Racjonalista - Strona głównaDo treści
W punkt

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
09-03-2022 10:05romaro (25211 punktów)W punkt
Ocena 2 na 2
Odnośnik do filmu jest na dole. Możecie obejrzeć albo przeczytać to co zanotowałem.

Trzynasty dzień wojny, każdego dnia zdajemy egzamin z empatii okazując pomoc uciekającym przed wojną. Spontanicznie i bez wystarczającego wsparcia rządzących. Ale znowu możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polkami i Polakami, ale czy nauczyła czegoś rządzących? Czy zmienili swoje postępowanie i sojusze, czy w obliczu napaści Rosji na Ukrainę przeprosili za te 7 lat atakowania Unii? Za niszczenie unijnych flag, za otwarte kibicowanie Trumpowi, który niszczył Europejską jedność NATO i otwarcie wspierał Putina oraz agresję na Ukrainę? Trzynaście dni wojny, a wy nadal tkwicie w swoich błędach panie Premierze Morawiecki. Czy jadąc do Madrytu spotykając się z proputinowcami, wiedział pan o rosyjskich planach ataku na Ukrainę? Zapytam wprost: - czy wiedział pan o wojnie? Co ustalaliście na tych spotkaniach? Jaką przyszłość szykowaliście Europie? Teraz wasza gra, wasze prorosyjskie sojusze legły w gruzach; nawet Le Pen zniszczyła ponad milion ulotek z Putinem. Czy zechcecie przeprosić Polki i Polaków za ten upadek znaczenia Polski na arenie międzynarodowej? To też wasza zasługa. Czy ten dramat milionów ludzi któregoś z was otrzeźwił, nie usłyszeliśmy: przepraszamy, pomyliliśmy się, dlatego wzywam was - wycofajcie się z atakowania Europejskiej Wspólnoty i anty unijnych kampanii. Przywróćcie praworządność w Polsce. Przestańcie walczyć z niezawisłymi sędziami, zlikwidujcie izbę dyscyplinarną rozgońcie neo KRS, to nie czas na niszczenie demokracji. Każdego dnia płacimy za wasz upór mln euro, czy nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na pomoc uchodźcom? Zakończcie z Unią wreszcie by mogły trafić pieniądze do Polski. To jest 750 miliardów. Wycofajcie się z błędów. Wolicie pod przykrywką wojny zbijać kapitał polityczny. Kim trzeba być, by w ustawie o pomocy uchodźcom z Ukrainy dać zapis, który umożliwia wam bezkarne okradanie państwa? Robicie dokładnie to samo, co przy zapisach Covidowych. Wiem jak to się skończy, ale czy minister Szumowski siedzi? Czy pan Sasin odpowiedział za swoje wybory kopertowe? Ustawa o obronności, następna jakże ważna, ale czy tam też musieliście wyrzucać pieniądze poza budżet? Nie o bezpieczeństwo wam chodzi, ale o to, żeby móc się nachapać? Zamiast dawać 3% PKB na obronność, lepiej naprawcie szkody, jakie wyrządził armii Macierewicz. Przywróćcie doświadczonych generałów. Wojna w Ukrainie zmieniła każdą Polkę i każdego Polaka, ale pytanie, czy Pis potrafi przyznać się do błędów, aż chce się zacytować marszałka Piłsudskiego. Naród wspaniały tylko rządzący... Krętacze i złodzieje.
www.facebook.com/watch/?v=344627024107357
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Czy ten dramat milionów ludzi któregoś z was otrzeźwił, nie usłyszeliśmy:
>przepraszamy, pomyliliśmy się, ...<<

Ja niczego uczciwego nie oczekuję od Matołusza Zmorawieckiego i jego ferajny.
Spodziewam się natomiast tego, że gdy wojna się skończy, to będą się chwalili, jak to oni pomagali, i że bez nich to doszłoby do III Wojny Światowej.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365