Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racjonalizm na racjonaliście ma zabarwienie rasistowskie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
12-02-2022 10:13romaro (25211 punktów)Racjonalizm na racjonaliście ma zabarwienie rasistowskie.
Ocena 6 na 6
Przynależność rodowa i genealogia to rzeczy fascynujące nas wszystkich, ale szczególnie rasistów, których i na tym forum nie brakuje. Genealogia zajmuje chyba drugie miejsce wśród najpopularniejszych rozrywek w Wielkiej Brytanii (po ogrodnictwie), a pierwsze w Stanach Zjednoczonych.
Wiele argumentów wysuwanych przez rasistów koncentruje się wokół przynależności demograficznej, oddzielania się różnych grup oraz przesiedlania się ludzi. Wiele osób o poglądach nierasistowskich również niepokoi się imigracją we współczesnej epoce, lecz nieliczne wyrażają obawę, że inne ludy zastąpią ich własny albo że migracja jakimś sposobem osłabi ich kulturę.
Nigdy do końca nie wiadomo, co jest zagrożone, kiedy na przykład zwolennicy supremacji białej rasy wyrażają obawy przed upadkiem zachodniej kultury. Nie wiem, czym jest zachodnia kultura, ponieważ bardzo wyraźnie widzę, że moja kultura nie jest taka sama jak kultura innych osób mieszkających przy mojej ulicy, w okręgu pocztowym, mieście, kraju lub na tym samym kontynencie.
Niemniej wyimaginowany koniec mętnie zdefiniowanego pojęcia zachodniej kultury jest źródłem stałego niepokoju zwolenników supremacji białej rasy. Fantazjują oni o prześladowaniach, które skończą się ich wymarciem albo ograniczeniem ich praw w razie przyznania takich samych praw ludziom o odmiennym dziedzictwie kulturowym. Kiedy zaznało się wyłącznie przywilejów, równość sprawia wrażenie ucisku. Biali nacjonaliści, którzy maszerowali w 2017 roku w Charlottesville w stanie Wirginia, niosąc osadzone na żerdziach pochodnie (wynalazek polinezyjski), czuli się zmuszeni do skandowania hasła "Żydzi nas nie zastąpią!". Następnego dnia wśród niepokojów społecznych i starć między rasistami z różnych frakcji i antyrasistami zwolennik supremacji białej rasy zamordował trzydziestodwuletnią Heather Heyer. Zabójca odsiaduje obecnie wyrok 400 lat więzienia.
Spory o to, kto jest uprawniony do zamieszkiwania jakiegoś regionu geograficznego, są pozbawione logiki lub co najmniej ahistoryczne, bowiem żaden lud przez dłuższy czas nie mieszka w tym samym miejscu i żadna potęga, kultura ani naród nie są niezmienne.

wyborcza.p(*)ma-uzasadnienie-naukowego.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
Mądrze piszesz, zaraz dam lajka, ale pojawił się jeden wyjątek od reguły "Keine Grenzen"

Grafika:
pbs.twimg.(*)X0AEwsTK?format=jpg&name=large

w XXI wieku praktycznie wszyscy to imigranci klimatyczni i tylko Chiny jako główny, świadomy sprawca ocieplenia powinny ich przyjmować. UE nie da rady zbudować kilkuset milionów normalnych mieszkań, a bez nich asymilacja jest niemożliwa.

(z faktu tego zdała sobie sprawę Australia i zabrania zasiedlania przez imigrantów sąsiednich budynków aby uniemożliwić powstanie gett - tylko że to bogaty kraj i może oferować pomoc wystarczająca na pozyskiwanie przez IMIGRANTÓW sensownych mieszkań WIEM TO OD KREWNEGO - KUZYNKI W AUSTRALII).

inaczej mówiąc - nie możemy wpuszczać ich jak leci bo zanim się zasymilują to zdobędą przewagę liczebną

potem większość parlamentarną i rządową

i uchwalą prawo pozwalające faktycznie fizycznie wyeliminować lub skutecznie zniszczyć
życie ateistom, chrześcijanom, protestantom, buddystom, itd.

(zobacz co wyprawia PIS gdy złapał większość w Sejmie)

Dlatego granic otworzyć nie możemy.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne


12-02-2022 11:06 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Mądrze piszesz, zaraz dam lajka, ale pojawił się jeden wyjątek od reguły "Keine Grenzen"

Prawa człowieka i szacunek to coś, na co zasługuje każdy

Rasizm nie jest zły po prostu dlatego, że opiera się na ideach bałamutnych z punktu widzenia nauki. Rasizm jest zły, ponieważ uwłacza ludzkiej godności. Prawa człowieka i szacunek należny każdej osobie nie opierają się na biologii. Są prawami człowieka. Gdyby istniały jakieś hipotetyczne różnice genetyczne między populacjami, których jeszcze nie odkryliśmy i które rzeczywiście odpowiadają ludowym definicjom rasy, to fakt, że ich nie znaleźliśmy, oznacza w najlepszym razie to, iż są drobne.
Gdyby było to prawdą - a nie ma dowodów, że jest - czy miałoby jakikolwiek wpływ na to, jak powinniśmy się nawzajem traktować? Gdyby nauka miała jakimś sposobem wykazać istnienie genetycznych różnic odpowiadających pospolitemu znaczeniu używanej kategorii rasy i gdyby tłumaczyły one również dostrzegane różnice w uzdolnieniach, czy to uzasadniałoby segregację?
Czy przyznałbyś ludziom odmienne prawa, gdyby byli szybsi, bystrzejsi lub silniejsi z powodu swojego pochodzenia? Wyimaginowane różnice między osobami i między populacjami w naszej krótkiej historii wykorzystywano do usprawiedliwiania aktów największego okrucieństwa. Wyuczone uprzedzenia są paliwem nietolerancji, która będzie nieuchronnie trwać.
Rasa jest realna, gdyż ją dostrzegamy. Rasizm jest realny, gdyż wcielamy go w czyn. Ani rasa, ani rasizm nie mają podstaw w nauce.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
ale ja nie pisałem o rasach!

Imigranci islamscy (setki milionów co chcą przybyć do UE zamiast do Chin) to rasa biała

i bardzo przystojni mężczyźni - moim zdaniem.

Jak ich wpuścimy na hurra to nas (nieislamistów) wybiją do zera za niedługi czas.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
12-02-2022 11:15 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)

Ale ja piszę o rasach i rasizmie w kontekście rasizmu jaki propaguje tutaj przedstawiciel Białej Supremacji.


okragly (21676 punktów)
>Przynależność rodowa genealogia to fascynujące nas wszystkich, szczególnie rasistów Genealogia zajmuje drugie miejsce wśród najpopularniejszych rozrywek w Wielkiej Brytanii, a pierwsze w usa
u protestantów

> Wiele argumentów wysuwanych przez rasistów koncentruje się wokół przynależności demograficznej, oddzielania się różnych grup oraz przesiedlania się ludzi.
w Ameryce Łacińskiej (katolickiej) mieszają się chętnie

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365