Racjonalista - Strona głównaDo treści
Coś dla początkujących racjonalistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
14-04-2007 17:12dajmonion (3663 punktów)Coś dla początkujących racjonalistów
Przeczytałeś/łaś "Świat Zofii" i zastanawiasz się, jak pogłębić znajomość historii filozofii? Zanim przejdziesz do słynnego Tatarkiewicza sięgnij po "Historię filozofii" Zbigniewa Wendlanda. Rewelacyjna, bardzo przystępnie napisana, polecam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.Szulc (5723 punktów)
Dodam, że warto poznać kilku chociaż filozofów, poznając choćby a zarysie ich poglądy. Pomoże w tym książka "50 najsłynniejszych filozofów", zapomniałam jednak nazwisko autorki.
Książka napisana przystępnym językiem, polecam każdemu, kto zaczyna zagłębiać się w ten labirynt.
Łatwiej się poruszać.

---
Jan B (383 punktów)
Dodam od siebie, że w ogóle nie warto zajmować się historią filozofii, tylko filozofią. Z doświadczenia wiem, że historycy filozofii mają najmniej do powiedzenia na najwięcej tematów.
waligóra (961 punktów)
> Przeczytałeś/łaś "Świat Zofii" i zastanawiasz się,
>jak pogłębić znajomość historii filozofii? Zanim
>przejdziesz do słynnego Tatarkiewicza sięgnij po "Historię
>filozofii" Zbigniewa Wendlanda. Rewelacyjna, bardzo
>przystępnie napisana, polecam.
A co byś polecał dla średnio zaawansowanych, z ambicjami ?
dajmonion (3663 punktów)
>> Przeczytałeś/łaś "Świat Zofii" i zastanawiasz się,
>>jak pogłębić znajomość historii filozofii? Zanim
>>przejdziesz do słynnego Tatarkiewicza sięgnij po "Historię
>>filozofii" Zbigniewa Wendlanda. Rewelacyjna, bardzo
>>przystępnie napisana, polecam.
>A co byś polecał dla średnio zaawansowanych, z ambicjami ?

wnikliwą lekturę moich postów

dajmonion
waligóra (961 punktów)
>>A co byś polecał dla średnio zaawansowanych, z ambicjami ?
> wnikliwą lekturę moich postów

No no, jak widze masz 294 wypowiedzi na forum, może czas pomyśleć o wydaniu
książkowym, coś w rodzaju "Dzieł zebranych" można również pomysleć o wieczorze
autorskim na którym mógłbyś dokonać syntezy przemyśleń. W każdym bądź razie ja zamawiam jeden egzemplarz z autografem, kto wie może kiedyś będzie bezcenny.
życzę powodzenia i pozdrawiam

Tofik (5585 punktów)
"Świat Zofii"- Bardzo polecam, świetna książka, a teraz szukam lepszej!!!

"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365