już wcześniej wspomnianego "potopu" ze
>"zbrodnią i karą" (inny typ przemocy).

Doradzam twórczość markiza de Sade, to jeszcze inny typ przemocy.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
"Justyna czyli nieszczęścia cnoty" - to moja ulubiona historia pana S.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365