Racjonalista - Strona głównaDo treści
program

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
07-01-2005 23:34Kamil W. kameleon-88@o2.plprogram
A kto z was podziela moją teorię ze wszechświat nie musi być ogranicziny krawędzią ale sam w sobie zawiera jeszcze mniejsze układy byc moze tworzone jeszcze w czasie rzeczywistym jego podzbiory cechują sie podobięństwem w pewej cylkiczności np: krążace elektrony wokół jądra a układ słoneczny . Najlepiej obrazuje to układ Mandelbrota wzór który moze obliczyć komputer i narysowac w postaci wizualnej.Figura rysuje sie w czasie rzeczywistym i nie mozna powiedziec ze jest ona ograniczona krawędziami ,krawedzie są rysowane i obrazują podobięństwo do do całej struktóry.Logicznie myśląc rzeczy proste są najbardziej prawdopodobne , dlatego we wszechświecie nie ma cząstek podstawowych które tworzą całą struktórę nasz mózg mówi nam ze do istnienie jest potrzebny kolejny mniejszy składnik a w tym mniejszym znajduje sie jeszcze mniejsz itd.Sądze że wszechświat jest programem napisany w jakims nośniku innym środowisku który nieingeryje w samo działanie programu.Tak jak kazdy nośnik np : kabel próbuje uzyskać jak namniejszy opór by zmniejszyć zniekształcenie czy słqabnięcie sygnały .Informacje które przechodza przez nosnik nieidentyfikują go nie widzą poniewarz jego zadaniem jest brak ingerencji .Myślę ze w ten sposób mozna trochę przyblirzyć działanie świadomości jako środowiska które ciągle powstaje.Zasada działania wszechświata jest prosta jedynie my niepotrafimy jej zrozumiec gdyz jesteśmy ograniczeni przez system ewolucji. Jesli ktokolwiek zrozumie ze swiatem rządzą prawa i prawa te odnoszą się równiesz do nas poniewasz jesteśmy wszechświatem spewnością napotka sie na system obronny ewolucji iz jest obiektem o niezgodnym celu co do zamierzonych przez system . I tu nie miał niespodzianka kiedy obiekt prubuje zostac skasowany poniewaz jest jakby wirusem w oprogramowaniu (jego działanie nieprzynosi korzyści dla głownego oprogramowania).
Moje gg:1000311

inhet (1073 punktów)
Pszykro mi ale nie moge sie zgodzidź z wewentsznie spszecznom teorioł.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
Hę???
Drobner
>A kto z was podziela moją teorię ....
Uprzejmie proszę pod żadnym pozorem NIE zaliczać mnie do swoich zwolenników w tej kwestii.
Drobner
Anakin
Moim zdaniem sama przestrzeń jest nieskończona. Natomiast rozchodząca się materia, tak.

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365