W 2015 roku zamieściłem na forum wątek pt. "Z Rosji cuchnie że nos puchnie" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,659968#w659969) - w którym zasygnalizowałem odbudowywanie w Rosji idei imperialnej przyobleczonej w szatę neostalinizmu. Konkretnie chodziło o powstanie w miejscowości Choroszew muzeum...Stalina ("Oto bowiem władze Choroszewa, małej miejscowości leżącej w pobliżu Tweru w Rosji, zadecydowały - w odpowiedzi na prośbę Rosyjskiego Towarzystwa Militarno - Hitorycznego (założonego w 2012 r. decyzją W. Putina), na którego czele stoi minister kultury Rosji - o utworzeniu w tejże miejscowości Muzem Stalina. Okazało się bowiem, iż przez krótki okres czasu w 1943 r., generalissimus przebywał tamże, co stanowi swietny pretekst i uzasadnienie dla takiej inicjatywy"). Dzisiaj widzimy ów imperialny neostalinizm at work na obszarze Ukrainy. Widzimy też jak Ukraińcy łamią mu zęby w heroicznej walce. |