>>Znalezione na YT, daje nam pojęcie o stanie polskiej nauki. > Nie sądzę. Profesor Jacyna-Onyszkiewicz nie reprezentuje polskiej nauki.
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Polskiej nauki jako całości nie reprezentuje ani Jacyna, ani żaden inny konkretny badacz, a nasza profesura, zresztą dokładnie tak samo jak i zachodnia, nie jest na starość całkowicie zabezpieczona przed demencją. Stan polskiej nauki rzeczywiście jest bardzo zły, ale nie dlatego, ze prof. Jacyna zwariował, tylko np. z powodu idiotycznego, zniechęcającego do podejmowania ważnych badań, systemu oceny kadry. Można tu oczywiście dodać liczne inne, pomniejsze przyczyny, np. nieefektywne finansowanie, ale daruję sobie dalsze marudzenie.
Pozdrawiam - M *
|