 |
Efekty funkcjonowania lobby żydowskiego nad Potomakiem Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 20-01-2022 08:30 | Arminius (25555 punktów) | Efekty funkcjonowania lobby żydowskiego nad Potomakiem | Chiny parę dni temu oświadczyły, iż zaczynają wdrażać w życie strategiczne partnerstwo z Iranem. Detale dla zainteresowanych są w podlinkowanym materiale. Sytuacja jak wyżej to rezultat bezkompromisowej nagonki na Iran ze strony USA (Iran w takiej sytuacji nie ma wyjścia, szuka silnego partnera będącego w konflikcie z USA), która z kolei jest rezultatem funkcjonowania nad Potomakiem potężnego lobby syjonistyczno - judejskiego. USA ma coraz zwiększy kłopot Chinami. Chiny sprzymierzone z Iranem - to jeszcze większy kłopot dla USA. A przecież Iran, gdyby USA/Zachód prowadziły wobec niego inną politykę (determinowaną ich interesem nie interesem małego żydowskiego państwa) mógłby być w aliansie z tym Zachodem. Na tym przykładzie widać jak wielce destrukcyjne dla polityki amerykańskiej jest funkcjonowanie lobby jak wyżej nad Potomkiem. www.voanew(*)rategic-agreement/6398246.html"BEIJING — China said Saturday it would begin implementing a strategic agreement with Iran, strengthening economic and political cooperation between the two countries as Beijing blasted Washington's sanctions on Tehran. China and Iran signed the agreement last year after years of talks, with the wide-ranging partnership set to span areas including energy, security, infrastructure and communications. Chinese foreign minister Wang Yi and Iranian counterpart Hossein Amir-Abdollahian announced the start of the partnership's implementation at a meeting in east China's Wuxi on Friday, Beijing's foreign ministry said in a statement." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| romaro (25211 punktów) | Tercet egzotyczny Chin, Iranu i Rosji | Tercet egzotyczny Chin, Iranu i Rosji ma problemy z USA "Pogorszenie stosunków między Pekinem a Waszyngtonem w ostatnich latach zmusiło Chiny do podjęcia próby nawiązania więzi z wcześniej niepożądanymi partnerami. Wśród państw ważnych dla rywalizacji mocarstw, które nie są członkami zachodniego świata, Rosja i Iran to dwie najbardziej znaczące siły "przyjazne" Chinom. Pekin i Teheran dążą do wzmocnienia powiązań gospodarczychIran, ze swoimi wpływami regionalnymi i ambicjami na Bliskim Wschodzie, stał się coraz bardziej atrakcyjny dla strategii Pekinu. Wartość sojuszu z Teheranem jako potencjalnym partnerem Chin znacznie zyskała na wartości, gdy pandemia koronawirusa pogarsza już i tak złe stosunki amerykańsko-chińskie. Niektórym wydaje się, że Chiny powinien położyć większy nacisk na i tak już trudne relacje z Waszyngtonem. Inni kwestionują mądrość Pekinu, który wyraźnie dostosował się do wymagań Teheranu, co mogłoby zakłócić delikatną równowagę. Chiny ciężko pracowały, aby utrzymać się między Iranem a Arabią Saudyjską. W rzeczywistości Chiny dążą właśnie do takich umów z Iranem, aby zbudować sojuszników wśród krajów o "podobnych poglądach", aby przeciwstawić się temu, co Pekin postrzega jako "antychińską koalicję kierowaną przez Stany Zjednoczone". W wyniku swojej ekspansywnej polityki i działań Pekin znalazł się na bezpośrednim kursie kolizyjnym z wieloma krajami, w tym z Australią, Indiami, Kanadą i Japonią oraz kilkoma państwami Europie, w różnych kwestiach - od sporów terytorialnych i morskich po status Hongkongu i Tajwanu. Rząd w Pekinie poszukuje wszelkich przychylnych mu sił, które mogłyby wzmocnić międzynarodową pozycję Chin. Jeszcze przed pandemią Państwo Środka, Iran i Rosja wykazały już swoją skłonność do zjednoczenia się. W grudniu zeszłego roku ta trójka była gospodarzem swoich pierwszych wspólnych ćwiczeń wojskowych w Zatoce Omańskiej. Chociaż chińskie wojsko uzasadniało to ćwiczenie jako demonstrację woli i zdolności trzech krajów do utrzymania pokoju i bezpieczeństwa morskiego w regionie, posunięcie to zostało powszechnie zinterpretowane jako sygnał sprzeciwu wobec armii amerykańskiej w tym regionie. Umowa gospodarczo-inwestycyjna pomiędzy Pekinem a Teheranem, obejmuje chińskie finansowanie rozwoju infrastruktury irańskiej w zamian za ropę naftową po koncesjonowanym kursie. Chiny ograniczają import ropy z Iranu od czasu wygaśnięcia sankcji w maju 2019 roku. Ta redukcja przyspieszyła w tym roku. Spadek importu z Iranu nastąpił nawet wtedy, gdy całkowity import ropy naftowej do Chin wzrósł, osiągając w maju 10,4 miliona baryłek dziennie, co stanowi wzrost o 4,5 procent w stosunku do roku. Zmuszony przez Donalda Trumpa Pekin niechętnie dostosował działania do sankcji amerykańskich. Jednak nadal jest niezadowolony z wycofania się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Pekin nie tylko obwinia wycofanie się Stanów Zjednoczonych i dalszych sankcji za rosnące napięcie w regionie, ale także żywi urazę ze w stosunku do Waszyngtonu za szkody, jakie wyrządziły chińskim firmom, które prowadziły interesy z Iranem. Jeśli porozumienie między reżimem Rowhaniego a Państwem Środka zostanie wdrożone, najbardziej prawdopodobnym kanałem będzie system handlu barterowego, w który oba kraje od dawna są zaangażowane. System unika bezpośrednich transakcji finansowych i wykorzystuje chińskie produkty i usługi w zamian za irańską ropę. Ponadto od dawna panuje przekonanie, że Stany Zjednoczone niechętnie nakładają sankcje na główne chińskie instytucje finansowe, takie jak Bank of China i kluczowe przedsiębiorstwa państwowe, takie jak China National Petroleum Corporation (CNPC). Tak więc, podczas gdy administracja Trumpa wykazała bezprecedensową gotowość do sankcjonowania chińskich podmiotów z różnych powodów, Pekin zakłada, że Waszyngton nie jest skłonny posunąć się do obłożenia tych dużych instytucji sankcjami za handel barterowy. Chiny również zakładają, że po listopadowych wyborach w USA wyłoni się inna administracja, a Pekin może mieć pewną swobodę do szturchnięcia bez prowokowania. Iran ewidentnie poszukuje inwestycji i współpracy gospodarczej, podczas gdy Chiny walczą o partnerstwo i wsparcie potencjalnych sojuszników. Wzajemne potrzeby strategiczne stwarzają konieczność zawarcia transakcji. Jednak nie wiadomo, czy będzie to ekonomicznie wykonalne, czy pożądane dla którejkolwiek ze stron. Chiny nie chcą powtórzenia relacji z prezydentem Wenezueli Chávezem, w ramach których ogromne finansowanie, które zaoferowały Caracas - fundusze, które miały zostać spłacone ropą naftową nie zostało spłacone, ponieważ Wenezuela zbankrutowała i nie mogła wypompować ropy. Ze swojej strony Iran nie chce być pociągany do odpowiedzialności za płatności związane z ropą naftową przez zbyt długi okres. Podsumowując, Chiny usilnie szukają źródła dostaw taniej ropy naftowej. Z perspektywy Pekinu Iran wydaje się być idealnym kandydatem na to stanowisko. Dodatkowo, ewentualny sojusz irańsko-chiński byłby wielkim utrudnieniem dla Stanów Zjednoczonych w punkcie zapalnym, jakim jest Bliski Wschód. Jednak z drugiej strony, zawarcie jakichkolwiek umów militarnych lub gospodarczych między tymi reżimami znacząco pogorszy już i tak złe stosunki amerykańsko-chińskie. Pekin na Bliskim Wschodzi musi lawirować między Arabią Saudyjską a Iranem. Rząd Rowhaniego jest szczególnie ostrożny, jeśli chodzi o zawieranie nieoptymalnych umów z Chinami z powodu niekorzystnego środowiska zewnętrznego dla Teheranu. Jeśli Iran zdecyduje, że jego stosunki z Zachodem ulegną poprawie, ostre warunki z Chińczykami wywołają jedynie urazy. Póki co oba kraje chcą na razie współpracować, jednak w długoterminowej perspektywie taka "egzotyczna" współpraca wytworzy wiele problemów dla trzech stron konfliktu." biznesaler(*)ka-bezpieczenstwo-sankcje-usa/
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | Odp: Tercet egzotyczny Chin, Iranu i Rosji | > Sytuacja jak wyżej to rezultat bezkompromisowej nagonki na Iran ze strony USA (Iran w takiej sytuacji nie ma wyjścia, szuka silnego partnera będącego w konflikcie z USA)A co Armi w tej sytuacji z "nagonką" na Ukrainę ze strony Rosji, która buduje sojusze przeciwko państwom NATO? Nie przez przypadek nastąpił wzmożony ruch w sieci ruskich trolli z równolegle przeprowadzanymi atakami hakerskimi, w tym również z Polski. Co rusz trollle informują o sytuacji na zachodzie: Apokalipsa; nad niczym nie panują, zgnilizna itp. A na wschodniej naszej granicy sytuacja robi się coraz bardziej poważna. Atak hakerski, prowokacja, NATO (z ostatnich godzin) www.youtub(*)nnel=Globalista-OskarBednarski
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > Tercet egzotyczny Chin, Iranu i Rosji ma problemy z USAReżim amerykański po skolonizowaniu Europy wyruszył na Azję. Chiny mają za 1,5 biliona dolarów amerykańskich obligacji. To, że Azja będzie miała problemy z reżimem amerykańskim, było już wiadomo 12O lat temu, gdy Amerykanie wybudowali port wojenny, w Pearl Harbor. www.taiwandocuments.org/sanfrancisco01.htm"Uwaga: Ani Republika Chińska, ani Chińska Republika Ludowa nie zostały zaproszone na Konferencję Pokojową w San Francisco" USA traktat pokojowy z Japonią podpisała w San Francisco, 8 września 1951, obecni tam byli Polacy i Czesi, którzy odmówili podpisania tego dokumentu, z powodu nie zaproszenia na konferencję Chin. Polacy i Czesi nie wiadomo czemu zostali zaproszeni, ale faktem jest, że ujęli się za Chińczykami i nie podpisali tego, co im podsunęli Amerykanie. W spółdzielni mieszkaniowej dostali podwyżkę za ogrzewanie gazowe, dodatkowo jeszcze plus 85,5O zł za miesiąc. Rolnikom ceny na nawozy podniesiono czterokrotnie. Polak finansuje reżimowi amerykanskiemu wyprawę na kolejną wojnę.
|
|
|  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>Tercet egzotyczny Chin, Iranu i Rosji ma problemy z USA
Europa
Ostra krytyka Bidena: "Daje zielone światło Putinowi" Wskazał, że NATO może utrzymać swoje stanowisko w przypadku "drobnej ingerencji" na Ukrainie. /Zdezorientowana konferencja prasowa/.
Prezydent USA Joe Biden otrzymuje ostrą krytykę za niejasne informacje podane podczas środowej konferencji prasowej na temat Ukrainy. Podczas konferencji prasowej Biden wskazał, że NATO jest podzielone i może zaakceptować "drobne ingerencje" na Ukrainie. (??) - To jedno, jeśli jest to drobna ingerencja, a kończy się na tym, że musimy się spierać o to, co powinniśmy robić, a czego nie. Ale jeśli faktycznie zrobią to, co są w stanie zrobić z siłami zgromadzonymi na granicy, będzie to katastrofa dla Rosji, jeśli dalej zaatakują Ukrainę, powiedział Biden.
Kiedy zapytano Bidena, co rozumie przez "drobne wtargnięcie", odpowiedział, że "granicą" jest wtargniȩcie rosyjskich sił; gdyby przekroczyły granicę i zabiły ukraińskie wojsko. Ale potem Biden powtórzył, że NATO jest podzielone.
- To zależy od tego, co on (Putin) robi, w jakim stopniu uzyskamy pełną jedność w NATO. To bardzo ważne, abyśmy wszyscy pozostali razem w NATO - W NATO są różnice, jeśli chodzi o to, co kraje są skłonne zrobić, w zależności od tego, co się stanie.
Wypowiedzi Bidena są ostro krytykowane. Ukraiński urzędnik powiedział CNN, że był "zszokowany tym, że prezydent USA Biden dokonał rozróżnienia między "wtargnięciem a inwazją" i zasugerował, że drobna ingerencja nie doprowadzi do nałożenia sankcji.
"To daje Putinowi zielone światło na wjazd na Ukrainę, kiedy tylko zechce" - powiedział urzędnik. Na TT ostra krytyka wypowiedzi prezydenta.
P.S. Polskie media przetłumaczyły "mniejsze wtargniȩcie" na Ukrainȩ. Może brzmi lepiej- nie wyczuwam.
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Polskie media przetłumaczyły "mniejsze wtargniȩcie" na Ukrainȩ. Może brzmi lepiej- nie wyczuwam.
Rozumiem w jakim celu reżim amerykański prowadzi antyrosyjską propagandę, ale nie mogę zrozumieć w jakim celu, mieli by Rosjanie napadać na zbankrutowaną Ukrainę?? Może mi to ktoś wyjaśni. Ukraińscy Żydzi z agentami CIA, teraz się głowią, jak usunąć komunistyczne zakazy, sprzedaży ziemi obcym. Ukraińskiemu bankrutowi po "wyzwoleniu" zostało tylko sprzedać czarnoziemy i finansować bazy wojskowe reżimowi amerykańskiemu. Rosjanie na pewno nie są tacy głupi, żeby ukraińskiego wrzoda, zabrać Amerykanom. Reżim amerykański głodującym Ukraińcom dał za 2OO mln dolarów BOMB. O czym to świadczy?? Współczesne działania speców od psychologii tłumu i propagandy, dają historykom niesamowitą możliwość poznania ich metod i skuteczności. Rzuca to nowe światło na antysemityzm w Niemczech i III Rzeszy. Antysemityzm rozpalony przez okultystów, mających powiązania z brytyjskimi służbami, był podsycany kilkoma akcjami służb brytyjskich i Niemcy dali się wciągnąć w brytyjską pułapkę. Ciekawe jest: że w Polsce propaganda "prawicowa", "lewicowa", "zielona" itd powiela tyko amerykańską propagandę. W obliczu rozpętywanej kolejnej wojny, przez reżim amerykański, nie protestuje i chyba nie ma, żadnej organizacji pacyfistycznej. Gdzie się podziały organizacje pacyfistyczne?? Dlaczego nie słychać głosu ludzi mądrych??
|
|
| | |  | 1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > Ciekawe jest: że w Polsce propaganda "prawicowa", "lewicowa", "zielona" itd powiela tyko amerykańską propagandę. W obliczu rozpętywanej kolejnej wojny, przez reżim amerykański, nie protestuje i chyba nie ma, żadnej organizacji pacyfistycznej.> Gdzie się podziały organizacje pacyfistyczne?? Dlaczego nie słychać głosu ludzi mądrych??> Federacja Rosyjska Oświadczamy w sposób odpowiedzialny jako przedstawicielstwo dyplomatyczne Federacji Rosyjskiej, że nasz kraj nie zaatakuje i nie zamierza zaatakować Ukrainy, Europy Zachodniej, Skandynawii... Wręcz przeciwnie, deklarujemy, że chcemy mieć dobre stosunki sąsiedzkie z Ukrainą, Europą, Szwecją i rozwijać wzajemnie "korzystny dialog" we "wszystkich obszarach". W tym, jeśli chodzi o politykę bezpieczeństwa, która kilka razy była oficjalnie proponowana Europie, ale zawsze była odrzucana lub spotykała się ze śmiertelnym milczeniem ze strony paṅstw Zachodu. Zarzuty, że Rosja chciałaby walczyć w ktorymś z panstw Zachodu czy w Szwecji, mają "przekonać zwykłych podatników, że muszą zainwestować więcej pieniędzy na potrzeby wojskowe i posłusznie wykonywać polecenia zza oceanu". Podpisane (kobieta) JA, Winni sa liberałowie? Winę za napiętą sytuację w Europie w tej chwili ponosi nie Rosja, ale liberałowie na Zachodzie i prowadzona przez nich polityka. W głośnym artykule w Foreign Policy pisze profesor Harvardu Stephen Walt. Napięcia w Europie Wschodniej narastają, a późnym wieczorem prezydent USA Joe Biden ogłosił, że jest prawdopodobne, że Rosja wkroczy militarnie na Ukrainę. foreignpol(*)nato-crisis-liberal-illusions/. P.S. "Najbardziej niebezpieczną rzeczą jest socjaldemokrata z władzą"
|
|
| | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
>Federacja Rosyjska >Oświadczamy w sposób odpowiedzialny jako przedstawicielstwo dyplomatyczne Federacji Rosyjskiej, >że nasz kraj nie zaatakuje i nie zamierza zaatakować Ukrainy, Europy Zachodniej, Skandynawii... >
Przed wojną poprzednicy reżimu amerykańskiego, czyli reżim brytyjski, siedział w naszym MSZ i robił dokładnie to samo, tylko w drugą stronę. Polakowi zainstalowali manię wielkości i go szczuli na Niemców i Żydów. Z idiotów zrobili polskie władze, budowali wychodki a polscy "dyplomaci" popisywali się za granicą swoją głupotą. Reżim amerykański zarządza rurami z gazem i sieciami elektrycznymi Europy. Zmonopolizował nam energię, przy oklaskach zielonych, wymyślając w tym celu walkę z ociepleniem klimatu. Polak ze śpiewem, nagradzany medalami przez agentów CIA, podłączył się do amerykanskich monopoli. Polak, który dziesiąte pokolenie tkwi w XIX wieku, zniszczył swoją gospodarkę, wyrzekł się najtańszej bazy surowcowej, OPŁAT TRANZYTOWYCH i rynku zbytu swoich co raz gorszych produktów rolnych. "Wyzwolony" Polak oddał teren Polski Amerykanom i poszedł do nich na służbę. Polak ma demokratyczne wybory, sejm i polskich posłów. Tylko, że jest to zbieranina idiotów z ulicy, celowo skłóconych i otumanionych, którym dano przywileje i synekury, za zajmowanie się FAŁSZYWĄ POLITYKĄ. Amerykanie rozgrywają nas jak przedszkolne dzieci. Polska była podzielona i przetrwała, teraz reżim amerykański PODZIELIŁ POLAKÓW i wziął się za "rozszerzanie świadomości" polskim dzieciom. Karmionemu Polakowi kazano pluć na swoich przodków, to pluje. Zbudował sobie prywatny hotel robotniczy, wstawił telewizor, który nim rządzi. Polak nic nie stworzył, za to odkrył ekonomię Johna Law i zabawa trwa. Długi rosną a Polak finansuje Amerykanom wojnę. Polski "katolik" wybiera się mordować sąsiadów. Nic się w Polsce nie zmieniło, wciąż króluje głupota i interes obcych, na którym robią swoje małe interesiki, zdrajcy. Kiedyś za zdradę dostawało się karę śmierci, dzisiaj dostaje się od agentów CIA medale.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|