 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 18-01-2005 18:58 | chaos (100 punktów) | Pierwiastki w kosmosie | Linie pojawiające się we fragmencie "kosmicznego widma" zbudowanego ze światła ponad 200 tysięcy galaktyk. Intensywność linii wskazuje na obecność pierwiastka, któremu odpowiadają. gallery.astronet.pl/images/03541.gifTlen jest z powszechnej wody oczywiście. Tak mało złożonego życia w kosmosie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| gooa (746 punktów) |
Nie moge wie doczekac otwarcia tej strony, pisze tylko tlen, wapno i wegiel, na tym koniec.
|
|
 | jeyes (2281 punktów) (zablokowany) | Niczego poza tym obrazkiem nie zobaczysz, bo przecież podany został odnośnik do... obrazka (gif) %-P
|
|
| gooa (746 punktów) |
>Tak mało złożonego życia w kosmosie?
Im glebiej wchodzimy w materie, tym bardzie okazuje sie, ze materia wlasciwie "nie istnieje".
|
|
| św.Marek | >Tlen jest z powszechnej wody oczywiście. >Tak mało złożonego życia w kosmosie?
Tlenu w materii kosmicznej jest bardzo niewiele w postaci wody; nawet na Zemi jest go mało w całej masie. Występowanie go w widmie galaktyk nie świadczy o związku z wodorem, a tylko o jego obecności.
Nie wiem, skąd takie łączenie tlenu i wody z występowaniem życia. Najpierw, to nie znaleźliśmy jeszcze żadnego jego śladu poza naszą planetą. Nie wiemy nawet, czy nasze istnienie jest tylko wybrykiem natury, czy czymś powszechnym, a swoje wyobrażenia o tym budujemy jak na razie na przesłankach wynikających z ogólnych praw natury. No i pragnieniach. Po wtóre nauka dopuszcza możliwość występowania życia nie na bazie węgla, a innych pierwiastków, zatem tlen mógłby okazać się wręcz zabójczy. To jest, jak na razie, wyłącznie spekulacjami, jednak nie wykluczonymi jednoznacznie przez naukę.
Pewne jest jedno: tlenu jest nie tak wiele, żeby można było mówić o powszechności występowania wody, zaś występowanie życia to na razie nasze wyłącznie pragnienie.
___________ Pozdrawiam
|
|
 | | gooa (746 punktów) |
> Nie wiem, skąd takie łączenie tlenu i wody z występowaniem życia. Najpierw, to nie znaleźliśmy jeszcze żadnego jego śladu poza naszą planetą. Nie wiemy nawet, czy nasze istnienie jest tylko wybrykiem natury, czy czymś powszechnym, a swoje wyobrażenia o tym budujemy jak na razie na przesłankach wynikających z ogólnych praw natury. No i pragnieniach.> Po wtóre nauka dopuszcza możliwość występowania życia nie na bazie węgla, a innych pierwiastków, zatem tlen mógłby okazać się wręcz zabójczy.Dzieki - sama zastanawiam sie nad tym, dlaczego nauka tak " upiera" sie szukajac hopotez innego zycia w kosmosie, bazujac sie na naszym "smiesznym" tlenie, czy wodorze. Czy warunkiem istnienia we wszechswiecie jest jedzenie schabowego z kapusta i ziemniakami ?
|
|
|  | | św.Marek | > Dzieki - sama zastanawiam sie nad tym, dlaczego nauka tak " upiera" sie szukajac hopotez innego zycia w kosmosie, bazujac sie na naszym "smiesznym" tlenie, czy wodorze.Bo życie bazujące na węglu, a więc z wodą jako rozpuszczalnikiem, jest wedle stanu aktualnej wiedzy najbardziej prawdopodobne. Po prostu cząstki organiczne na bazie węgla są bardziej chemicznie stabilne, niż np. na bazie krzemu. Nauka nie szuka hipotez życia - szuka życia. Taka informacja miałaby dla ludzi znaczenie nie do ocenienia i to z bardzo wielu względów. Myślę, że człowiek nie spocznie, dopóki jednoznacznie nie stwierdzi albo obecności życia innego niż nasze, albo tego równie jednoznacznie nie wykluczy. > Czy warunkiem istnienia we wszechswiecie jest jedzenie schabowego z kapusta i ziemniakami ?  Ot, odezwała się kobieca dusza, która natychmiast sprowadziła największe pragnienie ludzkości do zaspokojenia męskiego żołądka. I to typowo polskiego. Najlepiej radzę samej odpowiedzieć na to pytanie - murowane Noble w przynajmniej pięciu dziedzinach na raz.  ___________ Pozdrawiam
|
|
| |  | | gooa (746 punktów) |
> Bo życie bazujące na węglu, a więc z wodą jako rozpuszczalnikiem, jest wedle stanu aktualnej wiedzy najbardziej prawdopodobne. Po prostu cząstki organiczne na bazie węgla są bardziej chemicznie stabilne, niż np. na bazie krzemu.Swiety Marku - wedle stanu aktualnej wiedzy ! > Nauka nie szuka hipotez życia - szuka życia. Taka informacja miałaby dla ludzi znaczenie nie do ocenienia i to z bardzo wielu względów. Myślę, że człowiek nie spocznie, dopóki jednoznacznie nie stwierdzi albo obecności życia innego niż nasze, albo tego równie jednoznacznie nie wykluczy.Czlowiek szuka za daleko... > >Czy warunkiem istnienia we wszechswiecie jest jedzenie schabowego z kapusta i ziemniakami ?  > Ot, odezwała się kobieca dusza, która natychmiast sprowadziła największe pragnienie ludzkości do zaspokojenia męskiego żołądka.No wiesz ! - myslisz, ze mialam na mysli kuchenna "szyje" , krecaca glowa, nie mam do tego duszy, ani ambicji.  Wy, mezczyzni, przypisujecie sobie "pragnienia ludzkosci"
|
|
| chaos (100 punktów) | Linie świadcza o czymś innym... o znacznych ilościach tlenu... Tlen jest także powszechnym produktem reakcji termojądrowych w gwiazdach, spalanie tlenu następuje dopiero miliardze stopni K! Woda jest jednym z najpowszechniejszych rozpuszczalników w kosmosie, etan i metan są w tej roli znacznie gorsze. Jeśli życie jest cudem to życie oparte nie na wodzie jest cudem cudów... Węgiel tak samo... w kosmosie odkrywa się związki organiczne oparte na węglu... Panspermia!!!! Z kolei znaczne ilości tlenu w atmosferze jakiejś planety mogą mieć tylko powód taki jak na ziemi...
|
|
 | | św.Marek | > Linie świadcza o czymś innym... o znacznych ilościach tlenu...> Tlen jest także powszechnym produktem reakcji termojądrowych w gwiazdach, spalanie tlenu następuje dopiero miliardze stopni K!> Woda jest jednym z najpowszechniejszych rozpuszczalników w kosmosie, etan i metan są w tej roli znacznie gorsze. Jeśli życie jest cudem to życie oparte nie na wodzie jest cudem cudów...Bój się Racjonalisty chaosiku... A gdzież żeś wyczytał takie nieziemskie rewelacje?!  ___________ Pozdrawiam
|
|
|  | | chaos (100 punktów) | Nie wiem co dokładnie?
Tlen jest także powszechnym produktem reakcji termojądrowych w gwiazdach, spalanie tlenu następuje dopiero miliardze stopni K!
"Fizyka spojrzenie na czas i materię" encyklopedia PWN a także sporo innych źrudeł...
Woda jest jednym z najpowszechniejszych rozpuszczalników w kosmosie, etan i metan są w tej roli znacznie gorsze. Jeśli życie jest cudem to życie oparte nie na wodzie jest cudem cudów...
Szybciej i łatwiej dochodzi do spalania węgla niż tlenu w gwiazdach. Węgla przy 600milionach K. Przez to już musi być go mniej niż tlenu we wszechświecie. Skład chemiczny planet układu słonecznego.
Poszukam czegoś więcej, cierpliwości. Samo twierdzenie o roli wody było wzięte ze "Świata nauki".
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|