Nieuczęszczanie na lekcje religii może wiązać się z ostracyzmem i wyobcowaniem. Tymczasem poczucie wspólnoty jest naturalną potrzebą większości ludzi. Również dzieci. Młody człowiek nie zawsze jest w stanie zrozumieć, dlaczego jego rówieśnicy mogą brać udział w religijnych uroczystościach, jak choćby przygotowaniach do pierwszej komunii świętej, a on w tym nie uczestniczy. Dlatego potrzebna jest alternatywa. Dziecku warto pokazać, że nie jest osamotnione, że są podobni. Stąd pomysł na "Imaginarium" - spotkania integracyjne dla dzieci nieuczęszczających na lekcje religii." Będziemy odwiedzać muzea, parki, zabytki, ośrodki sportowo-rekreacyjne oraz inne ciekawe miejsca rozwijające wyobraźnię i wiedzę dzieci. Już 12 maja 2013 r. zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnego zwiedzania Muzeum Geologicznego w Warszawie. Spotykamy się o godz. 11.00 przed wejściem do Muzeum (ul. Rakowiecka. 4, od ul. Wiśniowej). Wstęp wolny. Link do wydarzenia na FB. |