Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego Jezus odwiedził piekło?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-10-2012 00:21larwa żaby (17 punktów)Dlaczego Jezus odwiedził piekło?
Ocena 5 na 5
"...ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł..." - tak to leci, tylko w głowie niektórych może narodzić się pytanie, po co? Jak to mówią katolicy, bóg też człowiek, więc i powody mogły być ludzkie. Przecież i ja i Ty lubimy odwiedzić czasem starych, długo niewidzianych znajomych.

-Jehowa?! O boże to Ty?! Kope lat stary, co Ty tu robisz?
-Witaj Lucku! - obydwaj panowie uścisnęli się serdecznie, po czym Jezus z radością wznowił rozmowę.
- Ile to już?! Minęło chyba ze 4 tysiąclecia odkąd załatwiłem Ci tę fuchę w Szeolu. - Lucyfer roześmiał się głośno.
-Oj, gdyby nie Ty to pewnie siedziałbym teraz na zasiłku. Interes kręci się nieziemsko. Muszę przyznać, że miałeś nosa z tymi umarlakami. Jestem Twoim dozgonnym dłużnikiem.
Tym razem obydwaj roześmiali się bardzo głośno i uścisnęli po raz kolejny.
- No, no, no, widzę, żeś się tu nieźle urządził, zaczynałeś od małej ciemnej klitki na kilka osób, a teraz? Proszę, proszę, oprowadzisz mnie troszkę?
- Słuchaj Jehu, jest popyt to trzeba się rozwijać. Patrz, to pomieszczenie po lewej jest najlepsze. Całe wypełnione kotłami z wrzącą oliwą...
- Poczekaj! Stary, zmieniłem ksywę, teraz mówią na mnie Jezus Chrystus.
- Co?! a co złego było w Jehowie? Masz jakiś kryzys wieku średniego?
- A mam Ci wymienić kilka Twoich? "Lucyfer", "Belzebub", "Szatan"...
- Dooobra, skończ - uśmiechnął się władca Szeolu - Wiem jak jest, jak nie wymyślisz sobie jakiegoś chwytliwego profilu raz na jakiś czas, to w ciągu 2 tysięcy lat zaczną mówić, że jesteś passe.
- Eee, przez 2 tysie chyba się nie znudzą...
- Się okaże.
- Lepiej mi powiedz jak tam Stara Gwardia się trzyma? Adam, Noe, Mojżesz, Abraham?
W tym momencie na ustach Lucyfera znów zagościł uśmiech.
- Noo, przyznam Ci brachu, że trochę nam podpadłeś "tym zniknieniem swojem". Nawet kartki na święta nie wysłałeś.
- A wiesz jak jest, praca, praca, praca. Ale w końcu jestem! To się liczy, nie?Strasznie się za wami wszystkimi stęskniłem. Nauczyłem się nawet jednej sztuczki z winem, która może nam się bardzo przydać na dzisiejszy wieczór. If you know what I mean. - rzekł, przymrużajac jednocześnie powieki jednego oka.
Szatan znów beknął śmiechem i odpowiedział:
- Wino? hahaha! O Jezu! O Nawet pasuje to imię. Stary taka okazja a Ty wyskakujesz z winem. Mam tu duuużo lepsze rzeczy. Zabalujemy dziś jak dawniej. Chodź przywitasz się z resztą chłopaków.
- O matko boska, przypomniało mi się jak zrobiłeś tą "małą" popijawę u siebie. Pamiętasz? Ja, Ty, wszyscy aniołowie i anielice... dawaliśmy czadu kilka ładnych milionów lat...
- Jakże mógłbym zapomnieć Jehu! Jedno utkwiło mi najbardziej, jak dojebałeś z tymi dinozaurami.
- Słownik!
- Widzę, że dalej jesteś na to wrażliwy, alee poczęstuję Cię czymś co trzymam na specjalne okazje, to Ci przejdzie. Dzisiaj impreza jak za starych dobrych lat!
- Już się nie mogę doczekać! Ale stary, o jedno Cię proszę, do niedzieli muszę wytrzeźwieć...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

mrSpock (2845 punktów)
Rozumie, że jest to przekład z zaginionej ewangelii wg Ferdynanda Kiepskiego tajemniczego 14 ucznia Jezusa? Hm. Kiedyś miałem pomysł na coś podobnego. Jezus ma przyjść znowu na świat w 21 wieku i znowu prorocy biedota kapłani (tym razem z Watykanu pod kierownictwem papieża Jana Pawła entego) Udaje się do slamsów gdzieś w Amerykańskim mieście a tam okazuje się, że przyszła Matka boska zrobiła sobie skrobankę. I tak szlag trafił czasy ostateczne.
Nie mam talentu do pisania wiec dałem sobie spokój.
23-10-2012 13:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek_G (35558 punktów)
Całkiem niezłe, choć puenta taka jakaś.. podobna jak w pieśni "Legiony" pijaka, który powoli zapomina wszystko wokół
"Legiony to.. legiony tamto"

W klimacie: podczas walki o krzyż w lipicu 2010r słyszłem niezły kawał
Jezus zbulwersowany całym tym zamieszaniem pod Pałacem Prezydenckim niepostrzeżenie zstąpił z krzyża, podchodzi do pierwszego z brzegu obrońcy i mówi:
- Oddajcie mi mój krzyż, dobrzy ludzie!
- Sp.. ty żydzie - usłyszał
oportunista (1711 punktów)
Ciekawi mnie, czy gdy do piwnicy po konfitury idziesz, albo śmieci wywalić na śmietnik trza i twoja kolej, to też tak roztropnie koncypujesz?
larwa żaby (17 punktów)
Aż takiej obsesyji nie mam

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365