>Powszechnie znany jest nam model przypominający układ >planetarny- jądro a wokół niego, krążące elektrony, których >tor ruchu tworzy sferę. Słyszałam ostatnio dyskusję na ten >temat i według wielu naukowców jest on błędny, przez co >badania oparte na teorii kwantowej bierą w łeb.
Model planetarny nie jest modelem kwantowym i w rzeczy samej jest niesłuszny, lecz nijak się to ma do prawdziwości teorii kwantowej. Użyj google'a, idź do księgarni, biblioteki, ...
|