Racjonalista - Strona głównaDo treści
Na Nowy Rok - wszystkiego dobrego !

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
31-12-2012 16:11Hodża (11172 punktów)Na Nowy Rok - wszystkiego dobrego !
Ocena 27 na 27
   Ktoś może zapytać - dlaczego "wszystkiego dobrego" a nie "wszystkiego najlepszego"? Otóż jest takie powiedzenie - lepsze jest wrogiem dobrego. Bądźmy realistami: to, co dobre jest już wystarczająco wspaniałe a i, niestety, często nazbyt trudno dostępne. Poza tym wszelki maksymalizm niesie ze sobą ryzyko ekstremizmu; matematycy z pewnością potwierdzą, iż maksimum jest jednym z dwóch możliwych ekstremów.

   Stąd więc moje optymalnie wyważone życzenia dla wszystkich, którzy to czytają : dobrego zdrowia, dobrego samopoczucia, dobrych ludzi wokół siebie, i w ogóle wszelkiego dobra - bez wnikania w to, kiedy się nam dokładnie to dobro wysublimowało w jedno z najważniejszych pojęć, kreujących nasze wyobrażenia o świecie i światopoglądy.

   Wszelako jest jeden rodzaj życzeń, w którym nie powinniśmy być równie powściągliwi - są to życzenia wykluczające. A zatem życzę Wam - wszystkim - żadnych chorób, żadnych katastrof, żadnych wojen, zdrad, nielojalności, niepowetowanych strat. Jakkolwiek zdaję sobie sprawę z tego, że takie życzenia to konwenans i forma, ale - skoro życzę tego najzupełniej szczerze, niech Was pocieszy, że jednak kryje się w tej formie jakaś treść.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

31-12-2012 16:34
 Ocena 15 na 15
lukaszewicz (5674 punktów)
Dzięki!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

31-12-2012 18:40 
 Ocena 5 na 5
Damian Orzeszek (281 punktów)
Nawzajem !
farmer (22440 punktów)

Ja życzę wszystkim by kolejna orbita jaką pokonają była jedną ze 100 co najmniej jakie mają jeszcze do przebycia. I niech te 100 orbit czyli 93988797400 km odbędzie się z takimi parametrami ziemi jak obecnie.
panTeista (6808 punktów)
A ja tradycyjnie i prosto
Życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
17latek (578 punktów)
Wzajemnie !
Kacperek (2127 punktów)
>
Życzę, by nowy rok był mniej ciekawy od starego.
31-12-2012 20:27 
 Ocena 4 na 4
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>>Życzę, by nowy rok był mniej ciekawy od starego.
>

A ja odwrotnie.
31-12-2012 20:56 
 Ocena 1 na 1
Kacperek (2127 punktów)
>>>Życzę, by nowy rok był mniej ciekawy od starego.
>>
>A ja odwrotnie.

"Obyś żył w ciekawych czasach" - przekleństwo chińskie
Irracja (4721 punktów)
... zde­cydo­wana większość ludzi myśli, iż każdy tekst, każda wypowiedź kryje przesłanie - "uwierz, zmień poglądy i prze­kona­nia"... a to nieprawda... one niosą inne przesłanie - "zacznij myśleć sa­modziel­nie, po to dostałeś rozum"... bo bez "sa­modziel­ne­go myślenia" było, jest i będzie się tylko "papugą"... choćby pow­tarza­ło się słowa naj­większe­go z autorytetów świata... wciąż tylko "papugą"...

... z Nowym Ro­kiem życzę Wam, byście nigdy już "papugą" nie byli...




... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>A zatem życzę Wam - wszystkim - żadnych chorób, żadnychkatastrof, żadnych wojen, zdrad, nielojalności, niepowetowanych strat. << itd., itp.
Tyle że życzenia są najczęściej podszyte fatalizmem, z sakramentalnym "Aby ten nadchodzący Nowy Rok ...."
A to zupełnie nie licuje z Racjonalizmem. Nie dość, że wyglądając przez okno nie dostrzeże się niczego sygnalizującego tę, było-nie-było astronomiczną zmianę, to niby dlaczego jakieś pojęcie - bo tym jest odcinek rachuby czasu - miało by komuś cokolwiek przynieść?
Z tej okazji można podejmować jakieś rezolucje, ale i tak najlepszą jest postanowienie nie podejmowania żadnych zobowiązań.
Ja np. wczoraj i dzisiaj byłem na siłowni w YMCA i jeśli będzie czynna, to i jutro pójdę i nie ma na to wpływu, że przyjdzie powiesić na scianie nowy kalendarz, zresztą tylko jeden z wielu aktualnie używanych. Nie zamierzam zmieniać trybu życia, przestać dbać o zdrowie, lub przeciwnie, zacząć specjalnie o nie dbać.
Dlatego też nikomu nic nie życzę, co najwyżej życzliwie przypominam, że sami musimy zadbać o to, żeby te kolejne 365 dni podsumować jako udane, tzn. właściwie wykorzystane, a nie że nam się zaledwie udało.
01-01-2013 14:01Nie na temat
 Ocena 5 na 5
Selanos (12869 punktów)
Ponieważ jesteśmy w Polsce gdzie optymizm jest przynajmniej wykroczeniem: pamiętajcie, jesteście rok starsi, rok bliżej do śmierci. Memento mori, do cholery jasnej!



P.S. Brr, aż mi się jakoś tak nieswojo zrobiło jak popatrzyłem tej czaszce w oczy. Oczodoły. Ma jakieś złe spojrzenie
01-01-2013 19:04 
 Ocena 6 na 6
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Brr, aż mi się jakoś tak nieswojo zrobiło jak popatrzyłem tej czaszce w oczy. Oczodoły. Ma jakieś złe spojrzenie
Nie bądź taki Marek222
Spojrzenie spojrzeniem, za to się wyraźnie uśmiecha.



Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
01-01-2013 19:44 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Spojrzenie spojrzeniem, za to się wyraźnie uśmiecha.

Wszystkimi trzema ząbkami
01-01-2013 19:59 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Grunt, że od ucha do ucha!


Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
Selanos (12869 punktów)
>Grunt, że od ucha do ucha!

Tylko gdzie te ucha? Uszy...
03-01-2013 08:38 
 Ocena 3 na 3
Irracja (4721 punktów)
>>Grunt, że od ucha do ucha!
>Tylko gdzie te ucha? Uszy...

... w barszczu...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Maszynka (9 punktów)
>Ponieważ jesteśmy w Polsce gdzie optymizm jest przynajmniej wykroczeniem: pamiętajcie, jesteście rok starsi, rok bliżej do śmierci. Memento mori, do cholery jasnej!
>
>P.S. Brr, aż mi się jakoś tak nieswojo zrobiło jak popatrzyłem tej czaszce w oczy. Oczodoły. Ma jakieś złe spojrzenie
>
Memento mori a więc Carpe Diem powiadasz
finerbijk (17282 punktów)
Oprócz tego całego dobra, życzę wytrwania w postanowieniach noworocznych choćby do marca. Niech słabości zadrżą przed mądrością i wolą, a w przyszłym roku, może będzie to już kwiecień.
No, i tradycyjnie: w nowym roku, w nowym kroku (to tylko dla tych, którzy sobie sami tego życzą).
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Nowy Rok to tylko data, równie dobrze mógłby się zaczynać wczoraj, lub za kilka dni, albo miesięcy.
Życzę wszystkim, aby każdego dnia cieszyli się pięknem rzeczywistości








[/font][/color]
Vytautas (4394 punktów)
   Szczęśliwego nowego roku 2013 po narodzeniu Chrystusa. Przydało by się wprowadzić nowy kalendarz.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365