Racjonalista - Strona głównaDo treści
O tym, dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje i, że jest to ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
25-02-2014 12:18Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
O tym, dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje i, że jest to ...
Ocena 1 na 1
... wyłącznie czysta Matematyka.

Tak, tak, już 6 marca ma ukazać się polskie wydanie: " A Universe from Nothing. Why There Is Something Rather Than Nothing" - za którym lobbowałem ~ od czasu obejrzenia rozmowy Krauss'a z Dawkinsem: www.youtube.com/watch?v=YUe0_4rdj0U

link: www.proszy(*)cos_niz_nic-p-31164-1-30-.html

ale co najlepsze to przed nami - dzisiejsze info od prof. Tegmark'a: "Hola, Hallo & Cześć! In case you deciphered that, there's more to follow, as I just found out that the book will be translated into Spanish, German & Polish: mathematicaluniverse.org/ (see "Availability" tab). "



Stąd syntetyzując: dlaczego w ogóle cokolwiek istnieje?
Odpowiedź: ponieważ jest matematyczną, losową emanacją nieskończonej Nicości.

- a dlaczego nicość nie pozostała po prostu niczym, tylko tak sobie emanuje?
> a czy nicość jest tożsama ze sobą, tzn. jest tym czym jest?
- tak
> stąd jest w relacji sama ze sobą, czyli nic - O <-p-> X-X <-p-> Y-Y <-p-> Z-Z <-p-> ..., <-probability-> - losowo emanuje!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365