Zapraszam na mój wykład w Poznaniu, w Stajence Pegaza (ul. Fredry 8b), który rozpocznie się o godzinie 19:00. Tematem wykładu i dyskusji po nim będzie racjonalny ateizm. Na początku przedstawię różne ateistyczne perspektywy, w tym historyczne. Następnie poruszę temat sceptycyzmu w ateizmie, czyli jak zachować równowagę pomiędzy racjonalnym postulatem dowodzenia każdej postulowanej rzeczy, a wyraziście zarysowanym światopoglądem ateistycznym. W trzeciej części wykładu przedstawię tezę, iż ateizm nie jest tylko postawą coś negującą, ale również postawą kreatywną, co tym bardziej czyni go spójnym z oświeceniowym optymizmem, do którego nawiązuje Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Zapraszam wszystkich chętnych ! Do zobaczenia. Jacek Tabisz  |