Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dostałem ostrzeżenie od FBI

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
12-04-2013 00:09kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Dostałem ostrzeżenie od FBI
Ocena 3 na 3
Przeglądając maile zaznaczone jako SPAM dostrzegłem wiadomość od FBI. W tekście było napisane tylko tyle, abym jak najszybciej i koniecznie przeczytał załączony dokument. Jako że załącznik był w formacie *.doc, więc sprawdziłem go antywirusem, który nie wykrył żadnych zagrożeń. Pobrałem załącznik i pobieżnie przeczytałem. Okazało się, że FBI wie, iż otrzymałem z Nigerii przelew na kwotę ponad 10 mln USD, co było udziałem w nielegalnym procederze i za co grozi mi konfiskata majątku oraz więzienie - nakaz aresztowania mnie już został wystawiony.
Pan, którego podpis widniał na końcu dokumentu doradził mi, że mogę uniknąć ciupy i utraty majątku płacąc pewnej firmie z - ciekawostka - Nigerii zaledwie 98 USD.

Załączam przesłany mi dokument (w formacie pdf), warto go przeczytać, bo brzmi naprawdę groźnie.

Swoją drogą ciekawe, że spamerzy wykorzystali tzw. "przekręt nigeryjski" w spamie nowego pomysłu.

PS Mail z FBI przyszedł do mnie z adresu moc.liamtoh@27524auerubibf. No sorry, ale podszywać się pod FBI pisząc "bureua" zamiast "bureau" i na dodatek słać maila z domeny hotmail? Czy taki spamer ma w ogóle mózg?


[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

worek kości (2937 punktów)
Mhm, a następny wątek na forum jaki założysz, będzie dotyczył propozycji powiększenia penisa?

bembergiem w berg
-jad- (18783 punktów)
>Mhm, a następny wątek na forum jaki założysz, będzie dotyczył propozycji powiększenia penisa?

Kiedyś założyłem, żeby podzielić się z forumowiczami czymś zabawnym. Dostałem wtedy jedyne dotychczas na Forum ostrzeżenie. Za kryptoreklamę
Czytałem dziś znowu regulamin Forum i zauważyłem, że punkt nakazujący czynny udział w wątkach kulki został wykreślony.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Okazało się, że FBI wie, iż otrzymałem z Nigerii
>przelew na kwotę ponad 10 mln USD, co było udziałem w nielegalnym procederze i za co grozi mi
>konfiskata majątku oraz więzienie - nakaz aresztowania mnie już został wystawiony.
>Pan, którego podpis widniał na końcu dokumentu doradził mi, że mogę uniknąć ciupy i utraty majątku
>płacąc pewnej firmie z - ciekawostka - Nigerii zaledwie 98 USD.

Ten Tusk to, kurde, jest...

...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
Kowalski (2244 punktów)
Ja miałem ostatnio dziwny przypadek, także związany z próbą wyłudzenia pieniędzy. Wysłałem e-mail, który wrócił z komunikatem o niemożliwości dostarczenia do adresata, gdyż mój IP został zablokowany z powodu działań spamerskich. Do wiadomości dołączony był link do strony, na której można było za stosowną opłatą złożyć wniosek o szybkiego odblokowania IP. Co ciekawe, mój e-mail w rzeczywistości dotarł do adresata. Został więc w jakiś sposób przechwycony i przekierowany do mnie z dodanym fałszywym komunikatem.
Marian (5438 punktów)
>PS Mail z FBI przyszedł do mnie z adresu moc.liamtoh@27524auerubibf. No sorry, ale podszywać się pod FBI pisząc "bureua" zamiast "bureau" i na dodatek słać maila z domeny hotmail? Czy taki spamer ma w ogóle mózg?
   Sęk w tym, że ich ofiary nie mają. Fakt, że spamerzy ciągle robią te same przekręty świadczy o tym, że jednak ktoś się na nie najwidoczniej nabiera.

   Pozdrawiam.
kogut59 (3090 punktów)
>Czy taki spamer ma w >ogóle mózg?[/color]
>[Załącznik]
Podobny trick ale bardziej inteligentny. Wysyłane jest powiadomienie o przelaniu pomyłkowo niewielkiej sumy pieniędzy na twoje konto z linkiem tzw. Phishing-Mail. Jesteś proszony o zwrot poprzez podany link (spreparowana strona twojego banku) logujesz się twoimi autentycznymi bankowymi danymi i masz chwile później puste konto.
Drugi typ Phishing-Mail z linkiem to prośba o potwierdzenie twoich danych bankowych po zakłóceniach i nowym update w Banku. Mój znajomy miał kilka minut później 4 000 € mniej na koncie ale szczęściem w nieszczęściu było to ze obecnie banki w wypadku takich przelewów za granice pytają powtórnie właściciela konta o potwierdzenie transakcji.
Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
>>Czy taki spamer ma w >ogóle mózg?[/color]
>>[Załącznik]Podobny trick ale bardziej inteligentny. Wysyłane jest powiadomienie o przelaniu pomyłkowo niewielkiej sumy pieniędzy na twoje konto z linkiem tzw. Phishing-Mail. Jesteś proszony o zwrot poprzez podany link (spreparowana strona twojego banku) logujesz się twoimi autentycznymi bankowymi danymi i masz chwile później puste konto.
>Drugi typ Phishing-Mail z linkiem to prośba o potwierdzenie twoich danych bankowych po zakłóceniach i nowym update w Banku. Mój znajomy miał kilka minut później 4 000 € mniej na koncie ale szczęściem w nieszczęściu było to ze obecnie banki w wypadku takich przelewów za granice pytają powtórnie właściciela konta o potwierdzenie transakcji.

A to wszystko zależy od procedury bezpieczeństwa.

Rodzicielka ma konto w PKO i każdą jedną transakcję trzeba potwierdzać kodem jednorazowym z karty-zdrapki. Nie widzę tu pola do manewru dla oszustów/hakerów.

Ja mam w ING, i wygląda to tak, że kod przychodzi smsem, ale wyrywkowo, nie do każdej operacji. W transakcjach do 100 zł to może raz czy dwa żądał potwierdzenia, natomiast zdarzyło się przelać ponad 1k bez żadnego kodu.


"The pen is mightier than the sword if the sword is very short, and the pen is very sharp" - Terry Pratchett
kogut59 (3090 punktów)
>A to wszystko zależy od procedury bezpieczeństwa.
>Rodzicielka ma konto w PKO i każdą jedną transakcję trzeba potwierdzać kodem jednorazowym z karty-zdrapki. Nie widzę tu pola do manewru dla oszustów/hakerów.
No właśnie wykorzystują to ze Ty tutaj nie widzisz problemu. Jeśli podajesz na podstawionej stronie twój jednorazowy kod z kodem dojścia do konta to otrzymują wszystkie dane aby wykorzystać ten jednorazowy kod w Twoim banku do przelewu.
13-04-2013 19:19 
 Ocena 1 na 1
Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
>>A to wszystko zależy od procedury bezpieczeństwa.
>>Rodzicielka ma konto w PKO i każdą jedną transakcję trzeba potwierdzać kodem jednorazowym z karty-zdrapki. Nie widzę tu pola do manewru dla oszustów/hakerów.
>No właśnie wykorzystują to ze Ty tutaj nie widzisz problemu. Jeśli podajesz na podstawionej stronie twój jednorazowy kod z kodem dojścia do konta to otrzymują wszystkie dane aby wykorzystać ten jednorazowy kod w Twoim banku do przelewu.
>

Nieprawda, kody są ponumerowane i przy transakcji system prosi o jeden konkretny. Oszust nie będzie wiedział który kod będzie potrzebny przy kolejnej transakcji, a po 3 próbach system się blokuje.

Oczywiście istnieje możliwość wyłudzenia większej ilości kodów, ale ofiara musiałaby być naprawdę bardzo głupia

"The pen is mightier than the sword if the sword is very short, and the pen is very sharp" - Terry Pratchett
Fizyk (17637 punktów)
> ... warto go przeczytać...

Ja podobnych dostaję ze sto codziennie bo mój adres jest na ogólnodostępnej stronie. Na szczęście mam też bardzo dobry filtr antyspamowy: nawet sporo wypowiedzi Elaspa w koszu na śmieci ląduje.
Kiełczewski (439 punktów)
iż otrzymałem z Nigerii
>przelew na kwotę ponad 10 mln USD, co było udziałem w nielegalnym procederze i za co grozi mi
>konfiskata majątku oraz więzienie - nakaz aresztowania mnie już został wystawiony.
>Pan, którego podpis widniał na końcu dokumentu doradził mi, że mogę uniknąć ciupy i utraty majątku
>pewnej firmie z - ciekawostka - Nigerii zaledwie 98

Zastasnawiam się o Twojej bezmyślności,miast łyknąć 10 000 000,- wpłacając 98 to Ty to rozgłaszasz,bój Ty się boga lub czegokolwiek.(niekiedy opatrzność uchyla niebios i niema chętnych).

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365