 |
Facebooka amoralne szwindle w sieci Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-12-2021 10:54 | Arminius (25555 punktów) | Facebooka amoralne szwindle w sieci
1 na 3 | Komentator romaro w wątku "Zweryfikuj swoje kompetencje" - nie będąc w stanie odnieść się do meritum problemu - poszukał lewackiej dziury w całym i sformułował tezę, że strona do której podałem link, w celu zweryfikowania zamieszonej info, dopuszcza się nieetycznych praktyk. Jako argumentu na poparcie swej tezy użył stwierdzenia, że "TheBL w 2019 został zablokowany na Facebooku." Argument jak wyżej przypomina żywcem powiedzenie o wielokrotnym notorycznym mordercy, który oskarżył staruszkę o popełnienie zbrodni polegającej na niedozwolonym przejściu na czerwonym świetle. Albowiem Facebook i inne podobne mu Behemoty internetowe dopuszczały się i dopuszczają się nadal na ogromną skalę znacznie poważniejszych nadużyć, zabronionych prawem w wielu miejscach na świecie - w związku z czym w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako jakikolwiek miernik etycznych praktyk w sieci. Przykładem jest nadużycie omówione w podlinkowanym materiale, polegające na pobieraniu i gromadzeniu danych biometrycznych użytkowników Facebooka - bez uzyskania ich uprzedniej zgody. Gdy sprawa się wydała, z powodu ogromnego oburzenia społecznego Facebook zaprzestał tych praktyk, godząc się na ugodę która kosztowała ago 650 mln USD. A więc mamy - krótko mówiąc następującą sytuację: Internetowy Behemot prowadzony przez Żyda z USA, zakupuje za 100 mln odpowiednie oprogramowanie do skanowania twarzy od Żyda w Izraelu - i zaczyna robić monstrualny geszeft. A gdy mleko się wylewa trzeci Żyd Kasparow - Weinstein proweniencji rosyjskiej ( o nim traktuje podlinkowany materiał) twierdzi, że nic się nie stało i że Facebook nie powinien ulegać presji opinii społecznej. Ot trzech prima sort szrajbełasów robiących geszeft - jak z wierszy Tuwima czy tekstów Słonimskiego. Zainteresowanych problemem - odsyłam do lektury podlinkowanego materiału. "The decision to shut down the facial recognition system on Facebook comes amid a barrage of news reports over the past month after Frances Haugen, a former employee turned whistleblower, released a trove of internal company documents to news outlets, lawmakers and regulators. Facebook said in a blogpost that there are “many concerns” about the use of facial recognition technology in society, noting how regulators are still in the process of providing a clear set of rules governing its use.“Amid this ongoing uncertainty, we believe that limiting the use of facial recognition to a narrow set of use cases is appropriate,” the social media giant said. Ending the use of the face recognition system is part of “a company-wide move away from this kind of broad identification,” Facebook said.In 2012, Facebook acquired Israeli start-up Face.com for reportedly under $100 million, snapping up a team of developers who focused on facial recognition for mobile apps. The deal came just months after Facebook acquired Instagram, CEO Mark Zuckerberg’s biggest effort at the time to move the business to mobile. In July 2020, the company agreed to pay a $650 million settlement after it was sued for collecting and storing biometric data without first getting user consent, which is prohibited by the Illinois Biometric Information Privacy Act." www.cnbc.c(*)nition-says-gary-kasparov.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| romaro (25211 punktów) | Armi trochę mniej emocji | Masz problem z logicznym myśleniem? Może przez to, że niepotrzebnie tak emocjonalnie angażujesz się. Ja nie odsyłam nikogo do FB, a ty zamieściłeś link do TheBL. Powiem więcej - nawet konta nie posiadam na FB. Długo szukałeś tego Newsa? Mogę równie ciekawe, o ile nie ciekawsze historie związane z FB opowiedzieć, a jedną z nich jest ta z TheBl w tle, który to portal właśnie Facebook wypromował, czego ty jako informatyczny laik nie potrafisz zrozumieć. Oczywiście Thebl został wy*****y z FB, więc chłopcy Trumpa szukali nowej platformy, na której mogliby promować się. Znaleźli chińskiego sponsora z którym stworzyli nową platformę społecznościową Gettr. A na FB dalej promują klon TheBl www.snopes(*)05/the-bl-evaded-facebook-ban/A co do GETTR USA, Inc., jest prywatną, amerykańską firmą zajmującą się mediami społecznościowymi. Uruchomiona 4 lipca 2021 r. przez dyrektora generalnego, byłego starszego doradcę Trumpa, Jasona Millera. Aplikacja społecznościowa skierowana do konserwatystów. Doradca Trumpa powiedział, że firma jest wspierana przez "konsorcjum międzynarodowych inwestorów", ale odmówił podania ich nazwy, ponieważ platforma w rzeczywistości finansowana jest przez fundację należącą do chińskiego miliardera Guo Wengui. Dodam tylko, że współwłaściciel Gettr, były strateg Białego Domu Steve Bannon był na pokładzie jachtu o wartości 28 milionów dolarów należącego do chińskiego miliardera Guo, kiedy został aresztowany pod zarzutem oszustwa. nypost.com(*)hinese-billionaires-28m-yacht/ O nowej platformie TRUMPA www.racjonalista.pl/forum.php/s,864879#w864916[Załącznik]
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | opowiadać | >Mogę równie ciekawe, o ile nie ciekawsze historie związane z FB opowiedzieć, a jedną z nich jest >ta z TheBl w tle, który to portal właśnie Facebook wypromował, czego ty jako informatyczny laik >nie potrafisz zrozumieć.
Opowiadaj pan te historie, tylko obiektywnie beż lewackiego spinu. Chętnie poczytam, skomentuję, coś dorzucę.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | Armi daj sobie na wstrzymanie i... | ...zażyj coś na uspokojenie.
>Opowiadaj pan te historie, tylko obiektywnie beż lewackiego spinu. A jeżeli zarzucasz mi lewacki spin w tym temacie, to czym on się przejawia?
W zasadzie niczego odkrywczego tutaj nie zamieściłeś. Nieudolnie bronisz interesów zblazowanej firmy i oszustów wypromowanych... na Facebooku, a sam nie widzisz nic złego w własnym promowaniu ich na FR. Mam na myśli TheBl.
Armi, jesteś chodzącą logiką. Wiemy, że masz skomplikowaną relację z prawdą, ale to nie powinno wykluczać myślenia.
>coś dorzucę Nie grzeszysz wiedzą, więc w kolejności - najpierw skopiujesz, a później to dorzucisz. Czasami odpowiednio spreparowane.
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | w tym | >...zażyj coś na uspokojenie. >>Opowiadaj pan te historie, tylko obiektywnie beż lewackiego spinu. >A jeżeli zarzucasz mi lewacki spin w tym temacie, to czym on się przejawia?
W tym, że nie nie zainicjowałeś pan jeszcze serii typu "Cytatów czar" - poświęconej przewałom prawnym i etycznym dokonywanym na potęgę przez wielkie internetowe Behemoty.
|
|
| MaxGolonko3 (3459 punktów) | Odp: Facebooka amoralne szwindle w sieci | Właściciel Facebook'a Mark Z. dojrzewał w rodzinie judaistycznej, ale mimo to został ateistą. Więc jest wrogiem klasycznych Żydów jakich Ty wszędzie tropisz. A może mnie uważasz za Chrześcijanina bo dojrzewałem w katolickiej rodzinie? Boga Jahwe nie ma bo nieba nie ma bo brat osobnika wrzuconego do piekła nie mógłby być szczęśliwym w niebie. Ponadto zalecenia Jahwe są sprzeczne z biologią mężczyzny (prowadzą do raka prostaty według nauki). Grafika: d-art.ppst(*)7/5e/5e04c1f2086f0_o_large.jpgSiema
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | >A może mnie uważasz za Chrześcijanina bo dojrzewałem w katolickiej rodzinie?
Któżby śmiał uznać Cię za chrześcijanina Ty jesteś zwykłym głupcem, chamem i cenzorem
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > >A może mnie uważasz za Chrześcijanina bo dojrzewałem w katolickiej rodzinie?> Któżby śmiał uznać Cię za chrześcijanina> Ty jesteś zwykłym głupcem, chamem i cenzoremSkasowałem wczoraj wątek gdzie poleciałeś "ch..." bo ocierał się o ... i postanowiłem trochę wydelikacić mój przekaz. No ale poniekąd osiągnąłeś swój cel - wątek wyparował to nie narzekaj - masz dar anihilacji  Grafika: celebsunma(*)dashian-nudes-768x614.jpg.webpUlżyj sobie bo dostaniesz raka prostaty  Siema
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | > >>A może mnie uważasz za Chrześcijanina bo dojrzewałem w katolickiej rodzinie?> >Któżby śmiał uznać Cię za chrześcijanina> >Ty jesteś zwykłym głupcem,Jesteś głupcem, bo podpierając się rzekomą "nauką" uważasz że homoseksualizm jest zabijaniem na raka Podpierając się rzekomą "nauką", głosisz, że nie należy się pełnia praw homoseksualistom > >chamemjesteś chamem, bo przeinaczasz nazwisko > >i cenzoremjesteś cenzorem a to gówno na poziomie szpicla, stręczyciela Hamerlika i handlarza niewolnikami > Skasowałem wczoraj wątek gdzie poleciałeś "ch..."Skasowałeś kilka moich wpisów, cenzorze i nie tylko moich Max - cenzor! > No ale poniekąd osiągnąłeś swój cel - wątek wyparował to nie narzekaj - masz dar anihilacji  Max - cenzor! Moralność szpicla, stręczyciela, handlarza niewolników CENZORA ... "Niech nie opuszcza ciebie twoja siostra pogarda dla szpiclów, katów tchórzy" .. i cenzorów, Maxiu, cenzorów też. "Nieznani sprawcy" pobili Pawla Jasienicę Tatuś maxia, kiedy cenzura nie podziałała? > Ulżyj sobie bo dostaniesz raka prostaty  Ot, maxkultura chama, głupca i cenzora
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | MaxGolonko3 (3459 punktów) | > Max - cenzor!Były poważne powody, swoje wpisy też, z żalem, skasowałem. A twoja kultura jest cienka bo mój post był dyskusją z Arminiusem a Ty zamiast niego się odezwałeś. Siema p.s. Jak Ci się nie spodobała grafika to tu masz wyjaśnienie: www.racjonalista.pl/forum.php/s,860033#w865114
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|