Racjonalista - Strona głównaDo treści
"serca ich wszystkich dzwonów nigdy nie biły dla ciebie"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-02-2011 11:13leniwiecmucha (10 punktów)"serca ich wszystkich dzwonów nigdy nie biły dla ciebie"
Ocena 8 na 8
Jako ojciec czuję olbrzymią presję otoczenia by ochrzcić dzieci. Nawet niewierzący chrzczą by oszczędzić dzieciom późniejszych problemów w szkole itd. W całej tej polskiej rzeczywistości marzę o tym by móc otoczyć córki ochroną ale wiem, że często jestem/będę bezradny.
Jestem muzykiem więc spróbowałem przekazać te uczucia w piosence - może ktoś z was czuje podobnie i spodoba się mu ten kawałek.
Leniwiec - Helena www.youtube.com/watch?v=gWAZ8iGJIvY

Przepraszam za to, że mój jedyny post jest swego rodzaju reklamą - z przyczyn światopoglądowych oczywiście od dawna kibicuję portalowi; z przyczyn "życiowych" nie mam niestety czasu na udzielanie się na tym forum
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rhotax7 (3947 punktów)Odp: "serca ich wszystkich dzwonów nigdy nie biły dla ciebie"
Świetna inicjatywa!!! Piosenki łatwiej wpadną młodzieży do ucha i umysłów niż nasze suche rozważania portalowe.
Przydałby się jeszcze Hip -Hop, bo Thrash metal już od dawna walczy z religiami i bóstwami.

Polecam zapoznanie się z artykułami na portalu może staną się podstawą nowych txt.

www.racjonalista.pl/kk.php/s,911

Ten link prowadzi do super tematu na piosenkę jeśli nie kilka.

A muzyka spokojna i stonowana O.K. Ja wolę Thrash metal i Death metal choć i Black metal jest piękny pomimo strefy mroku i obłędu wyznania.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.
10-02-2011 12:05 
 Ocena 1 na 1
DEmonizer (4893 punktów)
Nie ot tak muzyka metalowa, to zło. Toż to pierwszy oddolny front liberalizacji.
Młodych zespołów już tak szatan nie fascynuje, przestał być straszny, stał się codzienny, wszędobylski, przeszli teraz na ateizm, nawet nowoczesną naukę.
Mnóstwo jest także filozofii, fantastyki.
To naprawdę fascynujący muzyczny świat, czasu nie ma aby to wszystko ogarnąć.

Polecam dwie ostatnie płyty niemieckiego "The Ocean".

Pozdrawiam
10-02-2011 13:02 
 Ocena 1 na 1
rhotax7 (3947 punktów)
Zapoznałem się z dwoma kawałkami z antropocentryzmu- nie ranią uszu.
Słucham klasyki- Slayer, Kreator, Sepulture, Obituary , 2 pierwsze płyty NILE (czyli Brutal Death Metal), a z Black tylko Bathory oraz nasz Kat. I to też wszystko z twórczości z lat 85-99 tych zespołów- no cóż stary już jestem i te nowe kierunki Metalu nie bawią mnie. Choć włoski The Hour of Penance zrobił na mnie pozytywne wrażenie za wirtuozerję Technical Brutal Death Metal.

Nie mam już czasu na zagłębianie się w nowości.
A te starocie są szybkie i piekne, najlepsi gitarzyści świata i perkusiści w nich grali i grają i cenię ich kunszt oraz emocje jakie wzbudzają.
Płyta Cause of Death - Obituarego to majstersztyk ceniony także przez DJ.

Pozdrawiam i idę czegoś posłuchać na full.
10-02-2011 13:18 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)

>Płyta ... Obituarego

Plus za dowcip

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
10-02-2011 17:57 
 Ocena 4 na 4
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> suche rozważania portalowe
Oj, nie zawsze suche. Grabowska się czasami posika w portale, jak to starsza pani. Tzw.inkontynencja moczu. A czasami jak się śmieje.

"Pomagaj zawsze, nie czyń krzywdy - nigdy" Sai Baba.
11-02-2011 10:16 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>inkontynencja moczu.

W tej ciekłej materii trzeba być wyrozumiałym.
Gorzej jest z inkontynencją mózgu.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
achary (1 punktów)

w pełni cie rozumiem. od kilku lat jako młody tatuś czuję to samo.
kawałek jest świetny.
leniwiecmucha (10 punktów)
>w pełni cie rozumiem. od kilku lat jako młody tatuś czuję to samo.
>kawałek jest świetny.
>
dzięki. Już myślałem, że cały temat będzie o metalu
17-02-2011 11:11 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)

Zupełnie Cię nie rozumiem, jako dojrzały ojciec dwudziestolatka i dziesięciolatki. Nie ochrzczonych.

A kawałek jak kawałek ... w mój gust nie trafił.

Więcej wiary w Siebie i swoje siły.

Pozdrawiam.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365