czy zastanawialiście się kiedyś nad fenomenem grzechu pierworodnego? rodzi się nowe życie, i już od samego początku ma skazę. życie, które uważane jest za święte, nie można zabijać płodu bo to człowiek a mimo wszystko, od pierwszych swoich chwil ma skazę. mało tego skaza ta wynika z winy ZBIOROWEJ. po co więc tyle gadania o braku odpowiedzialności zbiorowej skoro cała religia katolicka się na niej opiera, chrzest, który zmywa grzech pierworodny jest pierwszym czyli najważniejszym sakramentem w religi katolickiej. pozdrowienia |