Miło mi poinformować Państwa o reaktywacji Kina Racjonalistów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20 I, o godzinie 14:30, w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro). Obejrzymy film dokumentalny Vikrama Gandhiego Kumare "Guru dla każdego", przedstawiający ciekawy eksperyment socjologiczny. Reżyser, sceptyk i religioznawca, Amerykanin pochodzenia indyjskiego, postanawia zbadać mechanizm powstawania religijnego kultu. W tym celu tworzy postać guru Kumare, którego rolę odgrywa i próbuje zgromadzić wokół siebie wyznawców. Wyniki tego eksperymentu są bardzo pouczające i stanowić będą podstawę debaty, która nastąpi po filmie. Jak rodzą się religie i co zapewnia im przetrwanie? będzie zatem tematem naszego najbliższego spotkania. Wstęp wolny. Czas projekcji: 84 minuty. Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx |