Racjonalista - Strona głównaDo treści
Społeczeństwa potrafią jednak być ekologiczne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
01-02-2022 21:40MaxGolonko3 (3459 punktów)Społeczeństwa potrafią jednak być ekologiczne
Grafika:
pbs.twimg.(*)Mxyz?format=jpg&name=4096x4096

W symulacjach bądź obliczeniach naukowców na temat rozwoju cywilizacji w kosmosie padały sugestie, że kosmici często wymierają
bo niszczą środowisko swojej planety gdy ich populacja ciągle rośnie, a ponadto lubią zużywać sporo energii
i podobnie stało się (rzekomo) na Wyspie Wielkanocnej.

Ma być ona mniejszą analogią cywilizacji kosmitów bo też odcięta była od wymiany osobników i dóbr ze światem zewnętrznym
(jak każda cywilizacja pod konkretną gwiazdą co też skazana jest na własną zaradność).

'Wyspa Wielkanocna znana jest z powszechnego przekonania, że cywilizacja na wyspie upadła po tym,
jak ludzie wycięli wszystkie drzewa, aby zrobić drogę dla rolnictwa lub innych potrzeb.
Nowe badania twierdzą, że demograficzny upadek, który jest podstawą mitu otaczającego wyspę, tak naprawdę nigdy nie miał miejsca.

Obecne badania pokazują, że wylesianie było długotrwałe i nie spowodowało katastrofalnej erozji.
Drzewa zostały zastąpione ogrodami ściółkowanymi kamieniami, aby zwiększyć wydajność rolnictwa.
Odkryto, że na wyspie nigdy nie mieszkało więcej niż kilka tysięcy ludzi przed kontaktem z Europą, a liczba ta raczej rosła niż malała.'

Oznacza to, że jednak nie doszło tam do niefrasobliwej, nadmiernej dzietności ani do rabunkowego wykorzystania przyrody. Bierzmy przykład!

To może kosmici gdzieś jednak przetrwali (sic!).

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne


geekweek.i(*)wielkiej-tajemnicy,nId,5367630
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Grafika:
>pbs.twimg.(*)Mxyz?format=jpg&name=4096x4096
>W symulacjach bądź obliczeniach naukowców na temat rozwoju cywilizacji w kosmosie padały sugestie,
>że kosmici często wymierają
>bo niszczą środowisko swojej planety gdy ich populacja ciągle rośnie, a ponadto lubią zużywać sporo
>energii
>i podobnie stało się (rzekomo) na Wyspie Wielkanocnej.
>Ma być ona mniejszą analogią cywilizacji kosmitów bo też odcięta była od wymiany osobników i dóbr ze
>światem zewnętrznym
>(jak każda cywilizacja pod konkretną gwiazdą co też skazana jest na własną zaradność).
>'Wyspa Wielkanocna znana jest z powszechnego przekonania, że cywilizacja na wyspie upadła po tym,
>jak ludzie wycięli wszystkie drzewa, aby zrobić drogę dla rolnictwa lub innych potrzeb.
>Nowe badania twierdzą, że demograficzny upadek, który jest podstawą mitu otaczającego wyspę, tak
>naprawdę nigdy nie miał miejsca.
>Obecne badania pokazują, że wylesianie było długotrwałe i nie spowodowało katastrofalnej erozji.
>Drzewa zostały zastąpione ogrodami ściółkowanymi kamieniami, aby zwiększyć wydajność rolnictwa.
>Odkryto, że na wyspie nigdy nie mieszkało więcej niż kilka tysięcy ludzi przed kontaktem z Europą, a
>liczba ta raczej rosła niż malała.'
>Oznacza to, że jednak nie doszło tam do niefrasobliwej, nadmiernej dzietności ani do rabunkowego
>wykorzystania przyrody. Bierzmy przykład!
>To może kosmici gdzieś jednak przetrwali (sic!).

Czym powinna odznaczać się dobra ideologia? Tym, że można do niej dopasować dowolne fakty.
Berzerac (5671 punktów)

>Oznacza to, że jednak nie doszło tam do niefrasobliwej, nadmiernej dzietności ani do rabunkowego
>wykorzystania przyrody. Bierzmy przykład!

Np z Chin? To jest ekologia? Jeśli tak ma ona wyglądać, to ja wysiadam.

szarley (54913 punktów)
>To może kosmici gdzieś jednak przetrwali (sic!).

Matołku, wiesz co znaczy "(sic!)" ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365