 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-05-2011 22:59 | damiang (226 punktów) | Alleluja i do przodu!
2 na 2 | "- Przyszło mi tak w tej chwili takie hasło: Alleluja i do przodu - śmiał się premier dodając, że według niego jest związane z tradycją i dobrze komponuje się z logiem." O tak, zdecydowanie tego typu hasła, ściśle związane są z polską tradycją. Tylko pytanie na ile związane są z neutralnym światopoglądowo, świeckim, laickim, (brakuje mi już przymiotników na podkreślenie tego faktu) państwem. Myślałem może, że użyte tu przez premiera Tuska słowo Alleluja, nie ma ściśle katolickiego znaczenia. Łudziłem się... Wikipedia tłumaczy: Alleluja (hebr. הַלְלוּיָהּ hallelujah – wychwalajcie Jahwe), to w Biblii zwrot nawołujący do wychwalania Jahwe.(...) Chociaż może po prostu nie mam poczucia humoru  Źródło: www.tvn24.(*)uja-i-do-przodu,wiadomosc.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | rhotax7 (3947 punktów) | Nasze państwo wcale nie jest neutralne światopoglądowo--przykłady sam widzisz wkoło jesteśmy kolonią Vatykanu i dziwi mnie jedynie to że nie mamy ministerstwa ds. religii Katolickiej. To duże niedopatrzenie KrK oraz Radyja M. i PIS. Biskup ministrem super ciepłe posadki dla klechów i specjalna Policja Inkwizycyjna do ścigania Herezji Ateizmu-- w domu i zagrodzie.
A Tusk jest populistą i cynikiem bardzo dobrze grającym rolę Premiera. Musi też być religijnie skażony zauważ że buduje Orliki dla chłopców a nie myśli o kobietach całkiem jak Bóg w Biblii czy Koranie.
A jeśliby nie był taki bosko-patrialchalny to budowałby baseny kąpielowe dla obu płci.
|
|
 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > buduje Orliki dla chłopców Ja też bym budowała. Dla chłopców! Gdybym była premierem.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
 | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | > buduje Orliki dla chłopcówA to dziewczynkom wstęp wzbroniony? Nie wolno im grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, tenisa? www.malopolska.uw.gov.pl/orlik2012/
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 8 na 8 | Alicja Duda (25557 punktów) | >A to dziewczynkom wstęp wzbroniony? Nie wolno im grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, tenisa? Orliki są boiskami tylko do piłki nożnej. Dziewczęta raczej w piłkę nożną nie grają. Prędzej grałyby w siatkówkę. Baseny, boiska do siatkówki byłyby "unisex". Jak czytałam w tej chwili buduje się 65 profesjonalnych boisk sportowych plus orliki. Badania nad wydatkami społecznymi w rozróżnieniu na płeć preferują zdecydowanie mężczyzn (85/15). Mam duże wątpliwości czy w kraju, w którym stadiony zmieniały się w targowiska będzie na tyle dochodowych imprez by te 65 nowych utrzymać. Na utrzymanie tych boisk pójdą znowu pieniądze społeczne wypracowane również przez kobiety. I znowu nasz prześwietny prezydent będzie mógł z czystym sumieniem stwierdzić, że nie można wprowadzić parytetów bo najpierw trzeba wybudować żłobki i przedszkola, żeby kobiety miały czas na politykę ( i chociażby sport) a żłobków się nie buduje bo nie ma pieniędzy, pieniądze wydaje się na stadiony i boiska.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| |  | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Cytat:Program "Moje Boisko - Orlik 2012" przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Z linku powyżej. Niedaleko mnie taki kompleks powstał. Jest boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, kort tenisowy i bieżnia. Na zdjęciu w linku też widać kort. Dziewczęta w piłkę nożną grają i owszem. Nawet w programie igrzysk olimpijskich jest. Ale że rząd nieco zaniedbał sprawę żłobków i przedszkoli, to prawda. Na szczęście odrabia zaległości www.infor.(*)aw,rok,2011,nr,45/poz,235.html , bo wreszcie uchwalono ustawę. Jak to będzie wyglądało w praktyce, to się okaże. Na razie wiadomo, że gminy, które zdecydują się na otwieranie żłobków, mają zagwarantowane dotacje państwowe w wysokości do 50% ponoszonych nakładów, a przy dzieciach niepełnosprawnych do 70% (art. 63). Poczekamy, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| |  | 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) |
> Jak czytałam w tej chwili buduje się 65 profesjonalnych boisk sportowych plus orliki.www.dzienn(*)AID=/20110510/LUBLIN/972868792Mam nadzieję, że cały ten pomysł wreszcie diabli wezmą. Lublinowi akurat najbardziej stadion potrzebny  Zwłaszcza piłkarski 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
 | 4 na 4 | Guzik (2020 punktów) | > Nasze państwo wcale nie jest neutralne światopoglądowo--przykłady sam widzisz wkoło jesteśmy kolonią Vatykanu i dziwi mnie jedynie to że nie mamy ministerstwa ds. religii Katolickiej. [...] Tak im wygodniej... Każde ministerstwo robi coś dla nich: Edukacji - załatwia stopień z religii na świadectwie i średnią. Zdrowia - nie załatwia refundacji środków antykoncepcyjnych, in vitro, czy badań prenatalnych. Za to daje etaty dla księży w szpitalach. Obrony:księży polowych i Głodzia itd, itp A co do Tuskowego powiedzenia... Niezbyt rozgarnięci księża używają go raz po raz
|
|
4 na 4 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Premier chciał podkreślić, że wszystko będzie dobrze. Barack Obama powiedziałby, że będzie OK. A Miedwiediew , że wsio budziet charaszo. Premier użył zwrotu najbardziej zrozumiałego dla Polakóff.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
1 na 1 | PanBuk (6257 punktów) | >O tak, zdecydowanie tego typu hasła, ściśle związane są z polską tradycją. Tylko pytanie na ile >związane są z neutralnym światopoglądowo, świeckim, laickim, (brakuje mi już przymiotników na >podkreślenie tego faktu) państwem. ? jaki problem? zmieni się definicje, a Polska Republika Watykańska będzie tzw. wzorcem.
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
7 na 7 | finerbijk (17282 punktów) | > dobrze komponuje się z logiemA dobrze, premier wie co mówi.
|
|
 | | PanBuk (6257 punktów) | > > dobrze komponuje się z logiem> A dobrze, premier wie co mówi.>  a...a...a... to nie są mnisi w kapturach z głowami pochylonymi ku przodowi, wiec nie widocznymi? może piszcie co kto widzi?
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
|  | | Guzik (2020 punktów) | > >> dobrze komponuje się z logiem> >A dobrze, premier wie co mówi.> > a...a...a... to nie są mnisi w kapturach z głowami pochylonymi ku przodowi, wiec nie widocznymi?Nie...mnisi są szro - czrni. To Polacy na ulicach z głowami w ramionach, z opuszczonym wzrokiem, bez uśmiechu - wogóle bez głowy
|
|
2 na 2 | Amol (692 punktów) | >"- Przyszło mi tak w tej chwili takie hasło: Alleluja i do przodu - śmiał się premier dodając, że >według niego jest związane z tradycją i dobrze komponuje się z logiem."
Przynajmniej pan premier oddał esencję polskiego państwa wyznaniowego.
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | > Alleluja i do przodu - śmiał się premier...Bo jest z czego się śmiać, jak się do przodu: myli z do góry:
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
 | | AdamGr (3037 punktów) | A może tak : ruch postępowy w kierunku Najwyższego prowadzony pod przewodnictwem ? Jest tu pewien uniwersalizm któren to da się sprzedac nawet wyznawcom opcji "ultra". Ja tu widze spore szanse dla optujących za pewnym kierunkiem, że chocby wspomnę pana Giertycha (starszego) i jego wystąpienia międzynarodowe na plenum. W obliczu zbliżających sie możliwosci ....powstaną nowe możliwosci  wszak to MY tera będziem górą !
|
|
1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | > "- Przyszło mi tak w tej chwili takie hasło: Alleluja i do przodu - śmiał się premier dodając, że> według niego jest związane z tradycją i dobrze komponuje się z logiem."A już miałem zapytac co na takie logo "środowiska" KK (brak symboliki korzeni chrześcijańskich), no ale już nie mają powodu  No to do przodu.
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >brak symboliki korzeni chrześcijańskich...
Właśnie. Gdyby te strzały były zakorzenione w chrześcijaństwie, na pewno zaprowadziłyby nas tam, gdzie trzeba.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | > Chociaż może po prostu nie mam poczucia humoru  Jeśli nie łapiesz żartu premiera to chyba tak...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|