>Niy wiym czy mi pasuje tu psiknąc Gwarom Ślonskom. Ale jak >mie niy wykurzyli z Kongresu Kultury Języka Polskiego 7-8 >grudnia 1984 roku z zamku Ksiażąt Pomorski za moje >beblanie gwarom ,to moze mi sie i tu upiece. Dobra na razie >jada naszym jężykiem polskim. > ZNALAZŁEM >Odszedł Mickiewicz, Słowacki,Żeromski,Rej >Wyspiański,Krasiński nobliśći polscy.. Który z tych >wieszczów spoczywa w sercu?Który z nich wzbogaca myśl. (Jak >fto zgodnie to jo na te konto machom dziennie 100 pompek) >pozdrowiom z Lublina
I ja boleję nad tym faktem: KTO 'wzbogaca myśl'. Nobliści? Nie - raczej Góral ze Śląskich Kaszub.
Albo Podlasiak z Bieszczadzkich Wybrzeży Szczecińskich.
Drobner, nie beblający gwarom, a i tak, k***a, niewyraźnie mówiący
|