Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co się naprawdę złego dzieje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
16-04-2022 21:24MaxGolonko3 (3459 punktów)Co się naprawdę złego dzieje
Grafika:

pbs.twimg.(*)WUA4i8gd?format=jpg&name=large

Religie zabijają.

Są bardziej niebezpieczne niż wszystkie bomby atomowe świata.

Powodują brak skutecznej antykoncepcji, a to powoduje katastrofę klimatyczną i wszystkich ludzi zabije siarkowodór wyemitowany z przegrzanych oceanów.

Takie wymieranie już raz było gdy ssaków nie było na lądach.

Szkody Putina to maleństwo w porównaniu z koszmarnymi szkodami z winy duchownych - likwidacja naszego gatunku.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Grafika:
>pbs.twimg.(*)WUA4i8gd?format=jpg&name=large
>Religie zabijają.

Akurat sex jako kulturowe tabu jest metodą ograniczającą rozrodczość w społeczeństwie podobnie jak w innych kulturach uszkadzanie narządów płciowych w dzieciństwie.

Więc co za pretensje u osoby, która pragnie ograniczenia liczebności homo sapiens na świecie, wykluczając z tego ograniczenia własną egzystencję?

Czyż cel nie uświęca środków?

Wciąż zastanawiam się nad twoją wizją świata starych ludzi, którzy nie urodzili własnych dzieci, zakładając przy tym, że nie ma innych kultur którym można dzieci ukraść.

Sądzisz, że nieliczni młodzi chcieliby w takim świecie istnieć i taki świat nie byłby dla nich piekłem na Ziemi?

Ponadto skoro jesteś tak zachwycony ideą kolonizacji kosmosu skąd na to środki i skąd motywacja skoro na Ziemi będzie tylko milion osób?

Żeby kolonizacja kosmosu stała się możliwa wpierw Ziemia musi być tak przeludniona, że każdy będzie chciał z niej uciec. W przeciwnym razie ludziom nigdy nie starczy ludziom determinacji.

Ja liczbą ludzi specjalnie się nie martwię, bo 1. wiem, że do przełomów w rozwoju dochodzi dopiero po osiągnięciu masy krytycznej, zwiększona liczba ludzi wymusi nowe rozwiązania dla życia, 2. człowiek już długo dominuje na Ziemi bez wrogów maturalnych a nie było jeszcze takiego gatunku, który wcześniej czy później nie stał się niższym ogniwem w łańcuchu pokarmowym, rozwój naturalnego wroga człowieka to tylko kwestia czasu.

Ja raczej nikogo nie będę przekonywał, że rodząc dzieci czyni zło.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365