 |
Żydowscy geszefciarze od binarnych opcji Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-02-2022 08:34 | Arminius (25555 punktów) | Żydowscy geszefciarze od binarnych opcji | W maju 2020 roku władze kanadyjskiej prowincji Ontario wystąpiły z cywilnym powództwem przeciwko dwóm Żydom - braciom Cartu. Szrajbełasi jak wyżej, w latach 2014 - 2017 prowadzili oni na terenie Kanady oszukańcze praktyki zwane "opcjami binarnymi" w wyniku których wyłudzili od mieszkańców tej prowincji kwotę 1.4 mln USD. Szacuje się, że w skali globalnej kwota owych wyłudzeń sięgnęła 233 mln USD. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału z Times of Israel. "Israeli-Canadian binary options brothers charged in alleged $233 million scheme High-living brothers Josh, Jonathan and David Cartu accused by Ontario Securities Commission in civil case of operating illegal binary options business for four years The Ontario Securities Commission has brought civil charges against three Canadian-Israeli brothers for illegally soliciting Canadians to trade binary options, bilking residents of Ontario out of $1.4 million, part of a $233 million global scheme. On May 4, the commission brought a civil enforcement action against Joshua Cartu, Jonathan Cartu and David Cartu claiming that from July 2013 to April 2017 the brothers operated online trading platforms that illegally sold binary options to Ontario investors and lied to investors about their Israeli location and their real names, as well as misleading investors by using nominee directors to obscure their connection to companies they owned. The Ontario provincial regulator has previously taken enforcement action against the Israel-based binary options website Optionrally, but never recovered money from the company". The binary options industry flourished in Israel for a decade before it was outlawed via Knesset legislation in October 2017, largely as a result of investigative reporting by The Times of Israel that began with a March 2016 article entitled “The wolves of Tel Aviv.” At its height, hundreds of companies in Israel employed thousands of Israelis who allegedly fleeced billions out of victims worldwide. The fraudulent firms would dupe victims into believing that they were successfully investing and earning money, encouraging them to deposit more and more into their accounts, until the company eventually cut off contact with the investor and disappeared with all or almost all of their money.Israeli prosecutors have yet to indict a single binary options suspect on charges of fraud, while the United States has indicted about two dozen and taken civil enforcement actions against many others". www.timeso(*)in-alleged-233-million-scheme/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | qwery (2864 punktów) | Mnie to zastanawia skad to sie biora ci wszyscy chętni na rozne opcje itp. ktorzy maja po fakcie zal. Przeciez jak jest cos rzekomo lepiej rentowne niż lokataw banku czy obligacja skarbu panstwa to musi być to oblozone i wiekszym ryzykiem. Nie chce mi sie wierzyć ze to wszystko to starsi ludzie z grupy "robieni na wnuczka"
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | kanalie | >Mnie to zastanawia skad to sie biora ci wszyscy chętni na rozne opcje itp. ktorzy maja po fakcie zal. Przeciez jak jest cos rzekomo lepiej rentowne niż lokataw banku czy obligacja skarbu panstwa to musi być to oblozone i wiekszym ryzykiem. Nie chce mi sie wierzyć ze to wszystko to starsi ludzie z grupy "robieni na wnuczka"
To kwestia ludzkiej łatwowierności i łapczywości - czyli wad i słabości ludzkiej psyche. Co rzecz jasna nie zmienia faktu, iż ci co żerują na takich ludzkich słabościach są kanaliami pierwszego sortu. Akcentuję ów notoryjny fakt - bo trudno w to uwierzyć ale także na Racjonaliście są tacy, którym takie kanalie imponują jako element sprytny i przedsiębiorczy.
|
|
|  | | qwery (2864 punktów) | Odp: kanalie | >>Mnie to zastanawia skad to sie biora ci wszyscy chętni na rozne opcje itp. ktorzy maja po fakcie zal. Przeciez jak jest cos rzekomo lepiej rentowne niż lokataw banku czy obligacja skarbu panstwa to musi być to oblozone i wiekszym ryzykiem. Nie chce mi sie wierzyć ze to wszystko to starsi ludzie z grupy "robieni na wnuczka" >To kwestia ludzkiej łatwowierności i łapczywości - czyli wad i słabości ludzkiej psyche. Co rzecz jasna nie zmienia faktu, iż ci co żerują na takich ludzkich słabościach są kanaliami pierwszego sortu. Akcentuję ów notoryjny fakt - bo trudno w to uwierzyć ale także na Racjonaliście są tacy, którym takie kanalie imponują jako element sprytny i przedsiębiorczy.
To przytyk zdaje się? No cóż nie potępiam w stopniu w którym to sie przewaznie robi, nie dlatego ze ich czyny nie wydają mi sie nagannymi oszustwami, ale dlatego ze oszustwa widze tam gdzie inni ich najczęsciej nie widzą, i w dopuszczalnie prawnych dzialaniach, jak np procedury medyczne o których i chyba pan wspominales ostatnio piszac o ksiazce Witkowskiego, reklamy, itp. Nie tylko zreszta w tego typu elementach ale i w bardziej intymnych sferach. Czy np makijaż u kobiety, czy operacje plastyczne u obu plci, nie sa oszustwem co do cech które niesie z sobą dla potomstwa dany fenotyp. Podsumowując - wiele oparte jest na oszustwie. Dopiero uswiadomienie sobie jak jest, stanieńcie w prawdzie, również i co do siebie, daje nieco spokoju. Nie nalezy sie w tych aspektach tyle wzbudzać moralnie co to karać i temu przeciwdziałać.
Zastanów sie pan nad sytuacją gdy np. obserwujesz pan lisa ktory gospodarzowi podprowadza kury z kurnika albo lwa czajacego sie na antylope i ją dopadajacym. Wiadomo ze my niejestesmy takimi aktywnosciami zainteresowani bo mamy inny styl życia, ale czy naprawde jedyne co mamy widzieć to moralnosć a nie mechanizmy przyrody? Czy nie lepiej fokusowac sie na tym drugim by przeciwdzialac opisanym działanią?
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | zgodzi się pan? | >Zastanów sie pan nad sytuacją gdy np. obserwujesz pan lisa ktory gospodarzowi podprowadza kury z >kurnika albo lwa czajacego sie na antylope i ją dopadajacym. Wiadomo ze my niejestesmy takimi >aktywnosciami zainteresowani bo mamy inny styl życia, ale czy naprawde jedyne co mamy widzieć to >moralnosć a nie mechanizmy przyrody?
Zgodzę się z pańskim twierdzeniem tylko wówczas, gdy pan zaakceptuje holokaust jako dopuszczalny...mechanizm przyrody nota bene wybornie się wpisujący - jako taki - w formułę darwinizmu. Zgodzi się pan, czy...zostanie hipokrytą?
Pan zdaje się usprawiedliwia działanie typu: żydowski szczwany lis skubiący gojowską kurę - powołując się na prawa przyrody. Rozumiem więc, ze jeżeli kury się w końcu zjednoczą i zadziobią lisa - powie pan Ok, wszystko w porządku, wszystko zgodnie z mechanizmem przyrody?
|
|
| | |  | | qwery (2864 punktów) | Odp: zgodzi się pan? | >>Zastanów sie pan nad sytuacją gdy np. obserwujesz pan lisa ktory gospodarzowi podprowadza kury z >kurnika albo lwa czajacego sie na antylope i ją dopadajacym. Wiadomo ze my niejestesmy takimi >aktywnosciami zainteresowani bo mamy inny styl życia, ale czy naprawde jedyne co mamy widzieć to >moralnosć a nie mechanizmy przyrody? >Zgodzę się z pańskim twierdzeniem tylko wówczas, gdy pan zaakceptuje holokaust jako dopuszczalny...mechanizm przyrody nota bene wybornie się wpisujący - jako taki - w formułę darwinizmu. >Zgodzi się pan, czy...zostanie hipokrytą?
Zapomnialo sie panu ostatnie zdanie w moim cytowanym przez pana tekscie tj. " Czy nie lepiej fokusowac sie na tym drugim [na mechanizmach przyrody - mój dopisek] by przeciwdzialac opisanym działanią" Czyli skoro chce przeciwdzialać to ani oszustw ani holokaustu czy innych ludobujstw nie uwazam za wlasciwe dla społecznosci ludzkiej dzialania.
>Pan zdaje się usprawiedliwia działanie typu: żydowski szczwany lis skubiący gojowską kurę - powołując się na prawa przyrody.
Nic nie usprawiedliwiam, czy zwykly lis wymaga usprawiedliwienia biorac kure? Jego kara moze być pies w zagrodzie.Postuluje więc - trzymajmy psy, sprawne panstwa, organizacje miedzynarodowe. Nie wzbudzajmy sie moralnie, nie ma potrzeby, wszyscy uznajemy takie dzialania za szkodliwe dla spolecznosci. Wazne jest tylko to co mozemy zrobić. Pozatym to czy oni oni niesprzedawali tych opcji innym Żydom? Weryfikowali to?
>Rozumiem więc, ze jeżeli kury się w końcu zjednoczą i zadziobią lisa - powie pan Ok, wszystko w porządku, wszystko zgodnie z mechanizmem przyrody.?
Mowisz pan o ktorym lisie? tym co skubie gojowskie kury a zadziobanie ma byc samosadem? To tak, powiem że to "przyroda" ale i spytam sie czy juz siedza za złamanie prawa.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | siedzi, nie siedzi | >Mowisz pan o ktorym lisie? tym co skubie gojowskie kury a zadziobanie ma byc samosadem? To tak, >powiem że to "przyroda" ale i spytam sie czy juz siedza za złamanie prawa.
Większość nie siedzi. A już zwłaszcza ci którym się uda czmychnąć do Izraela. W Republice Weimarskiej takich szrajbełasów jak z moich wątków było ogrom, w zdecydowanej większości byli to Ostjuden. Robili megaaferę za megaaferą - korzystając z rozprężenia aparatu państwa. W końcu się doigrali - w myśl zasady przez pana sformułowanej - o mechanizmach rządzących przyrodą. Z obecnymi będzie podobnie, prędzej czy później. I jak oskubane i rozwścieczone kury zadziobią w końcu obrzezanego lisa - znów się znajdą szabesgoje którzy zakrzykną w egzaltowanym oburzeniu - iż lisa zadziobano za to że ukrzyżował Chrystusa.
|
|
| | | | |  | | qwery (2864 punktów) | Odp: siedzi, nie siedzi | >>Mowisz pan o ktorym lisie? tym co skubie gojowskie kury a zadziobanie ma byc samosadem? To tak, >powiem że to "przyroda" ale i spytam sie czy juz siedza za złamanie prawa. >Większość nie siedzi. A już zwłaszcza ci którym się uda czmychnąć do Izraela. >W Republice Weimarskiej takich szrajbełasów jak z moich wątków było ogrom, w zdecydowanej większości byli to Ostjuden. Robili megaaferę za megaaferą - korzystając z rozprężenia aparatu państwa. W końcu się doigrali - w myśl zasady przez pana sformułowanej - o mechanizmach rządzących przyrodą.
Zydzi podlegali róznym pogromom inicjowanym oddolnie jak i odgórnie, jako osoby majętne a obce bylo im o to latwo. To zdaje sie jest też jeden z powodów ich wysokiego IQ.
> Z obecnymi będzie podobnie, prędzej czy później.
Tego nie wiem, sadze raczej ze rozmyja sie wśród innych bialych elit krajow w ktorych mieszkaja.
>I jak oskubane i rozwścieczone kury zadziobią w końcu obrzezanego lisa - znów się znajdą szabesgoje którzy zakrzykną w egzaltowanym oburzeniu - iż lisa zadziobano za to że ukrzyżował Chrystusa.
Zgadza sie, religia to była głównie jedynie narracja majaca przykryć faktyczne powody.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|