Racjonalista - Strona głównaDo treści
Złowrogie kreskówki

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
07-01-2013 21:31Kot Behemot (161 punktów)Złowrogie kreskówki
Ocena 9 na 9
Po dzisiejszym wpisie Tomasza Terlikowskiego na niezawodnej Frondzie poważnie się zastanawiam, czy ten człowiek nie jest świadomym i bezczelnym prowokatorem, który celowo manipuluje opinią publiczną wygłaszając brednie największego możliwego kalibru. Nieważne, co mówią, byle tylko nie przekręcili nazwiska. Przecież są chyba jakieś granice zrycia, do diabła!

Tym razem na celownik wziął kreskówkę "Renifer Niko ratuje brata", która to kreskówka jego zdaniem niszczy rodzinę i jest "ordynarną promocją rozwodów".

Złowroga kreskówka wpisuje się w szerszy nurt manipulowania najmłodszymi i wpajania im lewackiej homopropagandy, na przykład "Shrek" - jak zauważa Terlikowski - zawiera elementy promocji transseksualizmu.

Całość tutaj:
www.fronda(*)iko-niszczy-rodzine,25177.html

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

doppelganger (3218 punktów)
"Kto jest większym głupcem? Głupiec czy ten kto za nim podąża?"

Jeżeli ktoś się zachowuje w ten sposób jak ten pan, to trzeba zadać sobie pytanie, po co on tak naprawdę to robi.

To tak w odpowiedzi na zarzuty, że Terlikowski jest idiotą.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A. Einstein
07-01-2013 23:26 
 Ocena 6 na 6
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Jeżeli ktoś się zachowuje w ten sposób jak ten pan, to trzeba zadać sobie pytanie, po co on tak naprawdę to robi.
>To tak w odpowiedzi na zarzuty, że Terlikowski jest idiotą.

Chyba chodzi o pieniądze, albo władzę nad ciemnym ludem? Pewnie nabija sobie wyświetlenia reklam w serwisie. Ciekawe jaki procent dochodów z AdSense przynoszą wizyty bywalców Racjonalisty?

Nic nie przebije absurdalnych protestów księży, którzy zjednoczyli się przeciwko serii książek z Harrym Potterem, ponieważ zachęcają do uprawiania czarów. Wyczuli konkurencję czy co? Oni chyba naprawdę wierzą w magię?
08-01-2013 00:57 
 Ocena 1 na 1
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Nic nie przebije absurdalnych protestów księży, którzy zjednoczyli się przeciwko serii książek z Harrym Potterem, ponieważ zachęcają do uprawiania czarów. Wyczuli konkurencję czy co? Oni chyba naprawdę wierzą w magię?
Kto zwalcza magię, ten musi reprezentować opcję przeciwną, czyli rozsądek - taka się nasuwa logika. I o nią chodzi.
Willmaster (423 punktów)
Chyba jednak nie, wierzą w czarownice, a one wiadomo, obeznane w magii .

Po śmierci jest to co ma być.
Grey (2102 punktów)
>>Nic nie przebije absurdalnych protestów księży, którzy zjednoczyli się przeciwko serii książek z Harrym Potterem, ponieważ zachęcają do uprawiania czarów. Wyczuli konkurencję czy co? Oni chyba naprawdę wierzą w magię?
>Kto zwalcza magię, ten musi reprezentować opcję przeciwną, czyli rozsądek - taka się nasuwa logika. I o nią chodzi.

Stawiam jednak na na zwalczanie konkurencji w tym wypadku
Paul Figura. (1368 punktów)

>Nic nie przebije absurdalnych protestów księży, którzy zjednoczyli się przeciwko serii książek z Harrym Potterem, ponieważ zachęcają do uprawiania czarów. Wyczuli konkurencję czy co? Oni chyba naprawdę wierzą w magię?

Nie wierze jak pan Terlikowski oraz kler mogli zapomnieć o takich kreskówkach jak;

Teletubisie.Jedna z postaci Tinky Winky-nosi czerwoną torebkę, jest koloru fioletowego i ma antenkę w kształcie trójkąta). Warto jednak zauważyć, że noszenie damskich akcesoriów przez mężczyzn powinno być raczej odbierane jako przejaw transseksualizmu lub transwestytyzmu, nie zaś homoseksualizmu.

Bolek i Lolek oraz Tola.

Żwirek i Muchomorek.

To oczywiscie tylko mały przykład na co powyższy pan powinnen zwrócic swoją uwage.
09-01-2013 15:12 
 Ocena 3 na 3
Mateusz Kożuch (2120 punktów)
>Bolek i Lolek oraz Tola.
>Żwirek i Muchomorek.

A Smurfy? Miały jedną Smurfetkę na stu chłopa! A po jakimś czasie pojawiły się smurfiątka. Kto został ojcem!? Czy był tylko jeden czy kilku? Czy mieli ślub? Kto im ślubu udzielił? Czy Smurfetka była dziewicą przed ślubem? Itp itd
Praktycznie każdą kreskówkę można podciągnąć pd rozpasanie seksualne i/lub przemoc. Tylko to za mądre nie jest.

Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
09-01-2013 15:33 
 Ocena 1 na 1
Paul Figura. (1368 punktów)

>A Smurfy? Miały jedną Smurfetkę na stu chłopa! A po jakimś czasie pojawiły się smurfiątka. Kto został ojcem!? Czy był tylko jeden czy kilku? Czy mieli ślub? Kto im ślubu udzielił? Czy Smurfetka była dziewicą przed ślubem? Itp itd
>Praktycznie każdą kreskówkę można podciągnąć pd rozpasanie seksualne i/lub przemoc. Tylko to za mądre nie jest.

Oczywiście masz racje jak mogłem zapomnieć o tej kreskówce.
09-01-2013 21:06 
 Ocena 1 na 1
Amai (3012 punktów)
>Praktycznie każdą kreskówkę można podciągnąć pd rozpasanie seksualne i/lub przemoc. Tylko to za mądre nie jest.

To przypomnę przy okazji, skoro nikt tego do tej pory nie zrobił - trzeba doceniać rodzimą twórczość, a co!
Irracja (4721 punktów)
... hmmm, p.Terlikowski urodził się w czasach gdy obowiązywało hasło "każde dziecko jest nasze". W sumie się nie dziwię, że zapomniał to hasło, w końcu to hasło komunistyczne. Natomiast zapomina, że według KRK wszyscy są "braćmi i siostrami". Skąd więc ten pęd do nauczania, że "brat to brat" w innym kontekście niż nauka KRK...

... o kurcze blade, właśnie sobie uświadomiłem, że może niektóre poczynania księży to nie pedofilia? Może to tylko "igraszki rodzeństwa"? ...

... postawa p.Terlikowskiego przypomina mi postawę mojej szwagierki. Chciała wychowywać dzieci bez przemocy. Dlatego nie pozwalała im oglądać niczego co zawierało sceny przemocy, zabroniła im kupować zabawek typu pistolet, nawet typowe "sikawki dyngusowe" wyrzucała, jeżeli miały kształt broni. Oczywiście dzieci i tak wszystko poznały, choćby w przedszkolu, czy później w szkole. A ciekawostka jest taka, iż im bardziej dzieci poznawały świat przemocy poza domem (od kolegów), tym bardziej obwiniała telewizję oraz internet o propagowanie przemocy, i poddawała je ścisłej kontroli - zamiast z nimi rozmawiać na te tematy. Widać p.Terlikowski też szuka winnych pewnych rozumowań swoich dzieci. Oczywiście wina leży wszędzie, tylko nie w jego braku czasu, a może i w braku odwagi na odpowiednie rozmowy...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Adrian Trybek (339 punktów)
W tej sytuacji Pan Trelikowski, po seansie powinien zaprowadzić swoje dzieci do kawiarni i tam przedyskutować kwestie ordynarnej propagandy, czy transseksualizmu w Shreku. Jeżli zaś przypadkiem jego dzieci nie wiedziałyby co to transseksualizm czy patologiczne układy rodzinne winien wytłumaczyć im to gruntownie, tak by dzieci, skoro mu się bajka nie podobała, takie kreskówki omijały szerokim łukiem.

Na marginesie są kreskówki, których dzieciom raczej bym nie włączył. Pamiętam disneyowską Alicje w Krainie Czarów z 1951 roku, którą oglądałem, gdy miałem może
7 lat. Ostatnio miałem okazje oglądać ją ponownie i z perspektywy czasu nie wydawała się już tak straszna, ale mimo to coś, jakby strach, ścisnęło mi żąłądek

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365