 |
Na Nowy Rok - wszystkiego dobrego ! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-12-2012 16:11 | Hodża (11172 punktów) | Na Nowy Rok - wszystkiego dobrego !
27 na 27 | Ktoś może zapytać - dlaczego "wszystkiego dobrego" a nie "wszystkiego najlepszego"? Otóż jest takie powiedzenie - lepsze jest wrogiem dobrego. Bądźmy realistami: to, co dobre jest już wystarczająco wspaniałe a i, niestety, często nazbyt trudno dostępne. Poza tym wszelki maksymalizm niesie ze sobą ryzyko ekstremizmu; matematycy z pewnością potwierdzą, iż maksimum jest jednym z dwóch możliwych ekstremów.
Stąd więc moje optymalnie wyważone życzenia dla wszystkich, którzy to czytają : dobrego zdrowia, dobrego samopoczucia, dobrych ludzi wokół siebie, i w ogóle wszelkiego dobra - bez wnikania w to, kiedy się nam dokładnie to dobro wysublimowało w jedno z najważniejszych pojęć, kreujących nasze wyobrażenia o świecie i światopoglądy.
Wszelako jest jeden rodzaj życzeń, w którym nie powinniśmy być równie powściągliwi - są to życzenia wykluczające. A zatem życzę Wam - wszystkim - żadnych chorób, żadnych katastrof, żadnych wojen, zdrad, nielojalności, niepowetowanych strat. Jakkolwiek zdaję sobie sprawę z tego, że takie życzenia to konwenans i forma, ale - skoro życzę tego najzupełniej szczerze, niech Was pocieszy, że jednak kryje się w tej formie jakaś treść.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 | lukaszewicz (5674 punktów) | Dzięki! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
|
|
6 na 6 | farmer (22440 punktów) |
Ja życzę wszystkim by kolejna orbita jaką pokonają była jedną ze 100 co najmniej jakie mają jeszcze do przebycia. I niech te 100 orbit czyli 93988797400 km odbędzie się z takimi parametrami ziemi jak obecnie.
|
|
3 na 3 | panTeista (6808 punktów) | A ja tradycyjnie i prosto Życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
|
|
3 na 3 | 17latek (578 punktów) | Wzajemnie !
|
|
4 na 4 | Kacperek (2127 punktów) | > Życzę, by nowy rok był mniej ciekawy od starego.
|
|
 | 4 na 4 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | > >Życzę, by nowy rok był mniej ciekawy od starego.>  A ja odwrotnie.
|
|
|  | 1 na 1 | Kacperek (2127 punktów) | > >>Życzę, by nowy rok był mniej ciekawy od starego.> >  > A ja odwrotnie.  "Obyś żył w ciekawych czasach" - przekleństwo chińskie
|
|
5 na 5 | Irracja (4721 punktów) | ... zdecydowana większość ludzi myśli, iż każdy tekst, każda wypowiedź kryje przesłanie - "uwierz, zmień poglądy i przekonania"... a to nieprawda... one niosą inne przesłanie - "zacznij myśleć samodzielnie, po to dostałeś rozum"... bo bez "samodzielnego myślenia" było, jest i będzie się tylko "papugą"... choćby powtarzało się słowa największego z autorytetów świata... wciąż tylko "papugą"... ... z Nowym Rokiem życzę Wam, byście nigdy już "papugą" nie byli... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>A zatem życzę Wam - wszystkim - żadnych chorób, żadnychkatastrof, żadnych wojen, zdrad, nielojalności, niepowetowanych strat. << itd., itp. Tyle że życzenia są najczęściej podszyte fatalizmem, z sakramentalnym "Aby ten nadchodzący Nowy Rok ...." A to zupełnie nie licuje z Racjonalizmem. Nie dość, że wyglądając przez okno nie dostrzeże się niczego sygnalizującego tę, było-nie-było astronomiczną zmianę, to niby dlaczego jakieś pojęcie - bo tym jest odcinek rachuby czasu - miało by komuś cokolwiek przynieść? Z tej okazji można podejmować jakieś rezolucje, ale i tak najlepszą jest postanowienie nie podejmowania żadnych zobowiązań. Ja np. wczoraj i dzisiaj byłem na siłowni w YMCA i jeśli będzie czynna, to i jutro pójdę i nie ma na to wpływu, że przyjdzie powiesić na scianie nowy kalendarz, zresztą tylko jeden z wielu aktualnie używanych. Nie zamierzam zmieniać trybu życia, przestać dbać o zdrowie, lub przeciwnie, zacząć specjalnie o nie dbać. Dlatego też nikomu nic nie życzę, co najwyżej życzliwie przypominam, że sami musimy zadbać o to, żeby te kolejne 365 dni podsumować jako udane, tzn. właściwie wykorzystane, a nie że nam się zaledwie udało.
|
|
|  | 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | > Spojrzenie spojrzeniem, za to się wyraźnie uśmiecha.Wszystkimi trzema ząbkami
|
|
| | |  | | Selanos (12869 punktów) | > Grunt, że od ucha do ucha!  Tylko gdzie te ucha? Uszy...
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Irracja (4721 punktów) | > >Grunt, że od ucha do ucha!  > Tylko gdzie te ucha? Uszy... ... w barszczu... 
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
 | | Maszynka (9 punktów) | > Ponieważ jesteśmy w Polsce gdzie optymizm jest przynajmniej wykroczeniem: pamiętajcie, jesteście rok starsi, rok bliżej do śmierci. Memento mori, do cholery jasnej!  >  > P.S. Brr, aż mi się jakoś tak nieswojo zrobiło jak popatrzyłem tej czaszce w oczy. Oczodoły. Ma jakieś złe spojrzenie  > Memento mori a więc Carpe Diem powiadasz
|
|
2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Oprócz tego całego dobra, życzę wytrwania w postanowieniach noworocznych choćby do marca. Niech słabości zadrżą przed mądrością i wolą, a w przyszłym roku, może będzie to już kwiecień. No, i tradycyjnie: w nowym roku, w nowym kroku (to tylko dla tych, którzy sobie sami tego życzą).
|
|
4 na 4 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | |
|
| Vytautas (4394 punktów) | Szczęśliwego nowego roku 2013 po narodzeniu Chrystusa. Przydało by się wprowadzić nowy kalendarz.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|