Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szefowa Amnesty International nie ustanie w wysiłkach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
04-02-2022 12:40Arminius (25555 punktów)Szefowa Amnesty International nie ustanie w wysiłkach
Agnes Callamard - sekretarz generalny Amnesty International podczas spotkania ( w palestyńskim Ramallach) z szefem władz palestyńskich Mahmoud Abbasem oświadczyła, że jej organizacji zrobi wszystko co tylko możliwe, "żeby ujawnić i nagłośnić izraelską politykę apartheidu w stosunku do ludności palestyńskiej". Podkreśliła Ona, że Izrael odmawia rozmowy na temat raportu AI w którym opis opisano politykę apartheidu jak wyżej. Tym niemniej, zaznaczyła Ona, iż AE nie ustanie w działaniu i wysiłkach dopóki "zbrodnie apartheidu popełniane przez Izrael nie zostaną ujawnione światu".
Ze swej strony mogę tylko zadeklarować tylko zdecydowanie poparcie dla deklaracji jak wyżej Pani Sekretarz Generalnej AE.

"Secretary-General of Amnesty International, Agnes Callamard, said on Wednesday that the organization will do everything possible to expose Israel’s practices of apartheid, Wafa news agency reported."

"Callamard said that Israel has refused to discuss the report; however, she insisted that the London-based organization will continue its work until the crimes of apartheid committed by Israel are exposed.

“We have work in the coming months and years, and we are committed to doing everything possible with the international organizations to expose the practices of apartheid and the crimes committed by Israel against the Palestinians,” she said.

During the meeting, Abbas expressed his appreciation of the report, describing it as a “great effort made by the organization through several years of searching for the truth.”
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Dzisiaj z Maxem konkurujesz który więcej wątków zamieści?
>>dowodzący popełnienia przez Izrael zbrodni apartheidu na ludności palestyńskiej wywołał atak furii u oskarżonego.
Dobry Arab to tylko ten, co ginie z rąk izraelskich? "Naturalnie", przecież opisu tych zbrodni udokumentowanych - które ja zamieściłem - nie usuwał byś z taką furią, gdyby ofiarami byli palestyńczycy, a oprawcami Izrael.
Tobie jest obojętny los ofiar. Arminius wielokrotnie próbował głos wolności zagłuszyć, stając po stronie zbrodniarzy.




Koszmar nie bajka


Latem 1988 roku irański reżim dokonał egzekucji ponad 30 000 tysięcy więźniów politycznych przetrzymywanych w więzieniach w całym Iranie. Masakra została przeprowadzona na podstawie fatwy wydanej przez złowrogiego Ruhollaha Chomeiniego.
Niniejszy raport jest fragmentem drugiego wydania książki "Zbrodnia przeciwko ludzkości". Książka została wydana w sierpniu 2017 roku przez People's Mojahedin Organization of Iran (PMOI-MEK).

9 sierpnia 2016 r. krewni Hosseina-Ali Montazeriego, byłego następcy Chomeiniego, ujawnili szokującą taśmę audio, na której słychać, jak Montazeri mówi na spotkaniu członków "komisji śmierci" w Teheranie 28 lat temu (15 sierpnia 1988 r.), że są winni popełnienia ohydnej zbrodni. Nagranie Montazeriego ujawniło nowe informacje na temat zakresu i skali ówczesnej masakry więźniów politycznych. Wywołało to wstrząs w Iranie, szczególnie wśród urzędników reżimu, którzy przez ponad dwie dekady starali się narzucić bezwzględne milczenie w sprawie masakry.
Na nagraniu Hossein-Ali Montazeri, który później został usunięty jako następca Chomeiniego za swój sprzeciw wobec morderczych metod Chomeiniego, powiedział członkom "komisji śmierci", Hossein-Ali Nayyeri, reżimowemu sędziemu szariatu, Mortezie Eshraqi, prokuratorowi, Ebrahimowi Raissi, zastępcy prokuratora i Mostafie Pourmohammadi, przedstawicielowi Ministerstwa Wywiadu (MOIS lub VEVAK):
"Największa zbrodnia popełniona pod rządami Republiki Islamskiej, za którą historia nas potępi, została popełniona przez was. Wasze nazwiska w przyszłości zapiszą się w annałach historii jako zbrodniarze (...) Wykonanie wyroku śmierci na tych ludziach, gdy nie było już żadnych dalszych działań (z ich strony) oznacza, że (...) zawinił cały system sądowniczy.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,870247#w870272

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365