Racjonalista - Strona głównaDo treści
BÓG Z NAMI?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-01-2004 07:38Bogdan MotylBÓG Z NAMI?
Czytałem niedawno pracę niemieckiego uczonego, Richarda Andre, który opisując arcykatolicką Bawarię z początku XX wieku, ostoję królestwa religijnej ciemnoty oraz pijaństwa, wspomniał o wywieszce na pewnym domu w miasteczku Fuessen. Głosiła ona:
"Dieses Haus stand in Gottes Hand und ist dreimal abgebrannt, und das viertemal ist es wieder aufgebaut und jetzt dem heiligen Florian anvertraut." - Ten dom był powierzony opiece Boga i trzy razy spłonął, a kiedy po raz czwarty go odbudowano, został powierzony opiece św. Floriana.

rena
>Czytałem niedawno pracę niemieckiego uczonego, Richarda
>Andre, który opisując arcykatolicką Bawarię z początku XX
>wieku, ostoję królestwa religijnej ciemnoty oraz pijaństwa,
>wspomniał o wywieszce na pewnym domu w miasteczku Fuessen.
>Głosiła ona:
>"Dieses Haus stand in Gottes Hand und ist dreimal
>abgebrannt, und das viertemal ist es wieder aufgebaut und
>jetzt dem heiligen Florian anvertraut.
" - Ten dom był
>powierzony opiece Boga i trzy razy spłonął, a kiedy po raz
>czwarty go odbudowano, został powierzony opiece św.
>Floriana.

Zatem Bóg okazał się być Racjonalistą!

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365