Racjonalista - Strona głównaDo treści
Inkwizycja XXI

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
08-12-2007 11:23Vincen Van Gore (179 punktów)Inkwizycja XXI
Ocena 1 na 1
Bastion Wolności Czystego Morderstwa

Błąd narodzin co krzyczy głuchym tonem
Stosy nagich ciał palonych goryczą
Ludzie pragnący spotkania z Bogiem
Przez kłamców idących krwawą doliną

Białe płomienie co krzyża symbolem
Czarnego ścierwa ukrytym najeźdźcą
Swych oponentów biorąc w niewolę
Nowo czyszczonym nie czystym mordercą

Nie zrozumiałych motywów polany
Bez skruchy gwałcących prawa ludzkości
Nie ludzi potworów źródła cierpienia

Zabitych udręka tworzy moczary
Bo ich duma to hańba niewinności
Nadzieją ostatni bunt pokolenia

Mrok Elizejskich Pól

Na martwych polach gdzie radość kwitnie
Polewana gorącą wodą z dziewiątego kręgu
Toną wśród fałszu tak gorzkich odmętów
Zdany na ślepca niczym pinata na linie

Zbłąkany w labiryncie gdzie zgubiłem życie
Już słyszę tępy odgłos jadowitych bębnów
Szelest zła który wyznacza swych giermków
Również mnie chce powołać na przegnicie

Przerwać granicę kłamstwa zionącego ogniem
Dar ostatnich dni może nigdy nie nadejdzie
Oślepiani srebrnym młotem nawrócenie i zła

Dlaczego skarbiec Świata staje się ich domem
Gdy chcę krzyczeć hamują ołowianym kneblem
Lecz sami po złocie podróżują jak po wyspach

Gwoździki św. Tomaszka

Chodzę po ciemnych korytarzach bez zakrętów
Zatruta wola ugina się pod ciężarem mroku
Jestem już nie uchwytnym pokarmem dla sępów
Nie czuje bólu nie czuję pragnienia nie czuję głodu

Gdzieś głęboko wśród innych takich jak ja leże
Miejsce gdzie żywy człowiek traci swą odwagę
Wiję swój kokon przecież ja już w nic nie wierzę
Nie wiem nic co jest prawdą a co mirażem

Ile słów wypowiem zanim wtrącą mnie do klatki
A czerń przykryje znów złudzenia życia postępu
Chciałbym dać te myśli dla mojej kochanej matki

Nie będę czuł nigdy więcej samoistnego wstrętu
Na plastikowych mostach chcę budować barykady
Gdy żelazne gwoździe przybiją wieko mojego grzechu
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

doktór
Proponuję zażywać większą jak dotychczas dawkę magnezu, witaminy B6, C. - Może się polepszy.

Wróć do listy wątków działu Kultura

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365