> dziś by zostać heretykiem nie trzeba się dużo męczyć.No nie jest to, aż takie proste  Z tego co się orientuję to Polska dorobiła się tylko jednego heretyka, a właściwie heretyczki - Maria Franciszka Kozłowska, założycielka Mariawitów. Herezja, schizma i apostazja to różne pojęcia.
Załączam serdeczne pozdrowienia z Kasty Pianistów
|