>czlowiek jest nie prztomny i lezy w takim stanie kilka dni lub miesiecy , czy on tez był w smierci klinicznej bo ludzie mowia ze byl w spiaczce , no tak a spiacza to chyba tez w jakim sesie smierc kliniczna choc nie calkiem , prosze wyjasnijcie mi to zjawisko
Bardzo krótko, bo to temat rzeka. Śmierć kliniczna zaczyna się w momencie, w którym ustaje praca serca. Do całkowitej śmierci organizmu brakuje wtedy około pięciu minut, bo tyle wytrzymuje niedotleniony mózg, który jest na brak tlenu najbardziej wrażliwy. Śpiączka jest zjawiskiem jeszcze niezbyt poznanym przez medycynę. Na skutek gałtownego urazu lub ciężkiej choroby wyłącza się świadomość człowieka, gdy tymczasem zachowuje on wszystkie dotychczasowe funkcje: mózg rejestruje bodźce, wykonuje wszystkie niezbędne czynności życiowe, organizm podatny jest na leczenie i rehabilitację, itd.
___________ Pozdrawiam
|