Racjonalista - Strona głównaDo treści
Awaria

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
13-02-2005 12:33Mariusz Agnosiewicz (moderator)Awaria
Ja też nie mogę się wypowiadać na forum. Nie wiem co się dzieje. To jest jakaś AWARIA. Dlaczego od razu podnosicie oskarżenia?! To chyba jakaś drobna usterka i jak będzie naprawiona to damy znać
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

webmaster (moderator)
Awaria wynikła z winy operatora serwera. Wprowadzono niezapowiedzianą zmianę konfiguracji i spora część funkcjonalności przestała przez to działać. Większość już naprawiłem, ale gdyby coś gdzieś jeszcze nie działało proszę o informację. Nie ma to jak rozpieprzyć komuś serwis w niedzielny poranek.. ;-P
MaLk__
>Nie ma to jak rozpieprzyć komuś serwis w niedzielny poranek.. ;-P

Jaki tam poranek Awaria wystąpiła gdzieś tuż po północy Stabilny hosting

Nie przejmuj się, ja też jestem wkurzony, bo zniknęło kilka moich postów, w tym jeden wątek, które przed awarią udało mi sie szczęśliwie umieścić.

Nie zmienia to oczywiście w niczym moich prób wyjaśnienia o co chodziło z wyciętym postem z wątku Sekularyzacja, ktory został zamieszczony dużo wcześniej (późniejszy przetrwał).
św.Marek
>Nie zmienia to oczywiście w niczym moich prób wyjaśnienia o co chodziło z wyciętym postem z wątku Sekularyzacja, ktory został zamieszczony dużo wcześniej (późniejszy przetrwał).

   Sam mówisz, że awaria zaczęła się wcześniej. Wielu osobom poznikały posty i wątki. Mnie zniknęły 4 posty. Jeszcze raz powtarzam: nikt nie miał najmniejszego powodu usuwać żadnego Twojego postu.

___________
Pozdrawiam
MaLk__
>   Sam mówisz, że awaria zaczęła się wcześniej. Wielu osobom poznikały posty i wątki. Mnie zniknęły 4 posty. Jeszcze raz powtarzam: nikt nie miał najmniejszego powodu usuwać żadnego Twojego postu.

Szanowny św. Marku, nie rób ze mnie idioty. Dobrze wiesz, że mój post zniknął dużo wcześniej, przed awarią, bo sam mi odpisywałeś w tej sprawie (również PRZED awarią). Dopiero później, na skutek awarii zniknęły hurtem najnowsze posty.

To, że zniknęły późniejsze posty rozumiem i nie mam do was o to pretensji.
św.Marek
>Szanowny św. Marku, nie rób ze mnie idioty. Dobrze wiesz, że mój post zniknął dużo wcześniej, przed awarią, bo sam mi odpisywałeś w tej sprawie (również PRZED awarią). Dopiero później, na skutek awarii zniknęły hurtem najnowsze posty.

   Jakaż ogromna musi być Twoja determinacja, żeby koniecznie znaleźć jakigoś winnego zniknięcia Twojego posta! Posuwasz się nawet do tego, że zarzucasz mi skrajnie złą wolę i lekceważenie Ciebie. Jeszcze raz powtarzam: nikt nie usuwał Twojego posta, tematu, ani nic innego.
   A teraz wbacz, nie mam już siły ciągle powtarzać Ci to samo. Jeśli nie chcesz przyjąć mojego zapewnienia, to trudno.

___________
Pozdrawiam
MaLk__
>Posuwasz się nawet do tego, że zarzucasz mi skrajnie złą wolę i lekceważenie Ciebie. Jeszcze raz powtarzam: nikt nie usuwał Twojego posta, tematu, ani nic innego.

Więc po kiego grzyba powołujesz się na fakt, który pozostaje bez związku? Przecież obydwaj doskonale wiedzieliśmy, że zglaszałem zniknięcie postu zanim wystąpiła awaria. Zresztą nie tylko my o tym wiemy, Drobner również jest tego świadkiem.
Jak mam sobie więc wytłumaczyć to, że podajesz argumentację, o której sam dobrze wiesz, że jest błędna, jeśli nie złą wolą bądź lekceważeniem?

Mogłeś napisać, że coś mogło wyjątkowo nie zadziałać, że mógł usunąć ktoś inny bądź sam nie wiesz czemu post zniknął. Zamiast tego wolałeś pójść na łatwiznę i wytłumaczyć wszystko późniejszą awarią. A ja chciałem tylko wyjaśnić przyczyny zniknięcia postu...
webmaster (moderator)
>i dodatkowo dzisiaj około
>5 wątków (+/- 2)
Nikt nikomu nic nie kasował, po prostu była poważnie zmiana na serwerze i dobrze że w ogóle serwis działał.. Zamiast robić tragedię i wyzywać nas od nie powiem kogo mógłbyś ruszyć rozumkiem i zauwazyć, że coś jest nie tak jak zwykle. Jeżeli nadal twierdzisz, że tu jest cenzura, to możemy tutaj te twoje wpisy dodać, aby ci udowodnić, że nikt ich nie kasował.

>jak można się jeszcze zasłaniać awarią !!!!!!
Mogę ci udowodnić, że to była awaria.

>PS. Na tym Forum panuje Cenzura, dlatego moje posty mogą się długo nie ostać....
Na forum panuje teraz moderacja, co w odróżnieniu od cenzury, wpływa pozytywnie na poziom.
Joachim Patryas
>Ja też nie mogę się wypowiadać na forum. Nie wiem co się
>dzieje. To jest jakaś AWARIA. Dlaczego od razu podnosicie
>oskarżenia?! To chyba jakaś drobna usterka i jak będzie
>naprawiona to damy znać

Mnie także od kilku dni trudno zarejestrować swoją kolejną wypowiedź. Dzisiaj "uciekł" mi jeden post. Dalej nie będę próbował, bo wena także mi uciekła /może za kilka godzin/. Życzę powodzenia w usuwaniu awarii.
Pozdrawiam
J.P.
Joachim Patryas
>>Ja też nie mogę się wypowiadać na forum. Nie wiem co się
>>dzieje. To jest jakaś AWARIA. Dlaczego od razu podnosicie
>>oskarżenia?! To chyba jakaś drobna usterka i jak będzie
>>naprawiona to damy znać
>Mnie także od kilku dni trudno zarejestrować swoją kolejną wypowiedź. Dzisiaj "uciekł" mi jeden post. Dalej nie będę próbował, bo wena także mi uciekła /może za kilka godzin/. Życzę powodzenia w usuwaniu awarii.
>Pozdrawiam
>J.P.

A tu na przekór temu co napisałem wszystko "weszło" bezproblemowo. Nie wiem co o tym myśleć.
św.Marek
>A tu na przekór temu co napisałem wszystko "weszło" bezproblemowo. Nie wiem co o tym myśleć.

   Co chwilę przypominamy, że należy treść naszego postu skopiować do schowka, i w razie nie pojawienia się powtórzyć operację zapisu. Mnie na ponad setkę postów tylko kilka razy udało się zapisać za pierwszym razem - z reguły zapisuję dwukrotnie. Nie wiem, od czego to zależy: być może od konfiguracji naszego sprzętu, albo oprogramowania.

Ps.
   Poza tym radzę się zarejestrować, bo stali użytkownicy mają możliwość decydowania, czy na ich posty mogą odpowiadać wszyscy, czy tylko zarejestrowani. W takim wypadku post nie zostanie dodany od niezarejestrowanego użytkownika.

___________
Pozdrawiam
MaLk__
>A tu na przekór temu co napisałem wszystko "weszło" bezproblemowo. Nie wiem co o tym myśleć.

Bezproblemowo wchodzą posty jeśli od otworzenia strony z odpowiedzią do wysłania odpowiedzi minie niewielka ilość czasu. Jeśli piszesz długi post bezpośrednio w okienku odpowiedzi,, to przy aktualnych ustawieniach praktycznie nie ma szans, żeby wszedł za pierwszym razem. Pzyłączając sie do św. Marka, poo raz kolejny polecam metodę kopiuj-wklej.
webmaster (moderator)
To wynika z faktu, że wygasa sesja użytkownika. Z pewnych powodów w sesji jest informacja, że ktoś odpowiada. Jeżeli ta informacja zniknie (sesja wygaśnie) to post nie zostanie dodany.
MaLk__
>To wynika z faktu, że wygasa sesja użytkownika. Z pewnych powodów w sesji jest informacja, że ktoś odpowiada. Jeżeli ta informacja zniknie (sesja wygaśnie) to post nie zostanie dodany.

Tak to właśnie sobie interpretowałem. Teraz przynajmniej sytuacja jest jasna.
Joachim Patryas
>To wynika z faktu, że wygasa sesja użytkownika. Z pewnych powodów w sesji jest informacja, że ktoś odpowiada. Jeżeli ta informacja zniknie (sesja wygaśnie) to post nie zostanie dodany.
>
W tej sytuacji mam pytanie. Jak długo trwa taka sesja /np. w minutach/? A jesli nie ma tu reguły, to jak można dowiedzieć się w trakcie pisania postu, że sesja wygasła?
webmaster (moderator)
Domyślnie jest około 24 minut, ale zmienię na 30.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365