Witam wszystkich. Jestem tu raczej nowy ale myśle że jakoś się z czasem zaklimatyzuje. hehe. No dość tych gdzecznośći
Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem instytucjonalizacji religi. Myślałem że to raczej wada. Sposób na utrzymanie w tyzach "prawdy". Bicz na heretyków. Niezależnie od tego czy tak jest czy nie - O tym może kiedy indziej - jak to jest w religiach wschodu (buddyzm, hinduizm, ...). Jak jest organizowana struktura tamtej religi. Jak macie o tym jakieś pojęcie napiszcie. Chętnie posucham. Albo napiszcie o jakichś kompetentnych miejscah gdzie jest o tym coś napisane miejscach. |