Racjonalista - Strona głównaDo treści
chrzescijański koniec świata wg. Pana Motyla

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-01-2004 16:01Aaricia_Gothchrzescijański koniec świata wg. Pana Motyla
Witam.Chaiałabym skomentować tekst Pana Bogdana Motyla koncu świata wg chrześcijaństwa. Niestety Pan Motyl wykazuje daleką posunietą ignorancję interpretując słowa Jezusa o nadejsciu końca za zycia obecnych słuchaczy. Iście racjonalne podejscie , do bólu.Pan motyl twierdzi ponadto , ze tekstow Jezusa nie nalezy tyłumaczyć alegorycznie (!) . A jak niby? Większość wypoiwedzi Jezusa niestety nalezy tłumaczyć sobie alegorycznie bądź metaforycznie. Najgorzej juz jednak z interpretacją Apokalipsy. Przezyję fakt , ze stworzył ją "jakis chrześcijanski Zyd", ale twierdzenie ze księga ta jest streszczeniem i powieleniem Starego Testamentu to juz za przeproszeniem walenie z grubej rury... ta księga odnosi się do przyszłości , liczba 666 bynajmniej nie symbolizuje Nerona, "diabelskich papiezy" ani nawet Bestii ( jak to się zwykło uważać) i bynajmniej ni e chodzi tu o nienawiśc do Rzymu. Na ten temat polecam interesującą pozycję Marii Szamot pt.Powinno to rozjaśnić nieco prymitywne spojrzenie na Apokalispę prezentowane przez Pana Motyla.

Aaricia_ Goth
wycięło tytuł ksiązki Marii szamot . Ma być " Apokalipsa czytana dziś"

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365