Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu niezgodnie z prawem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
09-04-2013 17:18kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu niezgodnie z prawem
Ocena 4 na 4
Cytat:
Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu niezgodnie z prawem - twierdzi poseł SLD Marek Balt. Polityk w swoich opiniach powołuje się na ustawę o cmentarzach i potwierdza, że napisał w sprawie do głównego inspektora sanitarnego. Chce, by ten ocenił legalność pochówku - czytamy w "Super Expressie".
Zdaniem Marka Balta sprawa jest prosta, bo ustawa o cmentarzach mówi, że "groby ziemne, groby murowane i kolumbaria" mogą znajdować się tylko na cmentarzach. Jak wskazuje, pochówek Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu, a także pochówki w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie są nielegalne. (źródło)

Świętojebliwym posłom PiS skoczył gul. Tylko ich zaskoczeniu i oszołomieniu należy przypisać fakt, że poseł Balt nie został przez nich jeszcze zgłoszony do Komisji Etyki Poselskiej, kibolom, narodowcom i moherowym szwadronom.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Stech (106 punktów)
No cóż raczej wątpię żeby ktoś się tym przeją i przeniósł grób Lecha Kaczyńskiego w inne miejsce.
Hodża (11172 punktów)
>Cytat:
ustawa o cmentarzach mówi, że "groby ziemne, groby
>murowane i kolumbaria" mogą znajdować się tylko na cmentarzach.


Poseł chyba jednak przeszarżował, gdyż Wawel jest również cmentarzem.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
pawel_wr (4297 punktów)
>[cytat] Lech Kaczyński został pochowany na Wawelu niezgodnie z prawem - twierdzi poseł SLD Marek
>Balt.
[..]]
>Zdaniem Marka Balta sprawa jest prosta, bo ustawa o cmentarzach mówi, że "groby ziemne, groby
>murowane i kolumbaria" mogą znajdować się tylko na cmentarzach.
>kibolom, narodowcom i moherowym szwadronom.[/color]

Temat był wiele razy omówiony i opisany , np. przez "NIE" Urbana.
Pochówek na Wawelu jest mało istotny , bo w Polsce jest plaga
pogrzebów księży katolickich w grobach ziemnych na terenach
nie będących cmentarzem. Mnóstwo przypadków , gdy proboszczów chowa się
w obrębie skwerków czy parków obok kościoła , miało miejsce
na Dolnym Śląsku.

Prokuratura i Sanepid w tych przypadkach umywały ręce , pod byle pretekstem
umarzając postępowanie karne czy administracyjne.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365