>Informatykom zapewne łatwiej ten żart zrozumieć (który matematyk używa na co dzień systemu ósemkowego?
Czy ja wiem, matematyk dziś = programista.
Przyznam, że raczej trwało nim zrozumiałem, że oct jest od ósemkowy a nie październik, przynajmniej od czterech lat nie używałem przeliczenia na ósemkowy, że dec jest od dziesiętny złapałem dopiero przed chwilą - coś topornie działa mój umysł dziś.
Matematykowi łatwiej bo zawsze był bliżej teorii, a współcześnie chyba na większości kierunków matematycznych programowanie jest obecne.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|