Racjonalista - Strona głównaDo treści
To Bóg był sprawcą Wielkiego Wybuchu!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
15-01-2011 20:45Jurek (430 punktów)To Bóg był sprawcą Wielkiego Wybuchu!
Ocena 9 na 9
"Naukowcy od niepamiętnych czasów z uporem maniaka "nakręcają" spór pomiędzy Kościołem a światem nauki. To nie pierwszy tego typu sygnał docierający z Watykanu. W przeszłości papież Jan Paweł II w podobnym tonie wypowiadał się komentując np. teorię ewolucji. Osoby z jego otoczenia wielokrotnie podkreślały, że Kościół nigdy oficjalnie nie potępił nauki Darwina."
Pełny tekst:
niewiarygo(*)53,wiadomosc.html?ticaid=5b9b5

A świat nauki nie wiadomo czego szuka! Wszystko jest jasne - czarni jak zwykle nieomylni!
Przy okazji,czy ktoś potrafi wskazać jakąkolwiek dziedzinę życia, w której ekspertami nie byliby panowie w sukienkach?
I jeszcze jedno: jak można w ogóle funkcjonować ,mając tak wielki bagaż hipokryzji? Jaką konstrukcję trzeba mieć, by mieć czelność jeszcze "nauczać innych"?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

15-01-2011 20:55
 Ocena 12 na 12
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
- Panowie w sukienkach po prostu kombinują jak utrzymać się na powierzchni. Ich świat się wali, owieczki uciekają z owczarni więc wszystkie chwyty dozwolone. Niedługo zaczną opowiadać jak to wszechmogący natchnął Darwina duchem świętym aby dał świadectwo prawdzie...


Religia to kominikacja w jedną stronę, w obydwie to psychoza (Dr. House)
DEmonizer (4893 punktów)
Pewien kudłaty kundel sobie biegnie przez przestrzeń, a pewien ideologiczny rzep przyczepia się do jego sierści i jeszcze bezczelnie mówi, że prawda jest po jego stronie.

Pozdrawiam
15-01-2011 22:36 
 Ocena 4 na 4
kogut59 (3090 punktów)
>Pewien kudłaty kundel sobie biegnie przez przestrzeń, a pewien ideologiczny rzep przyczepia się do jego sierści i jeszcze bezczelnie mówi, że prawda jest po jego stronie.
Znam inne brzydkie powiedzonko pasujące, myślę
Przyczepiło się gówno do kola i mówi... jedziemy
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>A świat nauki nie wiadomo czego szuka! Wszystko jest jasne - czarni jak zwykle nieomylni!
>Przy okazji,czy ktoś potrafi wskazać jakąkolwiek dziedzinę życia, w której ekspertami nie byliby
>panowie w sukienkach?

Hmmm... niedawno się jakby przyznawali, że w seksuologii im się drobna wpadka zdarzyła...


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
Kowalska (14008 punktów)
>A świat nauki nie wiadomo czego szuka! Wszystko jest jasne - czarni jak zwykle nieomylni!

   Raczej czerwoni. Ci co rządzą w czerwone się ubierają. Albo fioletowe.

>Przy okazji,czy ktoś potrafi wskazać jakąkolwiek dziedzinę życia, w której ekspertami nie byliby panowie w sukienkach?

   Nie ma takiej. A najbardziej znają się na poczynaniu życia, jak być dziewicą oraz czy ogólnie można.

>I jeszcze jedno: jak można w ogóle funkcjonować ,mając tak wielki bagaż hipokryzji? Jaką konstrukcję trzeba mieć, by mieć czelność jeszcze "nauczać innych"?

   Jan Paweł II świętym będzie, a Ty o hipokryzji i nauczaniu....


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
jawnoszyderca (184 punktów)
Pozostaje tylko oczekiwać momentu, w którym jeden z kolejnych papieży powie mniej więcej tak: "Oczywiście, że Boga nie ma! Kościół Katolicki od zawsze traktował Boga jako metaforę praw fizyki!"
16-01-2011 00:28 
 Ocena 4 na 4
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Nawet jakby wystosowali takie oświadczenie to oczywiste byłoby, że pozostaje to w absolutnej zgodzie z dogmatem o trójcy świętej!


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
16-01-2011 12:40 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>Nawet jakby wystosowali takie oświadczenie to oczywiste byłoby, że pozostaje to w absolutnej zgodzie z dogmatem o trójcy świętej!

No to chyba logiczne, że jak nie ma czegoś jednego, to i nie ma potrójnego. Jak pusty kufel, to dostawienie dwóch podobnych nic nie zmieni..... Ach ci antyklerykałowie.... Nic logiki...
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
>No to chyba logiczne, że jak nie ma czegoś jednego, to i nie ma potrójnego.

i * 3 = 3i

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
zaprawdę (126 punktów)
>jak można w ogóle funkcjonować ,mając tak wielki bagaż hipokryzji?

wielki bagaż hipokryzji, bo i podróż z misją wielowiekowa To się uzbierało.

>Jaką konstrukcję trzeba mieć, by mieć czelność jeszcze "nauczać innych"?

Bez wątpienia pozbawioną skrupułów.
i.czaplicka (5782 punktów)
> Wszystko jest jasne -
Ijon Tichy był sprawcą Wielkiego Wybuchu- Podróż Osiemnasta.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Przy okazji,czy ktoś potrafi wskazać jakąkolwiek dziedzinę życia, w której ekspertami nie byliby panowie w sukienkach?
Panowie w spódnicach są ekspertami w dziedzinie whiskey i to mi wystarcza.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365