 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-12-2021 10:36 | romaro (25211 punktów) | Gettoizacja etniczna | "Et les Blancs sont partis", książka Arthura Frayer-Laleixa o koncentracji imigrantów w pewnych dzielnicach i związanym z tym tabu. Arthur Frayer-Laleix podejmuje drażliwy temat "gettoizacji etnicznej we francuskim społeczeństwie" w swojej wstrząsającej książce. www.eyroll(*)cs-sont-partis--9782213705613/Dziennikarz, specjalista od przedmieść, spędził dziesięć lat na badaniu najbiedniejszych osiedli mieszkaniowych we Francji. Spotkał się, śledził i słuchał dziesiątki mieszkańców tych dzielnic. Z jego badań wybrzmiewa jedno zdanie: "Biali odeszli". Te wprawiające w osłupienie słowa, wypowiadane przez niektórych Marokańczyków, Algierczyków, Malijczyków czy Senegalczyków, odzwierciedlają surową rzeczywistość francuskich przedmieść. To - mówiąc wprost - forma "separacji rasowej" w stylu południowoafrykańskim, na szczęście bez praw apartheidu. Trzeba być ślepym, by nie zauważyć, że te dzielnice o niskich dochodach są w większości zamieszkiwane przez czarnych i Arabów. Podobnie jak trzeba być w złej wierze, aby zaprzeczyć, że obszary podmiejskie i centra miast są częściej zamieszkiwane przez białych. Jak Francja doszła do tego punktu? Arthur Frayer-Laleix wraca do źródła tego zjawiska. Mantes-la-Jolie, w Yvelines, jest emblematycznym przypadkiem. W 1965 r. powstała dzielnica (Val Fourré). Osiedlali się w niej przeważnie biali mieszkańcy. Potem, w latach 80-tych, zostawili je i przenieśli się na zielone tereny podmiejskie, a w Val Fourré osiedliła się ludność afrykańska, która przybyła do pracy w pobliskiej fabryce Renault w Flins-sur-Seine. W Mantes, podobnie jak w innych miejscach, władze publiczne zachęcały do tej krzyżowej wymiany. "Kilka opracowań naukowych" wskazuje na odpowiedzialność państwa. Prefektury, które otrzymują większość przydziałów mieszkań, wysłały fale ludzi, aby zapełnić osiedla: północnych Afrykańczyków, Sub-Saharyjczyków, Chińczyków... François Pupponi, były burmistrz Sarcelles (Val-d'Oise), miasta wielonarodowościowego, potwierdza to. Konsekwencje są zabójcze dla społeczeństwa francuskiego. Te "getta etniczne" są również "gettami biedoty", gdzie koncentruje się większość problemów społecznych. To, co jest najbardziej uderzające w tej książce, to tabu otaczające ten temat. Dziennikarz opisuje działaczy społecznych, polityków i naukowców, którzy wstydzą się rozmawiać o kwestii etnicznej. Prawdopodobnie dlatego, że skrajna prawica skonfiskowała debatę. Być może dlatego, że lewica i tradycyjne partie, odmówiły "zastanowienia się nad jednym z najbardziej uderzających faktów ostatnich 60 lat". Widać wyraźnie, że patologia społeczna wiąże się ze stanem zakłócenia równowagi dotąd panującej w społeczeństwie, co skutkuje osłabieniem więzi, zmniejszeniem skuteczności kontroli społecznej i innymi negatywnymi zjawiskami. Będąc we Francji miałem okazję odwiedzać takie miejsca i powiem uczciwie - podobne mamy też w Polsce. Równie przerażające i coraz bardziej niebezpieczne. Oto Wałbrzych, brzydki, zaśmiecony, obskurny zapomniany. Jego dzielnice być może już zasługują na miano gett biedoty, ale nawet jeżeli nie, mają "potencjał" by na nie zasłużyć. Patologia nie rodzi sie od razu, ale rozwija przez lata. Przecież łatwiej jedną ustawą dać komuś 500 zł, niż zbudować tysiąc mieszkań, czy stworzyć miejsca pracy. Znajdziemy takie miejsca w każdej dzielnicy. Zobaczcie najbrzydsze miejsca w Wałbrzychu i to niemal w samym środku "cywilizacji chrześcijańskiej". walbrzych.(*)wny/ga/c15-7732597/zd/53601099 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Oto Wałbrzych, brzydki, zaśmiecony, obskurny zapomniany. Jego dzielnice być może już zasługują >na miano gett biedoty, ale nawet jeżeli nie, mają "potencjał" by na nie zasłużyć. Patologia nie >rodzi sie od razu, ale rozwija przez lata. Przecież łatwiej jedną ustawą dać komuś 5OO zł, niż >zbudować tysiąc mieszkań, czy stworzyć miejsca pracy.> Znajdziemy takie miejsca w każdej dzielnicy. Zobaczcie najbrzydsze miejsca w Wałbrzychu i >niemal w samym środku "cywilizacji chrześcijańskiej".walbrzych.(*)wny/ga/c15-7732597/zd/53601099Teraz należy zamieścić zdjęcia Wałbrzycha po wojnie i po 2O latach jak go komuniści odbudowali, pomimo nałożonych na nas przez Amerykę sankcji. Teraz z pomocą amerykańską sytuacja wraca do punktu wyjścia. Kilka budynków państwowych odremontowano za niemieckie pieniądze. Dlaczego wałbrzyscy działacze solidarności nic nie robią?? "Wyzwolili" nas i wciąż dostają za to medale i przywileje, a tu trzeba coś robić. Komuniści nabudowali MILIONY mieszkań parobkom a dzisiaj są przez ich wnuki opluwani. Musimy chyba jeszcze poczekać, bo podobno pozbyliśmy się ruskiej kultury a przyszła europejska. Jak się wnuki parobków napatrzą w telewizor, to może kiedyś zaczną naśladować, tą kulturę co przyszła, tylko że ona chodzi bez majtek. Skąd wnuki parobków mogą wiedzieć co to jest kultura, jak mówią, że to europejska kultura, tak za telewizorem powtarzają. Rośnie pokolenie naśladujące wzory z telewizora, gardzi wszystkimi dookoła. Dumne ze swej "kultury" europejskiej. Komuniści przynajmniej ich dziadków wozili za darmo na EUROPEJSKĄ KLASYKĘ do: oper, operetek i teatrów. Osiągnęli efekt odwrotny od zamierzonego. Może jak Polak będzie cytował i naśladował wzorce z telewizora, to mu to tak nie zaszkodzi. Jeszcze się go ubierze w modne ciuchy i z daleka będzie wyglądał na kulturalnego człowieka. Bo jak się odezwie, to pryśnie w nas czar, jakiego doznaliśmy patrząc na niego.
|
|
 | | hyperion (1422 punktów) | >Komuniści nabudowali MILIONY mieszkań parobkom a dzisiaj są przez ich wnuki opluwani.
Chłop pańszczyźniany też dostawał od pana wikt i opierunek. Nic tylko kochać pana,że taki ludzki.
PRL to taka pańszczyzna XX wieku.
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >>Komuniści nabudowali MILIONY mieszkań parobkom a dzisiaj są przez ich wnuki opluwani. >Chłop pańszczyźniany też dostawał od pana wikt i opierunek. Nic tylko kochać pana,że taki ludzki. >PRL to taka pańszczyzna XX wieku. >
Komunistyczna konstytucja stanowiła, że Polska jest własnością Polaków. Polak pracując w komunistycznej Polsce oprócz zapłaty był właścicielem nie wydzielonej części istniejącego i tworzonego kapitału. Pańszczyzna tego nie gwarantowała. Polak nie dorósł intelektualnie do tego by to pojąć. W komunizmie MÓGŁ BYĆ KAPITALISTĄ, ale tylko jeden był mądry i działał. Mieczysławowi Wilczkowi głupota nie przewracała się w pustej głowie. Komunizm obnażył: prymitywizm Polaków, brak kadry kierowniczej, złodziejstwo i paserstwo na dole. Mieliśmy dostęp do najtańszej bazy surowcowej jaką ktokolwiek miał w historii. Płatności kartoflami i wieprzowiną z prolongatą. Dzisiaj wnuki parobków nie mogą pojąć, że to ich prymitywni dziadkowie, nie byli w stanie intelektualnie sprostać postępowi. Komunizm w porównaniu do Polski przedwojennej to był ogromny postęp, ale w porównaniu do innych, to za Gierka zrównaliśmy się z Hiszpanią. Cały czas działaliśmy pod sankcjami USA. Gierek miał układy we Francji i dostaliśmy od Francuzów licencje na telewizory kolorowe. Reżim amerykański od razu zablokował tą umowę. Amerykanie grozili Francuzom ale Gierkowi jakimś cudem udało się wybudować fabrykę w Piasecznie. Komuniści robili co mogli by Polska z kraju rolniczego stała się przemysłowa. Chińczykom się udało a polskim złodziejom nie. Głupi Polak obwinia za to innych. Teraz to złodziejstwo co się utuczyło za komuny, tuczy się na demokratycznej "polityce" i realizowaniu swoich chorych pomysłów za niemieckie pieniądze. Działacze solidarności muszą głośno podziękować Niemcom, że nam dali prymitywną pracę i pozwolili szabrować śmietniki. Leon Kozłowski i Władysław Studnicki, przed wojną, robili co mogli by wyrwać Polskę z brytyjskich wpływów i współdziałać z Niemcami. Dzisiaj się ich opluwa i nazywa kolaborantami. Dzisiaj Polak sprzedał się Amerykaninowi i dalej jest używany do jątrzenia w Europie. Polaka nic nie uczy, dalej jest zadufany w swojej wielkości, na kredyt i ubrany w szmaty z niemieckiego śmietnika.
|
|
| |  | | hyperion (1422 punktów) | >Komuniści robili co mogli by Polska z kraju rolniczego stała się przemysłowa.
Komuchy nie potrafiły zarządzać. Mieli 45 lat (a II RP jedynie 20 lat) na rozwój a i tak Zachód im odskoczył.
>Teraz to złodziejstwo co się utuczyło za komuny (...)
Czyli komuchy.
Komuchy wykorzystały ludzi w PRL a potem sprzedały kraj korporacjom żeby dalej być przy żłobie.
>Polaka nic nie uczy, dalej jest zadufany w swojej wielkości, na kredyt i ubrany w szmaty z niemieckiego śmietnika.
Polacy to mądry naród w przeciwieństwie do Niemców, Angoli czy tego całego "mondrego" zachodu (który mimo, że długo okradał cały świat) właśnie się wali.
Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54
|
|
|  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >>Komuniści nabudowali MILIONY mieszkań parobkom a dzisiaj są przez ich wnuki opluwani. >Chłop pańszczyźniany też dostawał od pana wikt i opierunek. Nic tylko kochać pana,że taki ludzki.
Polecam skończyć podstawową szkołę
Chłop nie dostawał od pana wiktu, a pranie to sobie sam robił, dość rzadko zresztą. Czyżby znajomość polszczyzny u polaczka mizerna, mizerniutka.... ?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | lewackie marudzenie | >Dziennikarz, specjalista od przedmieść, spędził dziesięć lat na badaniu najbiedniejszych osiedli >mieszkaniowych we Francji. Spotkał się, śledził i słuchał dziesiątki mieszkańców tych dzielnic. >Z jego badań wybrzmiewa jedno zdanie: "Biali odeszli". >Te wprawiające w osłupienie słowa, wypowiadane przez niektórych Marokańczyków, Algierczyków, >Malijczyków czy Senegalczyków, odzwierciedlają surową rzeczywistość francuskich przedmieść.
Co jest w tej sytuacji "osłupiające"? Czy "Biali" - pana zdaniem - winni mieć nakaz zamieszkiwania w dzielnicach zdominowanych przez emigrantów z innych krajów?
>To - >mówiąc wprost - forma "separacji rasowej"...
Opinia jak wyżej...."to mówiąc wprost" piramidalna bzdura - patrz uwaga wyżej. Bo odpływ Białych z miejsc jak wyżej wynika z braku kompatybilności kulturowej między owymi Białymi a poszczególnymi grupami etnicznymi. To normalne, racjonalne, logiczne zjawisko.
>w stylu południowoafrykańskim, na szczęście bez praw >apartheidu.
Jeżeli mowa o rasizmie i apartheidzie - to zdecydowanie bardziej adekwatnym i bieżącym przykładem jest Izrael. Tam, nota bene, uciskani rasowo Palestyńczycy życzyliby sobie bardzo aby Żydzi,,,odeszli od nich jak najdalej. I bynajmniej nie uważaliby takiego aktu za przejaw...dyskryminacji rasowej w Nich wymierzonej.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | Odp: lewackie marudzenie | >>To - >mówiąc wprost - forma "separacji rasowej"... >Opinia jak wyżej...."to mówiąc wprost" piramidalna bzdura - patrz uwaga wyżej. Zapomniałeś dopisać - "na szczęście bez praw apartheidu." - przez przypadek? Oczywiście jako znawca tematyki żydowskiej jesteś ekspertem kompatybilności rasowej, ale jeżeli już w tym temacie czujesz się lepszym ekspertem od gościa, który temat zna z autopsji i tezy wysuwa na odstawie prowadzonych przez siebie badań, a nie jak w twoim wypadku z "weryfikowanych linków", to gratuluję poczucia humoru. >Bo odpływ Białych z miejsc jak wyżej wynika z braku kompatybilności kulturowej między owymi Białymi a poszczególnymi grupami etnicznymi. To normalne, racjonalne, logiczne zjawisko. Czytaj uważniej. Na ten brak "kompatybilności" pracowała administracja państwowa... i rasiści twojego pokroju, którym się wydaje, że są lepsi z racji białej skóry. A że tak nie musiało być fragment z tej książki: "Historia ochroniarza w sektorze prywatnym, który jest uważany za apostatę z sąsiedztwa. W najlepszym wypadku jest wyśmiewany. W najgorszym wypadku jest zastraszany. On sam o sobie - "Nie jestem uważany za muzułmanina. Nawet moi rodzice nigdy nie uważali mnie za wystarczająco pobożnego człowieka. Jeszcze piętnaście lat temu, we Francji, było to w porządku. Ale teraz moja mała wiara jest ciężarem dla mnie, czy to w pracy, gdzie moi koledzy robią sobie przerwy na modlitwę i ablucję podczas wykładów, czy w meczecie w La Courneuve, gdzie byłem wolontariuszem. Nazywają mnie "niepoprawnym" [sic]." Dziś nawet moi chrześcijańscy sąsiedzi przypominają mi o moich obowiązkach w czasie Ramadanu" - wyznaje człowiek, który przybył do Francji w 1991 roku."
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Jeżeli mowa o rasizmie i apartheidzie - to zdecydowanie bardziej adekwatnym i bieżącym >przykładem jest Izrael. Tam, nota bene, uciskani rasowo Palestyńczycy życzyliby sobie bardzo aby >Żydzi,,,odeszli od nich jak najdalej. I bynajmniej nie uważaliby takiego aktu za >przejaw...dyskryminacji rasowej w Nich wymierzonej.
Żydzi z Europy zajęli Arabom teren pod Izrael a Arabowie zostali zaproszeni do Europy. Brytyjczycy byli przeciwko powstaniu państwa Izrael a Niemcy finansowali od początku tą koncepcję. Żydzi radzieccy byli wrogo usposobieni do syjonistów i Żydów z USA. Żydowska koncepcja stworzenia z Europy mocarstwa opartego na silnych Niemcach legła w gruzach, przywalając jej twórców. Dzisiaj widzimy jak Ameryka się panoszy w Europie, mając wszystkich za nic. To wszystko jest zagadkowe.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|