Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia wewnętrzna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
18-02-2004 11:50Nolens VolensReligia wewnętrzna
Jestem w szkole, nie mam czasu na długi wpis.Chciałam tylko napisać o moich zasadach religijnych, a raczej pseudoreligijnych.Uważam się za deistkę, jednak dalej szukam "czegoś dla siebie", tworząc nowe teorie w swojej głowie i czytając dawno już wymyślone dogmaty innych religii niż chrześcijaństwo (jestem z katolickiej rodziny). Bardzo podoba mi się idea reinkarnacji, ale nie takiej "w mrówkę", tylko takiej "w człowieka".Wydaje mi się to dość prawdopodobne. Człowiek nie potrafi sobie wyobrazić innego świata "wiecznej szczęśliwości", jaki ukrywa się w religii chrześcijańskiej ( nie tylko) pod pojęciem NIEBO.Łatwiej jest sobie wyobrazić dalsze życie na Ziemi, czyż nie? Podobają mi się idee satanistyczme, ale nie te z "duszeniem kotka", tylko te bardziejprawdziwe, głoszące, że człowiek tak naprawdę sam powinien sobie ustalać prawa, zgodnie z własnym sumieniem. W ogóle wierzę w to, że nikt nie rodzi się z gruntu zły, więc jeśli będzie zył zgodnie z własnym sumieniem, to powinien sobie w miarę bezkonfliktowo poradzić w życiu. Ale to utopia, tak nigdy nie będzie. Nikt nie słucha siebie do końca albo warunki zmuszają go do postępowania tak czy inaczej.Zawsze fascynowałam się Diabłem itp., ale to bardziej hobby. To świat, w którym chciałabym żyć, ale zdaję sobie sprawę, że powinnam myśleć bardzeij racjonalnie. I nie wierzę w Piekło, chociaż bardzo bym tego chciała - to takie piękne! Jeśli ktoś ma ochotę ze mną o tym porozmawiać, to podaję mój e-mail: mf.atzcop@snelovsnelon Z chęcią podyskutuję na ten temat, naprawdę. Mój chłopak sądzi, że jestem niekonsekwentna; że dopasowuję sobie te fragmenty religii czy filozofii, które są mi na rękę. Może i ma trochę racji, ale nie do końca. Cóż, napiszcie do mnie... mf.atzcop@snelovsnelon

jeyes (2281 punktów)
>I nie wierzę w Piekło, chociaż bardzo bym tego chciała - to takie piękne!

Cóż jest pięknego w instytucji Piekła?
yanosik
>>I nie wierzę w Piekło, chociaż bardzo bym tego chciała - to takie piękne!
>
Wsadź sobię nogę do pieca, to będziesz miała choćby namiastkę tego co takie piękne.
Laforge
. I nie wierzę w Piekło, chociaż bardzo
>bym tego chciała - to takie piękne!
Pieklo jest mtafora naszych zmagan w drodze do subiektywnego szczescia , to nie kraina lecz stan umyslu .Czy w obecnych czasach nie stac nas na odrobine refleksji i wgladu w nasze wnetrze ? Inne swiaty sa dla innych istot , my zyjemy tu i teraz i nigdzie indziej .
Nolens Volens
I nie wierzę w Piekło, chociaż bardzo
>bym tego chciała - to takie piękne!

Dlaczego to jest piękne? To jest dla mnie świat magii, świat czegoś, czego nigdy tu nie będę miała. Jest to ekscytujące, pełne emocjii - przeróżnych emocji. Pisałam, że chcę w życiu przezyć wszystko. Dzisiaj nawet powiedziałam mojemu chłopakowi, że chciałabym kogoś zabić. Ale nie tak z pistoletu, tylko nożem. To się wydaje perwersyjne, ale ja po prostu bym chciała poczuć się przez kilka sekund jak morderca, wiedzieć, co on czuje. Ale oczywiście tego nie zrobię... Mimo wszystko mam sumienie. Piekło jest dla mnie Światem Uczuć, tak złych jak i dobrych. To kraina przeżyć. To kraina mych marzeń. A chyba powinno się marzyć, prawda?
anonim
Moim zdaniem piekło jest raczej metaforą cierpienia. Jeśli lubisz cierpieć to mam dla ciebie dobrą wiadomość - życie jest pełne cierpienia. Już wkrótce będziesz stara, schorowana, na pewno cierpienia doświadczysz. Wtedy być może okaże się, że wcale nie jest to takie ekscytujące, ale to już inna para kaloszy.
jeyes (2281 punktów)
> Dzisiaj nawet powiedziałam mojemu chłopakowi, że chciałabym kogoś zabić. Ale nie tak z pistoletu, tylko nożem. To się wydaje perwersyjne, ale ja po prostu bym chciała poczuć się przez kilka sekund jak morderca, wiedzieć, co on czuje
Myślę że powinnaś zacząć od poznania uczuć ofiary mordercy. One są o wiele bardziej złożone, no ze względu na zakończenie są ekstremalne, co powinno cię nieźle podkręcić.

Nie zapomnij potem wysłać z Piekła pocztówki z pozdrowieniami!
aleatory
Dla twojego chłopaka jest ta pocieszająca nadzieja, że czasami niektórym nadmiernie egzaltowanym panienkom udaje się wyrosnąć nawet z takich bajek...
jeyes (2281 punktów)
Po mojemu ów chłopak ma niezłą zabawę z taką panienką, co to wszystkiego chce spróbować...
DAREK
Jeżeli chodzi reinkarnację, jak to ujęłaś, ziemską, to proponuję zapoznać się z "wiecznymi powrotami" Fryderyka Nietzsche
Nolens Volens
Dzieki,jak mi sie uda zdobyc,to przeczytam...niestety,jam mloda i niewiele dziel filozoficznych czytalam...

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365