Racjonalista - Strona głównaDo treści
Imigranci u naszych granic

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
16-12-2021 11:45MaxGolonko3 (3459 punktów)Imigranci u naszych granic
Naturalna ludzka empatia, zwłaszcza wobec bezbronnych dzieci jest zrozumiała. Natomiast co do zasady to w XXI wieku mamy praktycznie TYLKO imigrantów klimatycznych i ani Polska ani UE nie da rady asymilować ich bo to wymagałoby wybudowania setek milionów nowych, normalnych mieszkań. Moralnym sprawcą ich tragedii są tylko i wyłączne Chiny bo tylko Chiny, świadomie, znając już ustalenia nauki, spalają od lat gigantyczne ilości paliw kopalnych. Imigrantów z Afryki i Azji powinny brać do siebie zatem tylko i wyłącznie Chiny (sic!).

Siema
p.s.
Wszystkie wszechświaty są wieczne.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)nie tylko i wyłącznie
>Naturalna ludzka empatia, zwłaszcza wobec bezbronnych dzieci jest zrozumiała. Natomiast co do
>zasady to w XXI wieku mamy praktycznie TYLKO imigrantów klimatycznych i ani Polska ani UE nie da
>rady asymilować ich bo to wymagałoby wybudowania setek milionów nowych, normalnych mieszkań.
>Moralnym sprawcą ich tragedii są tylko i wyłączne Chiny bo tylko Chiny, świadomie, znając już
>ustalenia nauki, spalają od lat gigantyczne ilości paliw kopalnych. Imigrantów z Afryki i Azji
>powinny brać do siebie zatem tylko i wyłącznie Chiny (sic!).
>Siema
>p.s.
>Wszystkie wszechświaty są wieczne.

Nie tylko Chiny są odpowiedzialne za spalanie paliw kopalnych. W tym względzie - szczególnie w dłuższym horyzoncie chronologicznym - zdecydowanie bardziej Zachód ma za uszami.
MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: nie tylko i wyłącznie
>Nie tylko Chiny są odpowiedzialne za spalanie paliw kopalnych. W tym względzie - szczególnie w dłuższym horyzoncie chronologicznym - zdecydowanie bardziej Zachód ma za uszami.
>

Nie rozumiesz co czytasz.

Europa nie jest nic winna bo rozwijała się gdy nie wiedziano jak szkodliwe jest spalanie paliw kopalnych.

Siema
p.s.
Wszystkie wszechświaty są wieczne.
16-12-2021 13:14 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)podzielić się z bliźnim?
>>Nie tylko Chiny są odpowiedzialne za spalanie paliw kopalnych. W tym względzie - szczególnie w dłuższym horyzoncie chronologicznym - zdecydowanie bardziej Zachód ma za uszami.
>>
>Nie rozumiesz co czytasz.
>Europa nie jest nic winna bo rozwijała się gdy nie wiedziano jak szkodliwe jest spalanie paliw >kopalnych.

To może teraz, skoro już wszyscy wiedzą jak jest i chce się zabronić spalania paliw - Europa i Stany i Australia itd. podzielą się swym majątkiem z resztą świata, aa?
16-12-2021 13:52 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: podzielić się z bliźnim?
>>>Nie tylko Chiny są odpowiedzialne za spalanie paliw kopalnych. W tym względzie - szczególnie w dłuższym horyzoncie chronologicznym - zdecydowanie bardziej Zachód ma za uszami.
>>>
>>Nie rozumiesz co czytasz.
>>Europa nie jest nic winna bo rozwijała się gdy nie wiedziano jak szkodliwe jest spalanie paliw >kopalnych.
>To może teraz, skoro już wszyscy wiedzą jak jest i chce się zabronić spalania paliw - Europa i Stany i Australia itd. podzielą się swym majątkiem z resztą świata, aa?
>
Doskonały pomysł!!!
Proponuję zacząć od osób indywidualnych: jak ktoś chce bardzo walczyć z ociepleniem klimatu, to najpierw wpłaca pewną kwotę (powiedzmy połowę swojego majątku) na moje konto... a potem sobie walczy. Ja się zaopiekuję tą kwotą (tymi kwotami!). Będę dofinansowywał likwidację pieców węglowych w mojej okolicy. Zgoda?????

Osoby z tego forum bardzo proszę o deklaracje wysokości wpłat, żebym wszystko zaksięgował zgodnie z prawdą... I proszę nie oszukiwać!
16-12-2021 14:21 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)a jaki domicyl?
>Proponuję zacząć od osób indywidualnych: jak ktoś chce bardzo walczyć z ociepleniem klimatu, to >najpierw wpłaca pewną kwotę (powiedzmy połowę swojego majątku) na moje konto..

A czy pan mieszka w Burkina Faso?
DyktaFon (9281 punktów)Odp: a jaki domicyl?
>>Proponuję zacząć od osób indywidualnych: jak ktoś chce bardzo walczyć z ociepleniem klimatu, to >najpierw wpłaca pewną kwotę (powiedzmy połowę swojego majątku) na moje konto..
>A czy pan mieszka w Burkina Faso?

Nie, w Polsce. Ale jakoś sobie poradzę z wpłatami także stamtąd... Przy dzisiejszej technice... Szykować miejsce w skarbcu? Ile Pan deklaruje?
DyktaFon (9281 punktów)
_______________________________________________________

To powyższe to oczywiście żarty. Ale chciałem pokazać, że wszyscy "działacze" w różnych tematach (ocieplenie klimatu, smog, wycinanie lasów) są mądrzy, ale za czyjeś pieniądze. Niech sami sfinansują to, o czym tak żarliwie opowiadają, to wtedy zobaczymy, czy nadal będą tacy aktywni. Politykom też się fajnie opowiada, jak wiedzą, że innym zabiorą, a sami przy okazji coś na tym skorzystają. Powinno być tak, że jak się do czegoś innych namawia (albo wręcz zmusza!), to najpierw samemu dać przykład.

Dlatego już poważnie zapraszam forumowiczów walczących o coś, aby najpierw sami to sfinansowali, a potem dopiero opowiadali, jak to się strasznie klimat ociepla...
16-12-2021 15:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ze smogiem bez żartów
>_______________________________________________________
>To powyższe to oczywiście żarty. Ale chciałem pokazać, że wszyscy "działacze" w różnych tematach (ocieplenie klimatu, smog...

O, ze smogiem to na pewno nie ma żartów. Byłem 3 dni temu w Krakowie. Jak wciągnąłem tutejsze powietrze - to myślałem że puszczę tęczowego pawia. Później z ciekawości sprawdziłem w necie i się okazało że w tych dniach Kraków zaliczał się do najbardziej zanieczyszczonych (smogiem) miast na.....ŚWIECIE.
16-12-2021 15:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: a jaki domicyl?
>Powinno być tak, że jak się do czegoś innych namawia (albo wręcz zmusza!), to najpierw samemu dać przykład.

Już dawno namawiam do ograniczenia pisania.

Takie wpisy to chłodzenie serwerów. A globalnie to chyba 4 procent śladu węglowego.

No ale toż to inteligencja. Co zrobisz. "On" musi codziennie wstawić kilka postów ...a potem się dusi....heh.
16-12-2021 15:05 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)niestety
>>>Proponuję zacząć od osób indywidualnych: jak ktoś chce bardzo walczyć z ociepleniem klimatu, to >najpierw wpłaca pewną kwotę (powiedzmy połowę swojego majątku) na moje konto..
>>A czy pan mieszka w Burkina Faso?
>Nie, w Polsce. Ale jakoś sobie poradzę z wpłatami także stamtąd... Przy dzisiejszej technice... Szykować miejsce w skarbcu? Ile Pan deklaruje?

Niestety zero. Bo pan przecież skorzystał na spalaniu paliw kopalnych przez Zachód. Co by nie powiedzieć o polskiej biedzie - i tak żyje pan w warunkach o niebo lepszych niż delikwent z Burkina Faso.
DyktaFon (9281 punktów)Odp: niestety
>>>>Proponuję zacząć od osób indywidualnych: jak ktoś chce bardzo walczyć z ociepleniem klimatu, to >najpierw wpłaca pewną kwotę (powiedzmy połowę swojego majątku) na moje konto..
>>>A czy pan mieszka w Burkina Faso?
>>Nie, w Polsce. Ale jakoś sobie poradzę z wpłatami także stamtąd... Przy dzisiejszej technice... Szykować miejsce w skarbcu? Ile Pan deklaruje?
>Niestety zero. Bo pan przecież skorzystał na spalaniu paliw kopalnych przez Zachód. Co by nie powiedzieć o polskiej biedzie - i tak żyje pan w warunkach o niebo lepszych niż delikwent z Burkina Faso.
>
Ale to sumarycznie on zapłaci, nie ja. Podobnie, jak węglem nie palą właściciele apartamentów, tylko mieszkańcy małych domów. I zupełnie podobnie, jak nasze państwo nawet na najgorszym sortymencie węgla zarabia grubą kasę, karząc za jego kupowanie właścicieli najtańszych piecyków. Już o samych tych piecykach nie wspomnę, obłożonych podatkami i czym się tylko da (pewnie nawet o wszystkim nie wiem...). Po prostu takie jest życie napędzane różnymi, co rusz to nowymi, "światłymi" ideami. Szczególnie w tej części świata, co nie wie, co z pieniędzmi robić. W Burkina Faso, przypuszczam, nikt się nie interesuje ociepleniem klimatu, patrzą tylko, co do gara włożyć...
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szczególnie w tej części świata, co nie wie, co z pieniędzmi robić. W Burkina Faso, przypuszczam, nikt się nie interesuje ociepleniem klimatu, patrzą tylko, co do gara włożyć...

Ocieplenie klimatu dobre jest dla elit, które szukają podstawy do wyciągniecia pod przymusem hajsu.

Zwykli ludzie nie mają takich problemów.

Niektórzy wierzą, że świat kręci się wokół telewizora ale on się kręci wokół Słońca.

szarley to w realu Johannes Jerlas
DyktaFon (9281 punktów)
>>Szczególnie w tej części świata, co nie wie, co z pieniędzmi robić. W Burkina Faso, przypuszczam, nikt się nie interesuje ociepleniem klimatu, patrzą tylko, co do gara włożyć...
>Ocieplenie klimatu dobre jest dla elit, które szukają podstawy do wyciągniecia pod przymusem hajsu.
>Zwykli ludzie nie mają takich problemów.
>Niektórzy wierzą, że świat kręci się wokół telewizora ale on się kręci wokół Słońca.

Chyba jednak wokół telewizora. Od jakiegoś 1,5 roku. Żeby nie zakręciło mi się w głowie, to nie oglądam...
16-12-2021 17:26 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: podzielić się z bliźnim?

>>To może teraz, skoro już wszyscy wiedzą jak jest i chce się zabronić spalania paliw - Europa i Stany i Australia itd. podzielą się swym majątkiem z resztą świata, aa?
>>
>Doskonały pomysł!!!
>

Lepszy pomysł to taki, w ramach eksperymentu założę zawór na rurę z gazem i będę sam ustalał cenę gazu odbiorcom. Szybko doprowadzę do oziębienia klimatu, na początek w domach odbiorców. To będzie pewny i bezdyskusyjny sukces w walce z ociepleniem. Jak ktoś się będzie burzył to naślę na niego swoich ekologów i ministra od klimatu. A jak to nie pomoże to umieszczę go na swojej liście terrorystów, przez pół roku będzie go opluwać moja publiczna telewizja a na końcu wyślę na niego uzbrojonego drona.
Za parawanem walki z ociepleniem reżim amerykański monopolizuje podaż gazu. Niemcy mają kłopot bo chcą ogrzewać się gazem, który nie jest demokratyczny.
Widzimy jak reżim amerykański, po raz kolejny, powalił Niemców na kolana.
16-12-2021 17:06 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: nie tylko i wyłącznie

>Nie tylko Chiny są odpowiedzialne za spalanie paliw kopalnych. W tym względzie - szczególnie w >dłuższym horyzoncie chronologicznym - zdecydowanie bardziej Zachód ma za uszami.
>

A kto to jest odpowiedzialny za monopolizowanie paliw??
Za parawanem walki z ocipieniem, ktoś zbudował monopol w dostarczaniu kradzionych paliw bogatym.
Silniejszy okrada słabych z surowców energetycznych i dostarcza je bogatym, po kursie jaki sam ustala.
Energii opartej na pospolitym węglu nie da się ZMONOPOLIZOWAĆ. Podłączenie wszystkich do demokratycznej rury z gazem, zasilanym z demokratycznych kolonii to świetny geszeft.
Pętla na szyi i czyszczenie skolonizowanych demokratów z kasy a słabsi mają wojny.
Drugim demokratycznym monopolem jest "leczenie" demokratów. Też świetny geszeft, bez którego nie ma wolności i demokracji a ma się zaraz wojnę.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Imigranci u naszych granic
>w XXI wieku mamy praktycznie TYLKO imigrantów klimatycznych

Na szczęście od upadku komuny i po zaprowadzeniu amerykańskiego kapitalizmu nastał dobrobyt i nie ma już imigrantów ekonomicznych.

Już tylko ostatni chiński bastion komunistyczny gnije w biedzie ale i tam jest w planie wprowadzic demokrację. Dzięki niej nastanie wreszcie chińskie/rzymskie prawo własności dla zachodnich obywateli i również tam nastąpi dobrobyt.

>Moralnym sprawcą ich tragedii są tylko i wyłączne Chiny bo tylko Chiny, świadomie, znając już ustalenia nauki, spalają od lat gigantyczne ilości paliw kopalnych.

Chiny, które wytworzyły połowę rzeczy w zasięgu twojego wzroku spowodowały dla Ciebie wiele zła, które teraz powinieneś wyrzucić przez okno.
Gdybyś tego wszystkiego nie kupił nie zjaraliby tyle tlenu i świat byłby lepszy. Źle zrobili, że tyle dla Ciebie zrobili. Powinni dla Ciebie zrobić mniej.

Imigrantów z Afryki i Azji
>powinny brać do siebie zatem tylko i wyłącznie Chiny (sic!).

Mam inny pomysł.
Powinniśmy przeliczyć posiadłości pod kątem zużycia tlenu i tam gdzie tlenu idzie najwięcej tam posłać imigrantów ekologicznych.
Ale badanie posiadłości gruntowne a nie żadna, w stylu współczesnego państwa, ankieta na ulicy prowadzona przez młodzików, że jeszcze dzieci.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Chiny, które wytworzyły połowę rzeczy w zasięgu twojego wzroku spowodowały dla Ciebie wiele zła, >które teraz powinieneś wyrzucić przez okno.
>

Druga połowa to rzeczy z niemieckiego śmietnika.
Co rzeczy wyrzucanych przez okno, to kiedyś koło mnie jakiś urząd wpadł do firmy, która używała pirackich programów, to wyrzucano komputery przez okna. Potem właściciel tej firmy przepisał swój dom na rodzinę.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Chiny, które wytworzyły połowę rzeczy w zasięgu twojego wzroku spowodowały dla Ciebie wiele zła, >które teraz powinieneś wyrzucić przez okno.
>>
>Druga połowa to rzeczy z niemieckiego śmietnika.
>Co rzeczy wyrzucanych przez okno, to kiedyś koło mnie jakiś urząd wpadł do firmy, która używała pirackich programów, to wyrzucano komputery przez okna. Potem właściciel tej firmy przepisał swój dom na rodzinę.

To już nie miało znaczenia. Powinien przepisać to wcześniej. No chyba, że był urzędnikiem (najlepiej premierem), to wtedy oczywiście wszystko w porządku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To już nie miało znaczenia. Powinien przepisać to wcześniej. No chyba, że był urzędnikiem (najlepiej premierem), to wtedy oczywiście wszystko w porządku.

Dlaczego tworzymy taki rozczarowujący świat?

Jego niedoskonałość jest porażająca.

Czy to jest szczyt naszych możliwości?

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365