Czasami zastanawiam się dlaczego na tym forum jednym z najczęściej stawianych zarzutów jest zarzut generalizowania swoich wypowiedzi czy też opinii. Nie do końca rozumiem dlaczego - przecież jakakolwiek dyskusja w tym miejscu wymaga uogólnienia i uproszczenia, co przecież wynika z istoty forum (czy szerzej - dyskusji). Inaczej każdy przypadek należałoby rozpatrywać osobno, a przy prawie każdym zdaniu dopisywać "klauzulę" o tym, że jest to uproszczenie i uogólnienie na potrzeby dyskusji. Czy to, iż praktycznie każdy post jest generalizowaniem nie powinno być automatycznie brane pod uwagę jako "milczące założenie"? PS. A jak daleko można sie posunąć w uogólnianiu, to już zupełnie inna sprawa... |