Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gdzie inne duchowidki?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
24-02-2004 14:58Sylwester Głowacki (85 punktów)Gdzie inne duchowidki?
Przyznam się, że niezdrową przyjemność sprawia mi czytanie, jak nawzajem wyzywają się od najgorszych występujący na tym forum katolicy i ateiści.
No właśnie katolicy! Dlaczego tylko oni? Aż nagle pojawia się SATANISTA. Niestety poza nieskładnym bełkotem niewiele był wstanie powiedzieć. Z jednym wyjątkiem- buddyzm jest wielki! Chciałbym wiedzieć dlaczego. Osobiście widzę to tak: celem człowieka jest osiągnięcie nirwany, cały problem w tym, że buddyści uroili sobie reinkarnację. Gdyby nie ona wystarczyłoby się zabić i nirwana już jest! Dlatego dziwi mnie traktowanie buddyzmu jako religi lepszej niż inne, przecież to takie same bzdury.A teraz błagam, niech się odezwie jakiś buddysta! Katole mi się już znudzili!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

anonim
Nikt ci nie każe wierzyć w reinkarnację.
Sylwester Głowacki (85 punktów)
>Nikt ci nie każe wierzyć w reinkarnację.
Ja wiem że jej nie ma.

Aleatory
A znasz mechanizm powstawania tej przyjemności? Uważaj! Niezdrowe przyjemności bywają uzależniające a ta, o której piszesz dodatkowo bardzo negatywnie wpływa na konstruktywność refleksji...
Sylwester Głowacki (85 punktów)
>Niezdrowe przyjemności bywają uzależniające a ta, o której piszesz dodatkowo bardzo negatywnie wpływa na konstruktywność refleksji...

Szczerze mówiąć(Pisząc?) sądzę większość takich dyskusi inicjowana jest dla przyjemności, tłumaczeni, że tu chodzi o SPRAWY ISTOTY BYTU są stawianiem dymnej zasłony, chodzi o to by dokopać bogofilom.

miglanc
Sami buddyści są przekonani o wyższości swej religii, co jest typowe. Moim zdaniem nauki samego Buddy są bardziej zaawansowane filozoficznie od nauk Jezusa czy Mahometa z prostego powodu. Jezus i Mahomet, a także prorocy żydowscy wywodzili się z prostego ludu pasterzy. I swoje nauki kierowali do prostaczków. Budda wywodził się z elit, był człowiekiem wykształconym, więc stworzył religię dla elit. I taką elitarną religią był buddyzm dość długo i wówczas wyglądał dość przyzwoicie. Dopiero Asioka ubzdurał sobie upowszechnić buddyzm wśród tłumu, co spowodowało "uchłopowienie buddyzmu", który odtąd przestał właściwie wyróżniać się od innych religii. Odtąd buddyzm opiera się na boskiej czci Buddy (sam Gotama wielokrotnie zabraniał oddawania czci jego osobie), bałwanów, (które Budda uważał za złudzenia) i modłów,(które sam Budda uważał za nieskuteczne) itd. Dzisiejszy buddyzm jest dość groteskowym wykoślawieniem koncepcji Buddy.
Nie uważam, bynajmniej, żeby nauka Buddy była jakoś wzniosła. To typowa mistyka. Choć trzeba przyznać, że praktykowanie buddyzmu ma dobry wpływ na zdrowie. Głównie dzięki wegetariańskiej diecie i medytacjom, które dobrze regenerują układ nerwowy i układ krążenia. Oczywiście można medytować bez wiary w te wszystkie dogmaty buddyzmu.

Nie uważam, bynajmiej, żeby nauka Buddy była jakowos wzniosła. To typowa mistyka. Choć trzeba przyznać, że praktykowanie buddyzmu ma dobry wpływ na zdrowie. Głównie dzięki wegetariańskiej diecie i medytacjom, które dobrze regenerują układ nerwowy, układ krążenia i płuca. Oczywiście można medytować bez wiary w te wszystkie dogmaty buddyzmu.

Wróć do listy wątków działu Religie

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365