>W poruszającym nagraniu 80-latka podkreśla, że nie ma nawet na chleb, ponieważ musi opłacić >czynsz, >by "jej nie wyrzucili na ulicę", a jej emerytura wynosi 1,1 tys. zł. >
Państwo powinno gwarantować tylko emeryturę socjalną, jednakową dla wszystkich po przekroczeniu określonego wieku. Jak ktoś chce mieć więcej, to może sobie poza systemem państwowym składać. Emeryci są źródłem zasilania obcych karteli farmakochemicznych. Noszą emerytury do aptek, a z aptek, 75% jedzie za granicę.
|