Od pewnego czasu na stronie "Rcjonalisty" trwa ciekawa ankieta: "Największy polski etyk". Ku mojemu zdumieniu w ankiecie tej prowadzi Jan Paweł II. Moje zdumienie nie wynika z faktu, że polski papież jest dostrzegany przez uczestników tej ankiety. Moje zdumienie wynika z faktu, że Tadeusz Kotarbiński jest zbyt mało doceniany przez uczestników tej ankiety. Warto zauważyć, że TADEUSZ KOTARBIŃSKI jest autorem ETYKI NIEZALEŻNEJ. Niestety dzisiaj w nszym kraju, gdzie dominuje jedyne słuszny światopogląd, niezależność jest nisko ceniona. Jednak, w moim przekonaniu, takie nastawienie nie powinno odbierać wielkości tego znanego, nie tylko w Polsce, filozofa, logika, prakseologa i ETYKA. Jeśli mogę przekonać /ze swojej strony/ uczestników ankiety do tego wybitnego filozofa to namawiam do zaglądnięcia na naszą stronę internetową do forum dyskusyjnego - temat:"Myśli Tadeusza Kotarbińskiego", gdzie prezentowane są krótkie, dotyczące tzw. życia, opinie i wypowiedzi Tadeusza Kotarbińskiego, co w moim przekonaniu, przybliża nam osobowość naszego patrona. Nie mam w sobie cienia hipokryzji i nie udaję, że emocjonalnie nie jestem zainteresowany by patron naszego Kluby był wyżej ceniony. Jednak pomijając mój emocjonalny stosunek do tego wielkiego etyka uważwm, że zasłużył on sobie także na miano wybitnego człowieka. Mam tę satysfakcję, że znam osobiście syna naszego patrona - Adama Kotarbińskiego - który opowiadał wiele ciekawych i bardzo ciepłych historii o swoim ojcu. To właśnie ON i żona Tadeusza Kotarbińskiego, Janina, zaakceptowali naszą propozycję by Klub nosił imię Tadeusza Kotarbińskiego. Kończąc namawiam - GŁOSUJCIE NA TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO! Joachim Patryas przewodniczący Klubu Kultury Współżycia i Tolerancji im. Tadeusza Kotarbińskiego www.kkwitolerancji.com |