Racjonalista - Strona głównaDo treści
Igrzyska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
04-02-2022 15:50romaro (25211 punktów)Igrzyska
Prezydent Andrzej Duda jako jedyny przywódca z państw Unii Europejskiej bierze udział w ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Pojechał mimo że problemem nie jest tylko chińska polityka wobec Tybetu. Z Sinkiangu napływają informacje nie tyle o prześladowaniach mieszkających tam Ujgruów, ile o prowadzonym przez Pekin ludobójstwie. Część państw, w tym USA i Wielka Brytania, oficjalnie dyplomatycznie bojkotują igrzyska, inne po prostu nie wysłały na uroczystości swoich przedstawicieli. W efekcie Andrzej Duda zasiądzie na honorowej trybunie razem z takimi politykami jak Władymir Putin, dyktator Egiptu Abdel al-Sisi, następca tronu Arabii Saudyjskiej książę Mohamed czy dyktator Turkmenistanu Gurbanguly Berdimuhamedow.
Wzorujący się na Leninie Xi trzyma w garści armię i pozostałe instytucje represji i nadzoru. Wypracował szczegółową choreografię procesu, który wyniesie go do rangi Mao Zedonga i Deng Xiaopinga, czyniąc dożywotnim władcą. W odróżnieniu od Deng Xi Jinping wierzy w komunizm. Jego idolami są Mao Zedong i Włodzimierz Lenin. Podczas obchodów stulecia KPCh wystąpił w stroju Mao – reszta towarzyszy miała zwykłe garnitury. Nikt nie może mu się publicznie przeciwstawić, bo trzyma w ręku wszystkie instrumenty władzy, przekonany, że zaprowadza ustrój z natury lepszy od liberalnej demokracji. Ale rządzi poprzez generowanie strachu i nikt nie waży się powiedzieć mu tego, czego nie chciałby usłyszeć. Xi Jinping robił wszystko, co w jego mocy, by zniweczyć osiągnięcia Deng. Podporządkował powstałe pod jego rządami firmy kontroli KPCh, odbierając im dotychczasową dynamikę. Zamiast pozwolić rozkwitać prywatnej przedsiębiorczości, wdrożył własny „China Dream", streszczający się dwoma słowami: totalna kontrola. Skutki są katastrofalne.
Skąd my ten sposób rządzenia znamy? Szwecji? Niemiec? Francji?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Część państw, w tym USA i Wielka Brytania,
>oficjalnie dyplomatycznie bojkotują igrzyska, inne po prostu nie wysłały na uroczystości swoich
>przedstawicieli.

Reżim amerykański BUDUJE 1O PODWODNYCH OKRĘTÓW ATOMOWYCH, żeby obrabować i postawić warunki Chińczykom. Złodziejom to nawet nie wypada by pojawiali się wśród sportowców.

>W efekcie Andrzej Duda zasiądzie na honorowej trybunie razem z takimi politykami
>jak Władymir Putin, dyktator Egiptu Abdel al-Sisi, następca tronu Arabii Saudyjskiej książę >
>Mohamed czy dyktator Turkmenistanu Gurbanguly Berdimuhamedow.
>

To nie są politycy tylko mężowie stanu. "Politycy" to są w "demokracji".

>Wzorujący się na Leninie Xi trzyma w garści armię i pozostałe instytucje represji i nadzoru.

Ma oddać armię agentom CIA, tak jak my.

>Wypracował szczegółową choreografię procesu, który wyniesie go do rangi Mao Zedonga i Deng
>Xiaopinga, czyniąc dożywotnim władcą. W odróżnieniu od Deng Xi Jinping wierzy w komunizm. Jego
>idolami są Mao Zedong i Włodzimierz Lenin. Podczas obchodów stulecia KPCh wystąpił w stroju Mao
>- reszta towarzyszy miała zwykłe garnitury. Nikt nie może mu się publicznie przeciwstawić, bo
>trzyma w ręku wszystkie instrumenty władzy, przekonany, że zaprowadza ustrój z natury lepszy od
>liberalnej demokracji.

To liberalna "demokracja" jest lepsza?? Reżim amerykański zrobił sobie powody do "legalnego" mordowania i okradania świata, niosąc "wolność" i "demokracje". Polski demokratyczny "parlament" a w nim nie ma osoby, mającej elementarną wiedzę o rządzeniu państwem. Amerykanom się marzy, wytypować głupich Chińczyków a z nich zrobić demokratyczny "parlament". Agenta CIA zrobić szefem wojska i otumaniać lud "demokracją" przez telewizor.

>Ale rządzi poprzez generowanie strachu i nikt nie waży się powiedzieć mu
>tego, czego nie chciałby usłyszeć.

Co to znowu za bzdury, ja na pewno wolałbym porozmawiać z mądrym Chińczykiem niż z amerykańskim gangsterem.

>Xi Jinping robił wszystko, co w jego mocy, by zniweczyć
>osiągnięcia Deng. Podporządkował powstałe pod jego rządami firmy kontroli KPCh, odbierając im
>dotychczasową dynamikę. Zamiast pozwolić rozkwitać prywatnej przedsiębiorczości.
>

Może Duda nam przywiezie z Chin formy do robienia trampek.
Polak tkwi 1O pokolenie w XIX wieku, i produkcji trampek powinniśmy podołać.
Moja rodzina ma PRYWATNĄ FIRMĘ W CHINACH, ponad 1O lat.
DyktaFon (9281 punktów)
A podobno Igrzyska Olimpijskie miały być wyłączone z politycznych rozgrywek i poświęcone wyłącznie rozgrywkom sportowym? Coś się z mieniło w tej doktrynie? Widocznie nie jestem na bieżąco...
05-02-2022 02:03 
 Ocena 2 na 2
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>A podobno Igrzyska Olimpijskie miały być wyłączone z politycznych rozgrywek i poświęcone wyłącznie rozgrywkom sportowym? Coś się z mieniło w tej doktrynie? Widocznie nie jestem na bieżąco...<<

Jakieś rozgrywki zawodników nafaszerowanych "suplementami" to tylko dekoracja. Idzie tylko i wyłącznie o pieniądze.
Uważam, że w czasie gdy przeciętni obywatele praktycznie wszystkich państw muszą chodzić zamaskowani, żadne zawody sportowe, w szczególności międzynarodowe, nie powinny się odbywać. A te chińskie to przypominają te hitlerowskie sprzed II WŚ.
DyktaFon (9281 punktów)
>>>A podobno Igrzyska Olimpijskie miały być wyłączone z politycznych rozgrywek i poświęcone wyłącznie rozgrywkom sportowym? Coś się z mieniło w tej doktrynie? Widocznie nie jestem na bieżąco...<<
>Jakieś rozgrywki zawodników nafaszerowanych "suplementami" to tylko dekoracja. Idzie tylko i wyłącznie o pieniądze.
>Uważam, że w czasie gdy przeciętni obywatele praktycznie wszystkich państw muszą chodzić zamaskowani, żadne zawody sportowe, w szczególności międzynarodowe, nie powinny się odbywać. A te chińskie to przypominają te hitlerowskie sprzed II WŚ.

Przecież koronawirus dobrze wie, kogo atakować, a kto powinien czuć się bezpieczny. To inteligentne bydlę, nie to co ogół społeczeństwa...
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>A te chińskie to przypominają te hitlerowskie sprzed II WŚ.

W czym przypominają, bo jak tam nie widzę żadnych podobieństw.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365