Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ksiądz też polityk

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
16-02-2011 12:40Maciej Malinowski (353 punktów)Ksiądz też polityk
Natknąłem się dziś na taki artykuł wyborcza.p(*)emierze_oburzylo_wiernych.html , wiem że to "nie nowina", ale zobaczcie jaką potencjalną siłą polityczną dysponuje kościół. Zawsze chcieli i mieli wpływ na politykę, szczególnie w naszym kraju. Cała nasza "klasa polityczna" jest tak wypalona i nieudolna, że kolejne wybory mogą przynieść znów powrót PISu, a zaraz potem beatyfikację Lecha i pewnie Marii. Jeden z uczestników mówi, że po kazaniu rozległy się brawa. Nie uważacie, że ta instytucja niedługo przekształci się w coś na kształt islamskich sił politycznych, z możliwością przejęcia władzy w Polsce w przyszłości?.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

PKowalski (1042 punktów)
>Nie uważacie, że ta
>instytucja niedługo przekształci się w coś na kształt islamskich sił politycznych, z możliwością
>przejęcia władzy w Polsce w przyszłości?.
Nie.
Uważam, że najlepsze lata wpływów Kościoła w polityce minęły. Obecne próby, będące jakimś echem działalności Radia Maryja, Gazety Polskiej i Naszego Dziennika, mogą doprowadzić do wielu napięć politycznych, ale są skazane z góry na niepowodzenie. Walka o Smoleńsk, polemika z raportem MAK, prezentacje Mgły*, to wszystko to w gruncie rzeczy polityczne sekciarstwo, które może jedynie w konsekwencji zmniejszyć wpływy Kościoła.

---
*) W drodze do pracy widuję plakat "Akademii Rodziny" (powołanej przez Frondę i Instytut Globalizacji), by walczyć o rodzinę, dzietność, sytuację demograficzną w Polsce. I co AR robi, by podnieść dzietność? Otóż zaprasza na mszę za ofiary katastrofy smoleńskiej i na pokaz "Mgły" w obecności twórców tego filmu...
rhotax7 (3947 punktów)
Najlepiej by było gdyby KrK założyło partię i wystartowało w wyborach.
Ciekawe jakie by mieli poparcie. I czy weszliby w koalicje z SLD?
Trzeba zadzwonić do kurii i zapytać.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Najlepiej by było gdyby KrK założył partię i wystartował w wyborach.
Oszalałeś!!!!!!!!!!!! Partię? Na partię trzeba głosować. Może przegrać itp. Popatrz na ajatollahów! Ich nie można nie wybrać.

Polaku wzywam Cię jak do apelu - walcz z szatańskimi ufonautami! dr Jan Pająk
Rafaela (2059 punktów)
a ja jestem ciekawa jakie poparcie miałoby wówczas PiS?


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
rhotax7 (3947 punktów)
PIS powinien zostać zakonem Braci i Sióstr Mniejszych i wstąpić do struktur kościoła a wtedy jego poparcie byłoby takie samo jak partii KrK. Agenci CBA po święceniach-nieomylni, nieprzekupni-nikt by nie kradł, nie kłamał normalnie Raj.
Rafaela (2059 punktów)
> nikt by nie kradł, nie kłamał normalnie Raj.
Hmmm, a kto zechce ich tego nauczyć? Przecież kłamstwo to ich sztandarowy dar.


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
16-02-2011 18:35 
 Ocena 2 na 2
DEmonizer (4893 punktów)
Trzeba będzie przedefiniować pojęcia, ale w tym to już jest 2000 lat wprawy.

Pozdrawiam
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> niedługo przekształci się w coś na kształt islamskich sił politycznych, z możliwością przejęcia władzy w Polsce w przyszłości?.
No i wreszcie zapanuje porządek, ład i moralność. Katolicka.

Polaku wzywam Cię jak do apelu - walcz z szatańskimi ufonautami! dr Jan Pająk
DEmonizer (4893 punktów)
>No i wreszcie zapanuje porządek, ład i moralność. Katolicka.

Niechaj będzie pochwalony Jezus Chytrus i Maryja Zawsze Dziewica.

Pozdrawiam
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>>No i wreszcie zapanuje porządek, ład i moralność. Katolicka.
>Niechaj będzie pochwalony Jezus Chytrus i Maryja Zawsze Dziewica.
>Pozdrawiam

Ćwiczysz na zaś?

Kaiser Idiot! General Idiot! Pfeffer! Pfeffer!

Że tak przypomnę pewne kultowe bydlę, w sam raz na tę okazję!

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365